Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

PROFESOR JERZY PRZYSTAWA NIE ŻYJE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ojciec JOW, bloger Nowego Ekranu po ciężkiej chorobie umarł wczoraj około godziny 23.00. Redakcja Nowego Ekranu składa kondolencje Rodzinie Pana Profesora i jego najbliższym.

Tu prof. Jerzy Przystawa razem z NE na manifestacji JOW z dnia 6 października 2011 r.

 

Ostatnia notka profesora Przystawy z S24:

 

11.10.2012 18:57 16

Majaki Zbigniewa Hołdysa

"Akcja Pawła Kukiza zmieleni.pl ,w której upomniał się o 750.000 podpisów zebranych przez PO pod wnioskiem o referendum w sprawie JOW, wywołuje wielką nerