Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Prokurator przyznaje: Wykryliśmy trotyl w Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sensacyjny zwrot w sprawie. Dopiero co prokuratorzy twierdzili, że na wraku tupolewa w Smoleńsku nie było śladu trotylu. Teraz jednak zmieniają zdanie.

"Niektóre z detektorów wykazały cząsteczki trotylu" - oświadczył w Sejmie naczelny prokurator wojskowy płk Jerzy Artymiak.

Niektóre z detektorów użytych w Smoleńsku wykazały na czytnikach cząsteczki trotylu (TNT), co nie oznacza jednak, że mamy do czynienia z całą pewnością z materiałami wybuchowymi- stwierdził naczelny prokurator wojskowy, płk Jerzy Artymiak.

Te same urządzenia (...) po skalibrowaniu i zbliżeniu do opakowania pasty do butów zareagowały pokazując TNT, co może wskazywać na zbliżony skład chemiczny - zastrzegł płk Artymiak. Dodał jednocześnie, że urządzenia są wysokiej jakości.

Przedstawiciele prokuratury wojskowej udzielali sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka informacji na temat badań dotyczących ewentualnej obecności śladów materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M.

Obecny na posiedzeniu komisji Jan Bokszczanin - producent urządzeń używanych do wykrywania śladów ewentualnych materiałów wybuchowych - powiedział, że nie może zgodzić się ze stwierdzeniem, że jeśli takie urządzenie wskazuje na jony trotylu, to mogą to być także jony innych substancji.

W warunkach naturalnych (...)jeśli takie urządzenie wskazuje, że był to trotyl, to prawdopodobieństwo, iż nie był to trotyl, jest równe zeru - mówił Bokszczanin. Dodał, że kwestia, w jaki sposób trotyl trafił na badane miejsce - czy został naniesiony przez osoby mające do czynienia z materiałami wybuchowymi i mające na przykład zanieczyszczone ubrania - to już sprawa śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Bokszczanin powiedział też, że takich urządzeń używa około 60 państw i gdyby ich wskazania były nieprecyzyjne i miały błędy, to urządzenia te nie byłyby kupowane i takie drogie. Poinformował też, że urządzenia te produkowane są na licencji rosyjskiej.

Relacja z komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka: www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp

KOMENTARZE

 • Widziałem ten cyrk...
  ...widziałem fragment tego żenującego spektaklu na żywo - słów brakuje, żeby komentować to co się wokół nas obecnie dzieje...

  Dodam, że już w dzień publikacji Rz o trotylu - prokuratura przecież POTWIERDZIŁA doniesienia C. Gmyza - ZAZNACZAJĄC, że są nieprecyzyjne - a konkretnie PRZEDWCZESNE, bo aby mieć CAŁKOWITĄ pewność trzeba potwierdzić te wskazania badaniami laboratoryjnymi.


  Więc to żaden sensacyjny "zwrot w sprawie" - prokuratura już w dzeń publikacji POTWIERDZIŁA ustalenia Rz w swoim "dementi".

  Jedyną prawdziwą sensacją w tej całej sprawie jest to, że wszystkich mediach pojawiły się nagłówki "prokuratura ZAPRZECZA doniesieniom Rz" itp. !!!!!!!!!

  I to jest dopiero prawdziwa sensacja - ale kto by się tym przejmował...
 • @ Autor
  "Te same urządzenia (...) po skalibrowaniu i zbliżeniu do opakowania pasty do butów zareagowały pokazując TNT, co może wskazywać na zbliżony skład chemiczny - zastrzegł płk Artymiak."

  A wcześniej (w pierwszej części obrad) stwierdził, że biegli nie mieli narzędzi do stwierdzenia czy był tam trotyl, mimo to biegli testują te narzędzia (których nie mieli) na paście do butów ponieważ nie wierzą, że odczyt "TNT" który otrzymali badając wrak, na jednym z narzędzi (którego nie mieli) może być prawdziwy...
 • @Freedom 19:32:02
  Nie śledzę tej sprawy więc mogę się mylić ale wydaje mi się, że to jednak jest zasadniczy zwrot bo wcześniej Prokuratura nie informowała o odczycie wskazującym na trotyl na jednym z urządzeń a jedynie o cząstkach "wysokoenergetycznych".
  Dziś potwierdziła ten odczyt/odczyty ustami Artymiuka. To dlatego Maciarewicz zarzucił Szelągowi chwilę później kłamstwo. Tak to widzę.
  Z ciekawością czekam na jutrzejsze komentarze prasy...
 • Przebadać wszystkie ciała
  Pytanie, dlaczego sprzedajni polscy prokuratorzy nie zezwolili na zbadanie spektrometrem ciała ks. Ryszarda Rumianka?
  Dlaczego też nie zezwolili na udział w badaniach ofiar katastrofy profesora Badena?

  Ciała wszystkich ofiar katastrofy należy przebadać spektometrem, najlepiej z udziałem Jan Bokszczanina
 • Trotyl mógł być wniesiony choćby na zabrudzonych mundurach
  Jednocześnie prokuratura potwierdziła, że wiele ekspertyz wykazuje, że wybuchu nie było. Jest to dość oczywiste jeśli weźmiemy pod uwagę stan ciał ekshumowanych osób jak również opisy tych, co identyfikowali ciała w Moskwie. Mówił o tym ojciec stewardessy.

  Również wygląda na to, że PiS przestaje wierzyć w kolejną opowiastkę jaką nam Macierewicz zafundował. Kaczyński stwierdził, że ciało jego brata było poparzone, choć akurat prezydent z żoną był w niezależnym pomieszczeniu (salonce) co osłoniłoby go od fali termicznej.

  Dziś już nie chodzi o prawdę. Chodzi o przeforsowanie swojej teorii. Tak jak twierdzi Wałęsa, Kaczyńskiemu byłoby łatwiej gdyby okazało się to zamachem. Inaczej wychodzi sprawa ostatniej rozmowy braci. Nie wierzę, że nie rozmawiali o tym, że będą problemy z lądowaniem. Odpowiedź Jarosława, choćby nawet powiedział "musicie lądować" nie ma to oczywiście żadnego wpływu na katastrofę, bo tej rozmowy piloci nie słyszeli, zaś z zapisu z kokpitu wiemy, że na pytanie skierowane do Kazany, gdzie odlecieć piloci odpowiedzi nie dostali.
  Jednak psychicznie nie zwalnia to Jarosława Kaczyńskiego z poczucia winy za śmierć brata. Zwolnił by tylko "zamach" choć coraz mnie to potwierdza. Z każdym ekshumowanym ciałem teoria Macierewicza upada.
 • Cenzura na Rzepie
  Na stronie Rzepy postanowiłem zamieścić komentarz pod tym artykułem pt. :Szef NPW: Urządzenia sygnalizowały trotyl.

  Komentarz był taki "To co rozumiem że Cezary Gmyz wraca do Rzeczpospolitej z honorami?"

  Zgadnijcie czy komentarz się ukazał? Oczywiście, że nie....
 • @Zawisza 20:14:00
  Spocznijcie Zawisza. Zadanie wypełniliście, możecie się odmeldować.
 • @Kowalsky 20:36:22
  "Zgadnijcie czy komentarz się ukazał? Oczywiście, że nie...."
  No i nareszcie jest w Rzepie normalnie, jak w całym WSIolandzie.
 • @Zawisza 20:14:00
  Widzę, że stoisz na straży POlszewickiego ładu i porządku.

  Dlaczego piszesz, że " z każdym ekshumowanym ciałem teoria Macierewicza upada", jeżeli jest to oczywista nieprawda.

  Powyżej zadałem dwa pytania z tym związane, o profesora Badena i księdza Rumianka, które przeczą temu, co piszesz.

  Miej też trochę szacunku dla czytelników NE i nie pisz głupot o "trotylu, który mógł być wniesiony choćby na zabrudzonych mundurach"
 • @35stan 20:42:45
  Przepraszam oficerze prowadzący, ale honor i rozum nie pozwala mi szerzyć czegoś co przeczy faktom.
 • @Zawisza 20:14:00
  Ja ci już raz proponowałem zmianę nicka, bo obrażasz tym tekstem sławnego rycerza!!! Podaj parę wiarygodnych faktów, że to była zwykła katastrofa a jak ich nie znasz, to nie zaśmiecaj NE i spadaj na portal GÓWNOPRAWDA!!!
 • @Bogdan 20:50:38
  Poczytaj o materiałach wybuchowych. To związki tlenu, wodoru, azotu i węgla. Dość pospolitych pierwiastków, prawda? Dlatego do tych materiałów produkowanych oficjalnie dodaje się markery, są to substancje bardzo lotne i łatwe w wykryciu i te substancje wykrywają mierniki.
  Terroryści zaś posługują się materiałami wyprodukowanymi domowymi sposobami. Nie jest to jakaś bardzo złożona chemia. Mimo detektorów nie raz udawało się terrorystom taki materiał na pokład samolotu wnieść. Wiesz dlaczego zdejmujesz buty przed wejściem kontrolą?Bo kiedyś takiemu człowieczkowi udało się w podeszwach wnieść materiał wybuchowy.
  Był to samolot wojskowy, a dodatkowo wiemy, że podobne wskazania uzyskano w TU154 - 102. Były też takie katastrofy, gdzie wykryto materiały wybuchowe na pokładzie samolotu a jednak nie był to wybuch. Tak było w katastrofie w Kanadzie w locie z powracającymi żołnierzami amerykańskimi z Bliskiego Wschodu.

  Wybuch powoduje falę uderzeniową, dźwiękową, termiczną co daje charakterystyczne elementy. Falę dźwiękową powinien zarejestrować rejestrator odgłosów w kabinie, nie zarejestrował. Badanie naszych specjalistów, nie rosyjskich. Fala termiczna przy minimalnym oddziaływaniu daje opalenie włosów, w silniejszym poparzenia, spalenie skóry. Z opisów zarówno rodzin podczas identyfikacji, jak i sekcji zwłok tego nie znaleziono. Nie chodzi mi o badanie obecności trotylu a tych śladów.
  Dodatkowo mamy falę uderzeniową, na tyle silną, by konstrukcję samolotu zniszczyła ale nie zmasakrowała ciał ofiar?
  Czy coś moje wyjaśnienie rozjaśniło w głowie?
 • @Zawisza 21:10:42
  sPADAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!!
 • @Zawisza 21:25:10
  Te twoje wyjaśnienie tak samo rozjaśniły mi w głowie, jak te wcześniejsze o oderwanym skrzydle tupolewa, które po uderzeniu w pancerną brzozę, jak nam udowadniałeś powołując się na prawa fizyki leciało, leciało, aż doleciało na dobre ponad 100 metrów.

  Bardziej rozjaśniły mi w głowie wypowiedzi Jan Bokszczanina, producenta urządzeń używanych do wykrywania śladów ewentualnych materiałów wybuchowych.
 • Samolor w drobiazgi nie rozpadł..
  Się w powietrzu,nigdy nie ma tak że wszyscy zginą.Samolot wg analizy NASA nie widział "betonowej" brzozy tych 95 ton nie dotknął jej.To było by jak zapałka przy takim ciężarze.To był planowany zamach,gdzie jest NATO ????
 • @Bogdan 21:41:07
  Widzę, że nadal nie pojmujesz problemu skrzydła (przy założeniu, że kolizja nastąpiła). Skrzydło poza tym że przerwało brzozę musi przenieść ogromną siłę jaka wynika z siły nośnej. I to w zupełności wyjaśnia sprawę tych 100 m, bo skrzydło nie odleciało przy brzozie a ułamało sie dalej na skutek działania siły nośnej.

  Również rozpad samolotu na skutek działania ładunku skupionego nie jest możliwy. Musiałby być to ładunek rozproszony, czyli oddziałujący na ofiary.

  Dawid, nie masz pojęcia o czym mówisz. Brzoza nie oddziaływała z całym samolotem a z jego skrzydłem i gdyby zatrzymała cały samolot, to twoje rozważania miałyby sens. Tyle,że mówimy o przerwaniu drzewa i tym, czy po takiej kolizji skrzydło jeszcze mogło nieść samolot, czy juz nie.
 • @Zawisza 20:14:00
  Witaj Zawisza ! znowu te Trolle z Trotylem.
  Przecież że wnieśli go na butach. Wojsko nie wyciera nóg ,tak generalnie a po za tym tam na lotnisku nie ma wycieraczek.Jak wracali z Afganistanu to obsiedli tę TUtkę jak muchy GW, wszędzie i na skrzydłach i wkażdej dziurze ,nawet na silnikach siedzieli okrakiem,a Trotyl takie draństwo "wciera" się we wszystko.Dobrze że Wybuchu nie było! Wybuchu- Nie Było!- Wybuchu nie Było! Powtórz ze trzy razy i Ty Może Uwierzą.
  - " Niektóre urządzenia użyte w Smoleńsku wykazały faktycznie TNT - powiedział dziś na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Jerzy Artymiak". Cholera! Taki spektrometr to jedną cząsteczke tego "T" wykrywa wśród paru miliardów.Mówią że to Pasta do butów .Mogą mieć racje.KIWI! Aż Buty
  Krzywi! Mogli by tego Rumianka "przebadać" byłby spokój ,dlaczego nie chcą? Przecież się już nie Pogniewa.
  Mówią zeby mu "spokoju" nie zakłócać.
  ZAWISZA! Zamieść te Swoje Badania na Wassermana ,niech się przekonają że jesteś O.K. i ..... Wybuchu Nie Było! Wybuchu Nie Było! Wybuchu nie Było! (3 razy tak trzeba )
  Pzdr.
  Pisz Dalej!
 • @Zawisza 21:58:33
  Czy ty udajesz, że nie czytałeś analizy zespołu naukowców z Biniendą na czele, którzy m.innymi zauważyli nienormalne położenie oderwanego skrzydła po katastrofie, czy też olewasz to do czego oni doszli, wciąż podpierając się rosyjskim raportem i Komisji Millera.

  Skąd ten Dawid Szymonie?
 • To,za co wyleciał Gmyz?
  Za prawdę? Choć wiem. Dziś prawda ma wysoką cenę.
 • @
  W "Szkle Kontaktowym" , Marek Przybylik zapytał Miecugowa, czy jest taka kategoria ludzi, którą można nazwać "wybuchowymi"?
  Miecugow przytaknął, ale nie uzasadnił tego, jakich ludzi nazywać wybuchowymi?
  Może Panie Miecugow, dobre byłoby takie uzasadnienie: takich, którzy nażarli się "trotylowej kiełbasy"?
 • @Zawisza 21:25:10
  @Zawisza 21:25:10
  ZAWISZA ! Jak zwykle Masz Rację. Trotyl To (NO2)3C6H2CH3 Nic innego a "materiały wybuchowe to związki tlenu, wodoru, azotu i węgla ". Najgorsze to ten Tlen. I Wodór. Bo z tego Robią wodę . Ta Woda to nieszczęście ! Na przykład Woda Sodowa jest Wybuchowa i nie tylko albo Ciężka tzw. Deuter to dopiero wybuchowa Woda Atomowa albo zwykła łatwo wykrywalna bo mokra i taki Czujnik natychmiast reaguje na przykład na "wodogłowie" od nadmiaru lania wody. Woda i buty to związek o którym Terroryści doskonale wiedzą i robią czasami taką "bombę" w buty.
  Lanie wody w nadmiarze prowadzi nieuchronnie i kończy się Zawsze Wodogłowiem.Dodatkowo mamy falę uderzeniową, na tyle silną, by konstrukcję samolotu zniszczyła ale nie zmasakrowała ciał ofiar ?
  Nie mamy Bo WYBUCHU nie było.Nie Było.Nie Było!
  Czy coś moje wyjaśnienie Ci w głowie rozjaśniło ?
  Nie? To Pisz Dalej!
  P.S
  Ten Trotyl Co to Wykryli to był Niewybuchnięty czy Wybuchnięty ???

  Pzdr.
 • Grzeszycie Córy i Synowie!
  Red. Gmyzowi udowodniono, że gada głupoty i nie zna się na sprawie (patrz audycja w radiu TOK FM, w której Gmyz przyznał: Pan mnie zagiął). Niestety, problem wraca jak bumerang.

  Prokuratorzy, jako ludzie bez wykształcenia technicznego nie potrafią jasno wytłumaczyć sprawy. To nie ich wina. Pięć lat na politechnice i to na odpowiednim wydziale pozwala na zrozumienie zawiłości sprawy. Na szczęście dane mi było posiąść tę wiedzę, a ponad to miałem szansę stosować ją w praktyce pisząc oprogramowanie do sterowania podobnymi urządzeniami. Wypowiedzi prokuratorów są, moim zdaniem, zgodne z wiedzą techniczną. Wypowiadanie tych kwestii językiem prawniczym, bez wpojonej nauką i pracą nomenklatury technicznej, czyni słuszne – skąd inąd – tezy mało zrozumiałymi.

  Zastosowane w Smoleńsku czujniki MO-2M, Hardened MobileTrace i PILOT-M identyfikują zjonizowane cząstki organiczne, w tym cząstki, które mogą pochodzić od trójnitrotoluenu. To analiza jakościowa. Problem jest w tym ile tego trotylu było. Wszystkie trzy czujniki mają ustawiony próg czułości na 10^-13 = 0.0000000000001 g/cm^3. Czy człowiek niewykształcony lub nawet wykształcony, ale tylko humanistycznie, czyli pozbawiony wiedzy i wyobraźni technicznej jest w stanie wyobrazić sobie ile to jest? To jest tyle, jakby ktoś wlał pięćdziesiątkę wódki do 200 tys. m^3 wody, dał nam się napić i stwierdził, że jesteśmy pijani. Śmieszne? No właśnie.

  Drodzy członkowie sekty smoleńskiej! Nie ośmieszajcie się i nie róbcie ludziom wody z mózgu. Czy wykryto i ile materiałów będących produktami naturalnego rozpadu TNT czy znaleziono produkty reakcji wybuchu? Jakoś na ten temat nie ma mowy? Jeżeli nie ma śladów produktów wybuchu to ta cała dyskusja jest bezprzedmiotowa. Jej bezprzedmiotowość wynika głównie z braku odpowiedniej wiedzy dyskutantów, których głównym celem nie jest wykrycie prawdy obiektywne, a jedynie szczucie jednych przeciwko drugim. Przykładem takiego postawy jest red. Gmyz.

  Wydaje mi się, że wszyscy członkowie sekty smoleńskiej uważają się za stuprocentowych katolików. A Księdze jest napisane: Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" (2 Mojż. 20:16). Manipulowanie faktami naukowymi, to też dawanie fałszywego świadectwa. Wstyd.

  Grzeszycie Córy i Synowie, grzeszycie! I kara was za to nie minie, wszak Pan patrzy na Wasze bezeceństwa!
 • @Zawisza 21:25:10
  Jesteś przebiegłym ale i głupim manipulantem.
  Bezczelnie manipulujesz i mieszasz prawdę z kłamstwem.
  Czuć u ciebie ubecką robotę na milę.

  Bo mierniki KŁAMCZUSZKU wykrywają jony konkretnych substancji a nie "oficjalne markery".

  Nowoczesne substancje wybuchowe mają znaczniki producenta po których można poznać producenta.
  Trotyl i nitrogliceryna (jako składnik materiałów wybuchowych powszechnie stosowanych w górnictwie) SĄ ANONIMOWE, bardzo trudno namierzyć źródło ich pochodzenia, i dla tego przebiegli zamachowcy mogli ich użyć.
  Łatwo przy takich materiałach też wrobić kogoś w rolę kozła ofiarnego - łatwa dostępność tych materiałów.

  Manipulujesz też w kwestii potencjalnego wybuchu.
  Jeśli doszło do wybuchu, to był to najprawdopodobniej niewielki ładunek umieszczony przy ważnym węźle konstrukcyjnym (skrzydło) lub w pobliżu wiązek przewodów sterowania samolotem.
  Reszty dokonała prędkość i grawitacja.
  Brak wznoszenia się samolotu po sygnale odchodzenia, problemy ze sterownością PRZED ZDERZENIEM Z BRZOZĄ potwierdzają tą koncepcję.
 • @karhu44 00:13:55
  Przynajmniej jedno źródło mówi właśnie o śladach produktów wybuchu wbitych w METALOWĄ strukturę kadłuba tutki.
  To mogła zrobić tylko fala uderzeniowa a nie buty i ubrania żołnierzy w tutce nie mówiąc o pozostałościach z wojny w Smoleńsku.
  To pewnie dlatego seremet latał do tuska jak kot z pęcherzem.
 • BRAWO ARTYMIAK !!!! TERAZ MUSISZ TYLKO POTWIERDZIĆ ZAMACH !!!!
  .
  car cinka:
  ".........Sensacyjny zwrot w sprawie. Dopiero co prokuratorzy twierdzili, że na
  wraku tupolewa w Smoleńsku nie było śladu trotylu. Teraz jednak zmieniają
  zdanie.
  "Niektóre z detektorów wykazały cząsteczki trotylu" - oświadczył w Sejmie
  naczelny prokurator wojskowy płk Jerzy Artymiak........"
  ==============================================

  No nareszcie Artymiak !!!

  PO co było tak długo matać i paskudnie szelągować ??:)))

  Teraz tylko musisz na następnej konferencji zarządzonej przez

  czerwonego POtwora potwierdzić prawdę, że to był ZAMACH !!

  Tę prawdę ustaliło przecież ponad 150 ekspertów z Polski i całego świata !!!
 • @Zawisza - Nie rób z siebie większego kretyna niż jesteś w rzeczywistości!
  "Dlatego do tych materiałów produkowanych oficjalnie dodaje się markery, są to substancje bardzo lotne i łatwe w wykryciu i te substancje wykrywają mierniki."

  ---> Gdzie was szkolą do pisania takich głupot, kagiebowska szmato?

  "Był to samolot wojskowy"

  ---> Nie rozumiesz, szmaciarzu, że do Smoleńska NIE LECIAŁA grupa "powracających z Bliskiego Wschodu żołnierzy amerykańskich"???
  A BOR twierdzi, ze badał samolot pod względem zabezpieczenia pirotechnicznego, tuż przed odlotem!!! To czym oni "badają"? Na węch? Gdyby były ślady materiałów wybuchowych po żołnierzach wracających z Afganistanu (Iraku) - jak twierdziło kilu debili - to przecież już PRZED wylotem byłoby to wiadome i nikt by takim samolotem nie poleciał ANI w Środę ANI w sobotę!!! Rozumiesz esbecki gnojku?

  " a dodatkowo wiemy, że podobne wskazania uzyskano w TU154 - 102."

  ---> Skoro wiecie, to pokażcie te wszystkie spektrogramy wraz z dowodami, z dokumentami, że te "badania" TU154 102 wykonano TYMI SAMYMI urządzeniami, co w Smoleńsku w październiku!!!

  Spadaj i przestań już się ośmieszać!
 • @FASCINUS
  "Zawisza
  Jesteś przebiegłym ale i głupim manipulantem.
  Bezczelnie manipulujesz i mieszasz prawdę z kłamstwem.
  Czuć u ciebie ubecką robotę na milę."

  W pełni się z Twoją opinią, o tym esbeckim gnojku, zgadzam
  i pozdrawiam serdecznie!
 • @karhu44 00:13:55
  No i Znalazł się Bezgrzeszny a Kompetentny.
  Pomijając ilość "wykrytych cząstek" tych wysokoenergetycznych to te przyrządy określają je jako trotyl"TNT" a to nic innego jak (NO2)3C6H2CH3
  a to nie ważne czy dwu ,trój czy inaczej Znitrowane bo występuje powszechnie w naturze na wszystkich "wypastowanych " butach jak to wcześniej ustalilismy, szczególnie pasta KIWI but wykrzywi.Cała natura się Tak bez Przerwy Nitruje ,nitruje ,nawet jak ktoś bez umiaru truje....
  A Te Przyrzady Labolatoryjne Spektrometry są tak Drogie jak nie Dokładne.
  Fakt że nie mówią ;Wybuchnięte czy Niewybuchnięte a To Najważniejsze.
  A samoloty to pewno Nitrolakierowane Aluminium?
 • ZAWISZA !!!! Cisza!
  Ale mnie podkorciło aby Gamoniowi powiedzieć o tych Znacznikach ! Namieszał i Znika!
  Zawsza Wyłaż i Wytłumacz Państwu o tych wysokoenergetycznych cząstkach .
  Jesteś Rycerz Zawisza Staropolszczanin pełną gębą a nie jakiś byle ćWok !
  i To Zobowiązuje.!
 • @1normalnyczlowiek 01:03:05 - BYŁ TROTYL, BYŁY EKSPLOZJE, BYŁ ZAMACH !!!
  .
  1normalnyczlowiek:
  "@FASCINUS
  "Zawisza Jesteś przebiegłym ale i głupim manipulantem.
  Bezczelnie manipulujesz i mieszasz prawdę z kłamstwem.
  Czuć u ciebie ubecką robotę na milę."

  W pełni się z Twoją opinią, o tym esbeckim gnojku, zgadzam
  i pozdrawiam serdecznie!"
  ================================================

  Prokuratura pękła bo nie mogła dłużej załgiwać wykrycia wielkiej

  iloźci TNT przez Polskich Ekspertów na wraku Tu-154M !!!

  I dlatego zleciały się tutaj ruskie onuce jak kiedyś

  bolszewicy do zegarków :)))) na czele z agentem "Zawiszą"

  aby kociokwiczyć i załgiwać Smoleński Zamach.

  Nic nowego, bo od samego POczątku ruskie i POlszewicy

  perfidnie mataczą, łżą w żywe oczy i brutalnie niszczą dowody zbrodni -

  do tego Matoł bierze bardzo mocno do siebie ogólnie sformułowane

  oskarżenia o zabójstwo na Wielkim Polskim Prezydencie i 95 Polakach !!!


  A przecież niepodważalnym faktem jest, że setki specjalistów, ekspertów i

  naukowców z całego świata, zgromadziło przez 2,5 roku mnóstwo

  twardych, technicznych niepodważalnych dowodów na zamach !!!

  Wśród nich m.in. takie niepodważalne, twarde dowody jak:


  - dane z komputerów AMERYKAŃSKICH systemów
  TAWS i FMS, które zostały odczytane przez AMERYKAŃSKIEGO
  producenta firmę "UNIVERSAL AVIONICS" - Na podstawie tych danych
  eksperci obliczyli prawdziwą trajektorię ostatnich sekund lotu Tu-154M
  oraz ustalili przyspieszenia/obciążenia dowodząc tym 2-ch wybuchów.

  - zeznania 58 świadków, którzy albo widzieli i słyszeli albo słyszeli
  albo widzieli dwa wybuchy na Tu-154M

  - setki zdjęć rozerwanych części samolotu i ciał ludzkich na podstawie
  których eksperci byli w stanie ustalić siły rozrywające ich dwa epicentra
  a w konsekwencji dowieść eksplozji spowodowanej przez osoby trzecie.

  - Badania chemicznie wykonane w USA na szczątkach pasu bezpieczeństwa,
  które stwierdziły ślady materiału wybuchowego TNT

  oraz badania polskich prokuratorów na wraku Tu-154M, stwierdzające
  istnienie w nim trotylu i nitrogliceryny i to w wielkich ilościach !!!!!

  itd. itd.
 • @Almanzor 00:59:18
  Dlaczego miały by to być bomby "trotylowe"? Dlaczego wykluczasz zapalnik ciśnieniowy czy czasowy ? a radiowy?.Podaj przeykład jak wiesz! jak To się robi! tzn .Synchronizuje te wybuchy których nie było.
  -" musiały by być uzbrojone na Okęciu dziwnie zwalnia od odpowiedzialności Rosjan" Ciekawe!!!
  Dlaczego strona POlska nie bierze udziału w śledztwie prowadzonym przez Rosjan? Dlaczego Rosjanie tak selektywnie i skąpo przekazują Ustalenia jak i Dowody w śledztwie?. Jaki Interes Miała by ROSJA w zamachu na Prez. Kaczyńskiego?- i to na Swoim terytorium?
  Gdzie ten zniszczony Kokpit i Niezniszczona Aparatura z kokpitu ?
  Skąd masz wiadomości o "skokach kangura,korkociągach i rurce Pitota "?
  Pewno nie z Raportu Mak. Zgłosiłeś do Prokuratury te cenne Informacje?
  Masz wiadomości z Pierwszej ręki w sprawie poczynań Prokuratury czy od partnera ZAWISZy? Gdzie Zawisza? ..................Cisza!
 • Ciekawa
  Reakcja Szeląga po słowach ze rzeczywiscie wykazały
  Bezczelny typ.
 • @Nida 02:53:38
  Teraz prokuratura wojskowa będzie się rakiem wycofyawać z poprzednich stwierdzeń.
  Coś mi się widzi, że sami czują oddech, kolegów na swoich karkach.
 • @FASCINUS 00:25:22
  To gdzie znaleziono te ślady? Na zewnątrz czy wewnątrz? Jak na zewnątrz, to kol. Fascinus ma kłopoty z logiką, bo jeżeli wybuch nastąpiłby w samolocie to fala uderzeniowa podążałaby od wnętrza samolotu w kierunku zewnętrznym, a więc raczej wyrzucałaby wszystko ze struktury niż w nią wbijała. Znalezienie śladów na wewnętrznych powierzchniach metalowych kadłuba graniczy z nieprawdopodobieństwem, bo pomiędzy kabiną a kadłubem jest kilaka warstw izolacyjnych, w tym wykładzina ścienna i na niej właśnie tych słynnych śladów szukać by należało. Wykładzina ścienna jest wykonana z tworzyw sztucznych. Materiał ten może zawierać pozostałe po procesie produkcyjnym śladowe, podkreślam śladowe ilości związków organicznych o budowie podobnej to znanych organicznych materiałów wybuchowych. Wiedza, Kolego wiedza, a nie wiara, jest podstawą rozumowania!
 • @Zawisza 21:25:10
  Precyzyjne i kontrolowane (przynajmniej w znacznej części) wybuchy realizuje się za pomocą ładunków precyzyjnych, a nie "samodiełek". Karbid z cukrem w puszce po farbie, to kiepski sposób na wysadzenie czegokolwiek.
  Całkiem legalnie i na dodatek na rozkaz, jako wojak szwejk, trochę tego szmelcu w powietrze wysłałem. Ot choćby błyskawiczne i dość huczne wykonanie dziury na czołg przy użyciu tzw "bateryjek". Teksty rodem z Wikipedii (z całym szacunkiem dla tej zacnej inicjatywy) zachowaj dla swojego mocodawcy - hrabiego dwururki.
 • @poganiacz 08:06:49
  O tym, że jedyną możliwością zniszczenia konstrukcji w powietrzu jest ładunek rozłożony pisałem już dawno. Ale nie trzymajmy się tego co głoszą tzw. zespoły badawcze, czyli Millera, Prokuratura i Macierewicz.
  Popatrzmy co mówi Macierewicz. Były dwa silne wybuchy, dające odzwierciedlenie na rejestratorach, podkreślam DWA SILNE WYBUCHU i to potwierdzają jego tzw"światowej klasy eksperci" jeden to nawet Boeinga budował. I co teraz ładunek rozłożony, co nie daje silnych jednokierunkowych przeciążeń? Więc niech panowie usiądą na pupki i przemyślą a nie latają i bajki ludziom opowiadają.

  A nie ma możliwości by ten silny wybuch nie zapisał się w ciałach ofiar. Małe punktowe mogą się nie zapisać w ciałach ofiar, ale nie będziemy mieli silnych przeciążeń. Stąd Macierewicz odrzuca dotychczas koronny dowód i manipuluje dalej. Ze względu na to, że jego manipulacje rozpadają się tak, że widzą to ludzie nie będący ekspertami pytania można tylko zadawać na kartkach, by przypadkiem jakieś kłopotliwe pytanie nie zadać.

  Ja od dawna mam konkretne:
  1. Dlaczego mimo komendy odejścia na 100 m samolot znalazł się na wysokości 6-26 m?
  2. Dlaczego wybuch, który miał dać przeciążenia zapisane na rejestratorze nie odzwierciedliło się na ciałach ofiar?
  3. Dlaczego wybuchu nie słychać na zapisie odgłosów z kokpitu, zapisie który badali nasi eksperci? Jak myślisz, nie wyleciał bym z takiej nasiadówki jako manipulant?

  Od eksperta wymagam opinii przemyślanej popartej dowodami i nie zaprzeczonej innymi dowodami. WYMAGAM OPINII KOŃCOWEJ NIE CZĄSTKOWYCH TEZ. Podczas gdy manipulator dobiera sobie dowody pod z góry założoną tezę. A jeśli dowód nie pasuje to go odrzucamy. Dokładnie tak robi Macierewicz ze swoim zespołem tzw. ekspertów. Dziś głoszą, że dwa przeciążenia są kluczowym dowodem, jutro odrzucają te swoje "kluczowe dowody" bo im do nowej teoryjki nie pasują.

  Teraz brzoza, zakładam kolizję skrzydła z drzewem. Skrzydło przerywa drzewo je jest mocno uszkodzoną, choć nie rozerwaną konstrukcją. Część skrzydła nie odpada w punkcie brzozy a leci jeszcze. Działają na nią siły nośności samolotu jeszcze większe, bo samolot podrywany jest do góry. Nikt nie określi ile czasu potrzeba było by siły wynikające z nośności skrzydła oderwały fragment skrzydła i jak się to skrzydło odrywało. FRAGMENT SKRZYDŁA ODERWAŁ SIĘ ILEŚ TAM METRÓW ZA BRZOZĄ. Zbyt dużo zmiennych jednak zmiennych z których każda posiada swoją tolerancę. I to tzw. ekspert powinien przemyśleć, a nie przyjąć jeden punkt i twierdzić, że skrzydło tam dolecieć nie mogło. Mogło to jest pewne.

  Jedyną rolę jaką dziś spełnił zespół Macierewicza to zasiewanie niepewności w społeczenstwie. Z badań angielskich i z USA wiadomo, że jeżeli przekona się 10% danej społeczności że coś było nie tak, to zaczynają powstawać teorie spiskowe. To było zadanie Zespołu Macierewicza i to zadanie spełnił. Teraz plan mówi, wmówić nie popartą dowodami teorię społeczeństwu i temu zdaje się będzie służył, jak wnoszę z wypowiedzi reżysera film Smoleńsk. Obym się mylił.
  Tylko szkoda mi ludzi, którzy w taką manipulację uwierzyli.
 • @Zawisza 08:59:11
  Brawo Kol. Zawisza! Naszym obowiązkiem, obowiązkiem ludzi wykszatłconych jest objaśnianie świata maluczkim w oparciu o rzetelną wiedzę naukową. Nawet nawiedzonym. Będzie to nam kiedyś wynagrodzone w tym – podobno – lepszym świecie.
 • Obca i zimna ziemia Smolenska
  Drodzy , zastanowmy sie przez chwile ,czy obiekt wazacy okolo 150 ton ,upadajacy z predkoscia 250km/h ,z wysokosci 100m,uderzajacy w miekie pdloze ,przejmujacy swoja waga sile uderzenia ,doprowadza do rozczlonkowania tylu ofiar -Bzdura!!!!! Materialy o ktorych mowi prokuratura ,sa transportowane w drewnianych skrzynkach . Czlowiek ma kontakt z materialem w chwili jego instalowania .I nie ma fizycznej mozliwosci kontaktu z chemicznym skladem tego materialu , gdyz jego powierzchnia jest oblozona tlustym papierem . I musial by go gryzc , zeby mial z nim kontakt.A niezabezpieczony do transportu moglby zrobic pufffff.Czyli nastepna .Bzdura!!!!!! Zadne harcerzyki nie zostawily sladu ,po poprzednich lotach,chyba ze puscily baka na siedziska.Zamach!!!!!!!!
 • @Zawisza 20:14:00
  Puk puk słyszysz to ja stukam cie w czaszkę
 • @Zawisza 21:58:33
  Puk puk ...
 • @Zawisza 08:59:11 7 & " kompani " !
  Zawisza ! Jesteś Niewątpliwym Autorytetem w "Sprawach Róznych oraz
  Różnistych". Masz Prawo Pisać największe Głupoty ale na Swoich blogach. Bóg z Tobą .
  Jeżel ściągasz na czyjś Blog "wspólników" aby rozpowszechniać Dezinformacje i siać Zamęt głosząc Głupoty już odrzucone i wyjaśnione przez Państwowe Komisje; Millera, Anodiny , Sejmową Komisję oraz Komisję Ekspercką gdzie wbrew Twojej propagandzie zasiadają i opiniują swe badania Naukowcy różnych dziedzin i Specjalności ,często z tytułami Naukowymi , to przedstaw SWOJE Naukowe ,Techniczne czy Eksperckie Uprawnienia i przygotowanie w sprawach .
  Przedstaw także uprawnienia "Partnerów" z których wsparcia korzystasz by uwiarygodnić głoszone tezy o sekcjiach zwłok,przyczynach śmierci ,wybuchach lub nie ,brzozach i konstrukcjach lotniczych.
  Powszechnie wiadomo że "Głupek" ma zawsze Rację i Wiedzą przerasta Wszelkie Naukowe Konsylia ale Ty to Uwiarygodnij.
  Skąd czerpiesz Informacje którymi nie dysponuje Prokuratura ?
  Jeśli NIC nie masz na Potwierdzenie jak wyżej ,to Spadaj z Dachu ,Nie strasz Gołębi!!!
  Może jakiś Nowy temat ?
  i Pisz Dalej!
 • @karhu44 09:41:48
  Jest wiele różnych poglądów, stwierdzeń, teorii na temat katastrofy smoleńskiej. Wiele z nich pewnie by upadło, gdyby można byłoby
  eshumować wszystkie 96 ofiar tego lotu.
  A tak są tylko przypuszczenia. Choć wiele przypuszczeń ma potwierdzenie w dowodach.
 • @koniecPOLSKI 11:23:37
  Posiadam wyższe wykształcenie techniczne w zakresie automatyki. W swoim życiu zawodowym zajmuję się m.in liniami technologicznymi. Posiadam wiedzę w zakresie konstrukcji, brałem udział w badaniach niszczących i nie niszczących. To chyba wystarczy, bym miał własne zdanie na tematy dotyczące katastrofy lotniczej. Większość blogerów takiej wiedzy nie posiada. Pytanie czy ty ją posiadasz.
  Moja wiedza historyczna i religijna wynika z hobby.

  Wiedzę czerpię z informacji podawanych przez komisje Millera, Prokuraturę i Zespół Macierewicza, w teorie spiskowe domorosłych ekspertów jak sztuczna mgła, hel, maskirowka i bóg wie jeszcze co nie wchodzę. Czyli korzystam z wiedzy ogólnodostępnej.

  Nikogo nie ściągam, większość społeczeństwa nie wierzy w zamach i większość społeczeństwa chciałaby rzetelnego wyjaśnienia sprawy przez ekspertów a nie polityków. Czyli jakby nie patrzeć jestem w większości Polaków. Co do Macierewicza mam mu do zarzucenia to, że mataczy z faktami, ogłasza publicznie niesprawdzone teorie co w mojej ocenie jest mataczeniem a nie wyjaśnianiem sprawy.

  To sobie zapamiętaj, więcej oświadczeń o mojej wiedzy składał nie będę.
 • @kanton 11:28:27
  1. Na jakie pytania miałyby te ekshumacje odpowiedzieć?
  2. Jakie przypuszczenia mają potwierdzenie i w jakich dowodach? Proszę konkretnie dwa - trzy przykłady.
 • @koniecPOLSKI 11:23:37
  Czuję się wywołany do tablicy, jako „& kompani”. I tu PUDŁO panie koniecPOLSKI. Nikt mnie nie ściągnął. Po prostu, od czasu do czasu zaglądam na Nowy Ekran, do którego zaprosił mnie osobiście Kol. Założyciel. A ponieważ jestem fanem kabaretu Dudek, to postępuję tak jak to Pan Majster (Kłobuszewski) uczył swojego Ucznia (Gołas): „Z chamstwem [może lepiej napisać tu „głupotą”, ale już tam zostańmy przy oryginale] trzeba walczyć siłom i godnościom osobistom…wężykiem, wężykiem ….”.

  Aby nie było wątpliwości. Jestem doktorem nauk technicznych, specjalistą w dziedzinie inżynierii procesowej i modelowania matematycznego procesów. Jednym z epizodów mojej kariery zawodowej było projektowanie oprogramowania dla automatycznych detektorów i analizatorów składu metali. Posiadam zatem, podobnie jak Kol. Zawisza, dostateczną wiedzę i praktykę, aby dokonać własnej oceny przedstawianych przez różne gremia faktów. Radzę zapamiętać, bo powtarzać nie mam zamiaru.
 • karhu44
  Rzecz nie w tym, jak rozumieć odczyt "TNT" na urządzeniach ale w tym, że Prokuratura o tym wcześniej nie poinformowała opinii publicznej do czego zdaniem inicjatorów zwołania wczorajszej Komisji jest zobowiązana, zamiast tego "uspokajała" społeczeństwo i dementowała artykuł Gmyza.

  O odczycie "TNT" poinformowali wczoraj niepytani.
 • @karhu44 12:31:36 - NIE PICUJ RUSKA ONUCO !!!:))))))
  .
  karhu44:
  "Jestem doktorem nauk technicznych, specjalistą w dziedzinie inżynierii
  procesowej i modelowania matematycznego procesów. Jednym z epizodów
  mojej kariery zawodowej było projektowanie oprogramowania dla
  automatycznych detektorów i analizatorów składu metali. Posiadam zatem,
  podobnie jak Kol. Zawisza, dostateczną wiedzę i praktykę, aby dokonać
  własnej oceny przedstawianych przez różne gremia faktów. Radzę
  zapamiętać, bo powtarzać nie mam zamiaru."
  ====================================

  Ja jestem profesorem dr. habilitowanym nauk technicznych w dziedzinie

  chemii, kierunek: Technologia Materiałów Wysokoenergetycznych -

  Specjalność: Metody Analitycznego Wykrywania Materiałów Wybuchowych.

  I stwierdzam z całą odpowiedzilnością, że ruska onuca "karhu44"

  uprawiająca na forum "maskirowkę" nie ma pojęcia o detektorach materiałów

  wybuchowych ani dostatecznej wiedzy i praktyki, aby dokonać własnej

  oceny przedstawianych przez różne gremia faktów co do materiałów

  wybuchowych użytych w Zamachu Smoleńskim.
 • @Zbigniew-Grzymski 13:07:51
  Nezsprzecznie i to daje się wyraźnie zauważyć, że jesteś wysokiej klasy specjalistą od sprawdzania ruskich onuc. To jest jedyna twoja specjalność ale jesteś znakomitym ekspertem, posługujesz się wieloma metodami, organoleptyczną też?
 • @Zawisza 20:14:00
  Mnie się wydaje, że mamy tu do czynienia z Zawiszą Czerwonym, o lemingowatym charakterze. Tak proszę Pana, tak i niech się Pan nie obraża. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to.
 • @Zawisza 21:58:33
  A jaką teorię masz na to, że niby pancerna brzoza ułożyła się prostopadle do kierunku lotu samolotu? IŁ 76? Może skrzydło miał odwrócone o 90 stopni? Baran jesteś i tyle. lepiej idź do kuchni i gotuj, byle nikogo nie struć.
 • @kojot 14:19:03
  Jeśeli tak łatwo obraża Pan Kolegę Zawiszę, i jeżeli Pan wie lepiej, to sprawdźmy Pana wiedzę. Proste pytanie. Dlaczego samolot lata? Proszę wyjaśnić to proste zagadnienie. Podanie nazwy prawa jakie się tu stosuje będzie wystarczające.
 • @Zawisza 08:59:11
  Zawisza Zgłoś się do Komisji Eksperckiej jeśli uważasz że jako"automatyk"
  zjadłeś wszystkie rozumy i możesz konkurować z Uznanymi Światowymi Autorytetami.Ja nie roszczę sobie Prawa do wypowiadania jakichkolwiek kategorycznych Opinii z Prostej Przyczyny: Nic Nie Wiem po za tym że w Niewiadomych okolicznościach w dn,10.IV.2010 roku Zaginęło/Zginęło 96+1NN Oywateli Polski ...i to też Nie całkowicie Pewne.Powtarzam NIC WIĘCEJ na pewno nie Wiem!
  Stąd czytam i słucham przeróżnych "Blagierów" którzy w zasadzie niczego nie tłumaczą a "Mącą" i operują pojęciami na poziomie dziecka.
  Napisz coś Konkretnego co trzyma się nie tylko "Kupy" ale i nie koliduje z twoją "Głęboką " wiedzą .
  Np: "Niszczenie Konstrukcji" od których jesteś specjalistą.Jakie warunki muszą być spełnione ;masa , prędkość ,wytrzymałość konstrukcji itp w zderzeniu z Nieskończenie Sztywną przeszkodą aby nastąpiła "Eksplozja "
  rozrywająca ,podobnie jak w smoleńskim błocie samolot Tu 154.
  Zrób taki Elaboracik, zamieść ,prześlij na stronę Komisji Sejmowej albo od razu do P.Nowaczyka i P.Biniendy .O.K? Rozumiem że uznajesz swą Wiedzę i Osiągnięcia za co najmniej porównywalne i nie mniejsze.
  Nie pisz nic o Macierewiczu,zwłokach,oparzeniach ,PISie ani Brzozie i skrzydle.Wytłumacz to i tylko to w racjonalny sposób,logicznie,rzeczowo i spójnie.
  Nie Rób Ze MNIE IDIOTY bo nie dość ze się "Wypinasz" nieskromnie ze swoją "Wiedzą" to wmawiasz we mnie że ten Twój Bełkot ma jakiś Sens,
  co jest sprawą wyraźnie obraźliwą . Ja zaś Ci Powiadam:
  I Zasada Starego Sapera;"Jak są Odłamki To był WYBUCH" jak Cholera.

  Pisz Dalej!
  ale TYLKO na temat.
 • @karhu44 12:31:36
  Ja "stuknąłem " tylko w stół ......
  Majster nazywał się Kobuszewski ! I ..mylił się. Z Chamstwem i Głupotą walczyć nie można bo jest nie do zwalczenia ."Ono" jest Wartością stałą
  i bezwzględną , niezleżną od ataków - Wrodzoną..
  Godność zaś wypada mieć jeśli się jest doktorem nauk technicznych, specjalistą w dziedzinie inżynierii procesowej i modelowania matematycznego procesów i zacząć od modelowania Swych własnych procesów (myślowych ).
  Polecam zbadanie metalurgicznie próbki pobranej z wraka Tu 154, bo
  wirtualnie się tego nie da wykonać.Tego Badania.Materiały wybuchowe i Trotyle zostawmy specjalistom .I tyle!
  "Posiadam zatem, podobnie jak Kol. Zawisza, dostateczną wiedzę i praktykę" !
  Co do Zawiszy mam duże obawy czy ma wystarczającą ,sądząc po jego dyskredytujących wypowiedziach , nawet do samooceny.

  Zapamiętuję tylko warte Zapamiętania.!

  "ślady w/g informacji Prokuratury pobrano w ilości Kilkuset próbek wykazujących ślady substancji "wysokoenergetycznych ",zewnątrz ,wewnatrz z foteli ,pasów zagłówków ,zakątków i zakamarków,nawet skrzydeł i gleby w pobliżu.
  Proszę Najpierw zapoznać się z tematem,przeczytać "Cóś" aby później popisać się właściwie swą Niewątpliwą Wiedzą ,w porównaniu .
  Bez Urazy!
 • @koniecPOLSKI 15:54:21
  Nie chciałem tego pisać, ale żeby wesprzeć twoją dyskusję z Zawiszą, z którym sam dyskutuję na temat katastrofy dobrze ponad rok powiem, że tak jak i wielu innych piszących na NE mam wyższe wykształcenie. Skończyłem politechnikę. Jestem specjalistą od konstrukcji stalowych. Przez wiele lat wdrażałem w znanym polskim zakładzie systemy FEM (Finite Element Modelling), które zostały wykorzystane do analiz naukowców z zespołu Macierewicza.
  Wielokrotnie brałem udział w badaniach niszczących i nie niszczących materiałów stalowych i co jest najważniejsze, bardzo często nie zgadzam się z opiniami Zawiszy.

  Dyskusja z Zawiszą jest ciężka, powiem beznadziejna. Kolejny raz mówię sobie, że to już koniec i kolejny raz zawodzę. Mam nadzieję, że w końcu przełamię się, tak jak to zrobiła np. contessa, która jak widzę od dłuższego czasu przestała w ogóle zabierać głos w dyskusji w temacie katastrofy smoleńskiej
 • @karhu44 07:59:23
  "jeżeli wybuch nastąpiłby w samolocie to fala uderzeniowa podążałaby"
  Gdzie ? od Epicentrum ..Gdzie?
  Co On "Wypisuje" ? , nie wie że "wymiotło" do czysta.....
  Niewiele wie , : "Wiedza, Kolego wiedza, a nie wiara, jest podstawą rozumowania!"

  Poucza Marcin Marcina.....
 • @Bogdan 16:31:58
  O.k. ! Znam Zawiszę ! I "lubię" z nim dyskutować do pewnej granicy, nie przekraczając Absurdu. On ma tu konkretną "Robotę" do wykonania i kilku "partnerów" przydzielonych - Pomagierów .Wyraźnie Prowokują Głupotą wciągając do durnych dyskusji .Ja mu Pomagam jak mogę "zejść na ziemię".On Wie że Ja Wiem że On Wie.
  To taka Ingiwilacja przez Prowokację. Nowi dają się wpuszczać mu w kanał.Coś w Rodzaju Badania Opinii Publicznej na N.E.- Patriotyczna "ksywa" wzbudzająca Zaufanie i Smoleńska Sekta .Ja niestety jestem "stary" lis Niestety Stary
  Nie sposób, posiadając określone wykształcenie zejść poniżej pewnego poziomu .To widoczne choćby po formułowaniu zdań i zasobie słów.
  Pzdr.
 • @karhu44 07:59:23
  Dlaczego zakłada Pan że do wybuchu mogło dojść wyłącznie w kabinie ?
  Skąd założenie o dużej sile wybuchu ?

  Przecież są nowoczesne materiały wybuchowe (będące mieszankami różnych materiałów wyb.) których podstawowym celem jest cięcie konstrukcji, są ładunki kumulacyjne, które można zaimprowizować w warunkach amatorskich wystarczy plastyczny m.w. i troszkę wiedzy na poziomie kanału Discovery. W ich przypadku przy niewielkim ładunku m.w. rzędu kilkudziesięciu gram można przepalić metrową płytę pancerną a fala uderzeniowa jest symboliczna i ma minimalny zasięg.

  Samolot to nie tylko kabina pasażerska, salonka vip i kabina pasażerska.
  Samolot to także mnóstwo zakamarków, wnęk, przestrzeni na instalacje techniczne, dostępy rewizyjne, itp.
  Jeśli był zamach to w takich miejscach pewnie ukryto ładunek wybuchowy. Mówienie o wykładzinach kabiny samolotu jest tu absurdem.
  Co do źródła to sam twierdzę że jest ono bardzo wątłe, to jeden, jedyny wpis w necie, ale świadczący o dogłębnej wiedzy w zakresie materiałów wybuchowych.
  Źródło nie twierdziło że był zamach, źródło stwierdziło tylko bardzo lakonicznie że jony powstałe w wybuchu wbiły się w metalowe elementy samolotu.
  Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo że to toś z osób badających tutkę.
 • @koniecPOLSKI 17:53:02
  Masz wiele racji "stary lisie", życzę powodzenia w twardych bojach z Zawiszą
 • @zibi 21:24:35
  może trochę za dużo wykrzykników... ale zgadzam się.
 • @Zawisza 21:10:42
  ekhem... Proszę o wybaczenie złośliwości, ale... to Pan ma rozum?
 • @koniecPOLSKI 17:53:02
  Inwigilacja. Popraw!
 • @Zawisza 21:25:10
  Tak, mamy. Zależy od rodzaju materiału wybuchowego, jego ilości, rozcieńczenia(rozdrobnienia) i umiejscowienia. W przypadku trotylu taki efekt też jest możliwy. Polecam dostępne w każdej bibliotece politechniki książki o materiałach wybuchowych - wydział chemii lub budownictwa.
 • @Zawisza 21:58:33
  skrzydło nie mogło się ułamać na skutek działania siły nośnej. Są tak projektowane, żeby wytrzymały działanie sił większych niż taka siła. Akurat wiem to z zajęć...
 • @koniecPOLSKI 23:37:54
  woda sodowa o ile mi wiadomo wybuchowa NIE JEST. Deuter jest radioaktywny, nawet całkiem nieźle, ale o wybuch też trudno. Poza tym - co ma piernik do wiatraka, czyli woda sodowa do trotylu?
 • @koniecPOLSKI 01:28:39
  rycerz... nie ubliżając kózkom, z niego taki rycerz, jak z koziego zadka świecznik.
 • @Maria Wesołowska 18:56:55
  Woda Sodowa? - ofiarą nie jeden syfon
  i ...nie jedna głowa
  Deuter do piernika zaś ma tyle
  co Trol Zawisza z Trotylem
  Pzdr.
  .
 • @Zawisza 20:14:00
  No pięknie to wytłumaczyłeś! A teraz wytłumacz nam, jak wniesiono trotyl na skrzydła, ogon i na inne zewnętrzne części samolotu. Czyżby z braku miejsc siedzących w samolocie sadzano żołnierzy na skrzydłach i ogonie? :)
 • @Maria Wesołowska 18:54:51
  Skrzydła są projektowane, by to wytrzymało, tyle, że nie są one projektowane do wycinania drzew. Samochód też jest projektowany by by miał karoserię wypukłą, po kontakcie z drzewkiem karoseria robi się nader wklęsła.
  Dokładnie przestudiowałem konstrukcję skrzydła tego samolotu. Na pewnym odcinku od jego krawędzi dźwigar jest pojedyncy, dalej jest podwójny. Urwanie skrzydła nastąpiło już w miejscu, gdzie dźwigar jest podwójny. Stawia to znak zapytania teorię, że dźwigar po kolizji z brzozą nie był w stanie przenieść obciążenia lotu. Ale jeszcze bardziej stawia pod znakiem zapytania teorię zamachu. Ładunek podkłada się w miejsce najsłabsze konstrukcyjnie.
  Polecam rysunki konstrukcyjne skrzydła, jeśli rzeczywiście Pani jakieś zajęcia z konstrukcji miała.
 • @koniecPOLSKI 20:06:35
  No cóż, panie z Końca Polski. przegrałeś, więc sięgasz po metody znane z czasów UB. Jeśli nie możesz pokonać rozmówcy trzeba go ośmieszyć. Więc tak panie Koniecpolski, ja jestem trollem i płatnym agitatorem a ty jesteś polskim patriotą. I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe. Jeśli choć potrafisz zrozumieć tę przenośnię.
 • @Latryna Obywatelska 20:17:44
  Mam ten luksus, że mogę oceniać teorie tych, którzy za to pieniądze biorą. To na nich leży obowiązek dowodzenia. A pieniądze wzięli eksperci Millera, Prokuratura i Zespół Macierewicza.
  Więc wiem że nie mogło być dwóch silnych wybuchów o których opowiada Macierewicz, jeśli już to musiałyby być drobne materiały wybuchowe rozłożone po konstrukcji. Tyle że one nie dadzą dwóch silnich przeciążeń. Tak czy tak teoria Macierewicza pada.

  Zaś nie wiemy w ilu próbkach w jakich miejscach mógł pojawić się trotyl. Musimy poczekać na wyniki badań.
  Co ciekawsze to pytanie co pozostaje po wybuchu trotylu. Trotyl jest materiałem wybuchowym z niedostatkiem tlenu. Po wybuchu mamy wodę, dwutlenek węgla, tlenek węgla, węgiel i azot. Takie są produkty chemiczne wybuchu. Dość pospolite, prawda?

  Dziś już nikomu nie zależy na wyjaśnieniu. Dziś chodzi o to by moja prawda się stała moją prawdą. Stąd trzeba ją wielokrotnie powtarzać.
 • @Zawisza 21:05:14
  Ja nie mam Nic do wygrania ani przegrania .Ośmieszasz się SAM na własne życzenie głosząc teorię karkołomne i niedorzeczne ,tak jak np. powyżej z tym skrzydłem. Przecież mówisz ,Wiedzę Masz! I Co?
  Zastanawiające czemu ? Kiedy już właściwie nie ma zwolenników teorii
  "żelaznej brzozy " i to nie tylko że samolot znajdował się na wysokości 20-26m ale dlatego że głupotą jest takie twierdzenie ; " Skrzydło ścięło brzozę a brzoza skrzydło" .O.K. Udokumentowałeś że jesteś Specjalistą od liniii technologicznych. Posiadasz wiedzę w zakresie konstrukcji, badań niszczących i nie niszczących. Czy To wystarczy, byś miał własne zdanie na tematy dotyczące katastrofy lotniczej? Wystarczy byś miał własne zdanie , nie wystarczy byś wciskał to zdanie Innym , uważając ich za Głupszych. Przetraw to i jak Coś Piszesz to sprawdź czy ma to sens . Spytaj zresztą Tu Na Forum Publicznie.Czy KTOŚ wierzy w Twoje pomysły na Smoleńsk.
  O UB nie masz Zielonego Pojęcia nawet co to Było nie tylko jakie miało metody.To o Tobie piszą ?"Jesteś przebiegłym ale i głupim manipulantem Bezczelnie manipulujesz i mieszasz prawdę z kłamstwem. Czuć u ciebie ubecką robotę na milę." a ja się wstydzę.....
  Jak mogłem Cię Broniłem ale jak głosisz Herezje wybacz odcinam się od Głupoty bo nie tylko jest szkodliwa ale i zaraźliwa.
  Lecz nie martw się ,jeszcze nie jest beznadzieja ,jeśli się zawstydziłeś dobry znak ,będą z Ciebie ludzie.Bo Prawdziwa Cnota Krytyk się nie Boi. Jeszcze w Ciebie Wierzę. Tylko nie idź tą drogą . Nie czytaj G.W.artej prasy tylko Gazetę Polską i słuchaj Radio Maryja.
  Myśl i Pisz Dalej!
 • @Zawisza 21:11:41
  Wypunktuję Cię tak bez złośliwości. O.k?
  "Mam ten luksus, że mogę oceniać teorie tych, którzy za to pieniądze biorą" ...?
  "To na nich leży obowiązek dowodzenia" ....?
  "pieniądze wzięli eksperci Millera, Prokuratura i Zespół Macierewicza."...?
  "Więc wiem że nie mogło być dwóch silnych wybuchów o których opowiada Macierewicz".....?
  "musiałyby być drobne materiały wybuchowe.Tyle że one nie dadzą dwóch silnich przeciążeń." ! ......racja
  "teoria Macierewicza pada."......!?
  "Zaś nie wiemy.....Musimy poczekać na wyniki !." ...fakt
  " Po wybuchu mamy " .......?????
  "chodzi o to by moja prawda się stała moją prawdą."...... ?

  ZAWISZA ? Wszystko z Tobą w porządku? Popijasz czy Co?
  Po wybuchu już Nic Nie Mamy . Co ty chciałbyś Nam Przekazać?
  Swoją Prawdę? że.......?
  Przepraszam ! Nie mogę Ci Pomóc! ale Pzdr.
 • @karhu44 - A co za szkoła takich tumanów wypuszcza?
  "Aby nie było wątpliwości. Jestem doktorem nauk technicznych, specjalistą w dziedzinie inżynierii procesowej i modelowania matematycznego procesów. Jednym z epizodów mojej kariery zawodowej było projektowanie oprogramowania dla automatycznych detektorów i analizatorów składu metali. Posiadam zatem, podobnie jak Kol. Zawisza, dostateczną wiedzę i praktykę, ,,,"

  ---> Posiadacie, obaj wiedzę i praktykę ... ale w wygadywaniu bzdur!

  "bo jeżeli wybuch nastąpiłby w samolocie to fala uderzeniowa podążałaby od wnętrza samolotu w kierunku zewnętrznym, a więc raczej wyrzucałaby wszystko ze struktury niż w nią wbijała"


  ---> To zależy od miejsca i siły wybuchu! Jeżeli wybuch nie byłby na tyle silny by rozsadzić cały samolot, to właśnie wbiłby "wszystko w strukturę"!


  "To jest tyle, jakby ktoś wlał pięćdziesiątkę wódki do 200 tys. m^3 wody, dał nam się napić i stwierdził, że jesteśmy pijani. Śmieszne? No właśnie."

  ---> Sam się ośmieszyłeś! Nawet nie potrafisz podać właściwej analogii, pomiędzy swoim przykładem a wykrywaniem, badaniem ... obecności materiałów wybuchowych za pomocą detektorów, spektrometrów ...
  Bo gdybyś potrafił logicznie rozumować, to swój przykład zakończyłbyś w ten sposób:
  ... dał nam się napić a MY stwierdziliśmy ponad wszelką wątpliwość, że do tego zbiornika z milionami litrów wody:
  Ktoś dolał pięćdziesiątkę wódki!!!

  Poza tym, robisz z siebie błazna stawiając w ten sposob problem:
  "... czy znaleziono produkty reakcji wybuchu ... Jeżeli nie ma śladów produktów wybuchu ..."

  Widać, nie wiesz nawet tego, że ruscy kagiebiści a za nimi polskie pieski, już w tym samym dniu ogłosiły, że zamachu nie było. Czyli co! W ciągu paru godzin przebadali wszystkie szczątki, wszystkie elementy, urządzenia ..., nie znaleźli żadnych "śladów produktów wybuchu" i w związku z tym autorytatywnie wykluczyli zamach???
  Za to na temat m.in. Sikorskiego, Parulskiego, Hypkiego ... i innych oszustów, którzy powtarzali ruskie kłamstwa, nie masz nic do powiedzenia!

  Coś kiepsko wyszkolona jest ta Wasza Sekta Bolszewickich Psów Pawłowa ...
  Won! Do Budy ... Ruskiej!
 • @1normalnyczlowiek 23:42:14
  Nreszcie jeden normalny.
  Pzdr.
  ..... a pytali Cię dlaczego samolot lata?
 • @koniecPOLSKI
  "..... a pytali Cię dlaczego samolot lata?"

  Jeszcze nie, ale na pewno zapytają ...
  Cóż im innego zostało :)

  Pozdrawiam
 • WIDZIAŁEM DOŁY KATYNIA
  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/27/robert-brasillach-widzialem-doly-katynia/
  "Tu tkwi jedna z głównych przyczyn tej wojny. Ona wcale nie jest prowadzona przeciwko narodowi rosyjskiemu, powtarzaliśmy to już dwadzieścia razy: ona jest prowadzona po to, aby położyć kres temu, co reprezentuje zmechanizowana i nieubłagana dzicz Katynia. Można tylko organizować tutaj pielgrzymki – z Watykanu, Paryża, Lille i Lyonu – aby się modlić i wreszcie zrozumieć."
  Robert Brasillach zginął od tego, co potępiał. Zabiła go żydo-komunistyczna "dzicz Katynia". 
 • @koniecPOLSKI 22:54:25
  To, że nie znam się na UB to dla mnie oczywiste, to ty się plączesz, raz mówisz, że jestem ze służb, raz że nie mam pojęcia o służbach, może się zdecydujesz. Żyłem już jako świadome dziecko w latach 70 i coś na oczy widziałem, jak "temperowało" się osoby niepokorne, właśnie te metody stosujesz. Ponieważ moje poglądy nie pasują do tego co ty masz w głowie, stąd należy mnie wyszydzić, od głupków wyzwać. Sam sobie wystawiasz świadectwo.

  Jak mówiłem nie czytam tzw prasy opiniotwórczej czy to GW czy to GPC, ten sam kij, tylko dwie jego końcówki. Narzędzie do lasowania mózgów. Ty czytasz GPC, słuchasz RM i nikt ci nie wmówi, że białe jest białe. Widzisz efekty?

  Z tego co wypunktowałeś, na pewno mamy jeden element do wyjaśnienia. Ani Miller, ani Prokuratura ani Macierewicz nie dążą do znalezienia odpowiedzi na to co się wtedy stało.Oni bronią kolejnych środowisk. Miller bronił wojskowych, PiS broni się sam, wina PiS w tej katastrofie jest znacząca, (lista pasażerów, Błasik jako dowódca wojsk odpowiedzialny za ten cały bałagan w wojskach którymi dowodził) PiS wyraźnie chce metodą 1000 powtórzeń przepchać w społeczeństwo "swoją prawdę". Służył temu film "Mgła", służą cenzurowane spotkania z Macierewiczem, wydaje się, że będzie służył film "Smoleńsk". Ty oczywiście uznasz, że to sama prawda. No cóż kwestia wyboru "opiniotwórcy".
  A co cię dziwi? Raporty niech sporządzają ci co biorą za to ciężkie pieniądze. Albo ci co się społecznie lub dla własnej reklamy zdecydowali.
 • @Zawisza 10:08:52
  Zawisza ! wypowiadasz autorytatywnie Prawdy wstrząsające .Człowiek z Wyższym wykształceniem , jeszcze takiej szczególnej specjalizacji jaką posiadasz powinien Automatycznie i Logicznie kontrolować co mówi i co pisze.
  Wybacz, ja czasami kompletnie Cię nie rozumiem;
  - " Miller bronił wojskowych, PiS broni się sam, wina PiS w tej katastrofie jest znacząca, (lista pasażerów, Błasik jako dowódca wojsk odpowiedzialny za ten cały bałagan w wojskach którymi dowodził) PiS wyraźnie chce metodą 1000 powtórzeń przepchać w społeczeństwo "swoją prawdę". Służył temu film "Mgła", służą cenzurowane spotkania z Macierewiczem, wydaje się, że będzie służył film "Smoleńsk". ....?

  Idź na spotkanie z Macierewiczem ,spytaj czemu "cenzuruje" , przeczytaj inną gazetę ,wysłuchaj ojca Rydzyka i Pisz to co Wiesz a nie co Ci się
  Zdaje. Macierewicz nie kręcił filmu "Mgła" a Błasik nie kierował samolotem Wszyscy uczestnicy wstępujący na pokład Rządowego smolotu byli tylko Gośćmi i Pasażerami. Organizacją przelotu kierowała kancelaria Premiera a dokładnie pan Turecki - Prezydent pisał podanie o przydzielenie krzesła. Miller bronił swojej "dupy" bo odpowiadał za Bezpieczeństwo ,Klich za organizację ze strony MON czyli 36 SPLT -Wojsko , Sikorski za słuzby Dyplomatyczne ,Janicki za BOR ...itd.itd.itp.
  a Parulski za Wszystko po "katastrofie" . Pogłębiaj swą Wiedzę
  ......nie kręć jak szewc butem!
  i Pisz Dalej.
  Pzdr.
 • @Zdzich 08:25:02
  Brasillach nie ma racji w tym co pisze o przyczynach napaści Hitlera na ZSRR.
  A zginął z wyroku sądu francuskiego, skazany za kolaborację z Niemcami.
 • @indris 12:33:15
  Nie rozumiesz sensu II-ej Wojny Światowej. Bawarska Republika Radziecka i Związek Radziecki był opanowany przez żydo-komunę. Żydo-komuna dokonywala nieubłagalnego ludobójstwa wszystkich swoich oponentów. Żydo-komuna była odpowiedzialna za gulagi, Hołodomor Wielkiego Glodu, oraz zbrodnie Katyńskie. Dzialania żydo-komuny były bezposrednią przyczyną zwyciestwa Socjalistyczno-Robotniczej partii Hitlera, NSDAP, w wyborach, z dużym poparciem prężnej organizacji syjonistów niemieckich Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD).
  Nazisci walczyli z żydo-komuną w każdym kraju, do którego weszli. Zbrodnie żydo-komuny potępiał Robert Brasillach. Za to, zabiła go żydo-komuna francuzka. Żydo-komuna wygrała II-gą Wojnę Światową. Skutki cierpimy do dzisiaj.
 • @koniecPOLSKI 12:10:03
  Rozumiem, moja wina. Powinienem pisać bardziej wyraźnie nie licząc na domyślność czytelnika.
  Spróbuję łopatologicznie.Jeśli jakis zakład pracy zawali zlecenie, kto odpowiada? Odpowiada dyrektor zakładu ale również kierownik działu, który zawinił. Jeśli dochodzenie wykazały pełen bałagan w wojskach lotniczych odpowiada kto? Potrafisz powiedzieć? No dobrze podpowiem. Odpowiada minister, dobrze, ale odpowiada dowódca wojsk? Czyż nie? A kto był dowódcą wojsk lotniczych w tym czasie? Może w polskojęzycznych mediach które słuchasz inaczej to wykładają, no ale w życiu tak jest.

  Jak pamiętamy Polska dostała tragiczną nauczkę gdy wysokiej rangi wojskowej członkowie konferencji na temat bezpieczeństwa w lotnictwie potraktowali samolot CASA jako taksówkę, co ich do domu miała rozwieść. To takiej nauczce nawet najmniej inteligentny kierownik powinien zrozumieć. Nie wsadza się wielu różnych ludzi ważnych do jednego samolotu. Przecież taka lista pasażerów jest choćby zachętą dla zamachowców. Przepisy Nato mówią wyraźnie, jeden dowódca wojsk na jeden samolot. Jednak co zrobił Lech Kaczyński, bo to on był odpowiedzialny za listę pasażerów. Pewne zapytasz o dowód. Jednym z nich jest list marszałka (wtedy) Komorowskiego, który właśnie L.Kaczyńskiego prosi o zabranie kilku posłów na wolne miejsca. O tym kto poleci decydowała Kancelaria Prezydenta a osobiście L.Kaczyński.
  Czy nie mam racji? Należałoby również przypomnieć lot do Gruzji, gdy L.Kaczyński wyzwał Protasiuka od tchórza bo nie wykonał rozkazu. Potwierdził to Gosiewski swym pismem, w którym domagał się bezwzględnego posłuszeństwa pilotów względem zwierzchnika wojsk, czyli prezydenta. Tu masz zawartą winę PiS. Oczywiście nie zmniejsza to winy innych osób jak Janicki za wszelkie niedociągnięcia BOR, służby dyplomatyczne ja bym zostawił w spokoju, o Klichu już mówiłem. Nie zwalnia to z winy osób odpowiedzialnych za sprowadzenie zwłok do Polski i wielu innych. Każdy ma czego bronić bo katastrofa ta ośmieszyła nasze "elity".

  Jeśli chodzi o film "Mgła" czy też planowany Smoleńsk (mówię to na podstawie czytanego wywiadu z reżyserem) są to propagandówki mające na celu przepchnięcie "naszej" czyli PiS-owej wersji.

  Tak więc mówię, zacznij czytać i słuchać coś więcej niż jednego tylko "opiniotwórcy" od razu zaczniesz rozumieć co się dzieje. Mówisz zmienic DPC na media Rydzyka? Wiesz to to samo jak byś mi poradził w stanie wojennym zmienić Politykę na Trybunę Ludu. Widzisz taki to już nasz Polski los. Musimy słuchać mediów polskojęzycznych, bo Polskich nie ma i czytać między wierszami. Trudne to zadanie, mnie nauczył tego socjalizm i stan wojenny. Może i ty kiedyś się nauczysz, tylko musisz rozszerzyć horyzonty.

  i czytaj dalej, serdecznie pozdrawiam
 • @faral - Oo! Przybył na pomoc Zawiszy kolejny zakłamany złóg esbecki :)
  " Należałoby również przypomnieć lot do Gruzji, gdy L.Kaczyński wyzwał Protasiuka od tchórza bo nie wykonał rozkazu. Potwierdził to Gosiewski swym pismem, w którym domagał się bezwzględnego posłuszeństwa pilotów względem zwierzchnika wojsk, czyli prezydenta. Tu masz zawartą winę PiS."

  ---> Nawet Protasiuka z Pietruczukiem pomyliłeś! :)))
  Protasiuk był wtedy TYLKO drugim pilotem!

  Podaję ci za, co prawda GWno wartą, ale jednak twoją, krynicą prawdy i mądrości:

  "Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia ZET 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla Obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za "przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie . Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo, że samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących. Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować. "
  http://wyborcza.pl/1,76842,7808715,Przemyslaw_Gosiewski_do_Bogdana_Klicha.html
 • @Zawisza 21:00:35
  nikt nie twierdzi, że zamachowiec na pewno nie był idiotą...
  Odrzucając jednak tezę o materiałach wybuchowych, można przyjąć inną. Celowe zniszczenie samolotu. tym lepsze akurat w tym miejscu, że łatwiej zbić to właśnie takim argumentem, że w najmocniejszym miejscu konstrukcji się czegoś takiego nie robi. Moim zdaniem doskonały sposób na obronienie swojego stanowiska i zrobienie z adwersarzy idiotów.
 • @koniecPOLSKI 20:06:35
  jednakże blacha jest raczej bardziej wytrzymała od syfonów...
  ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej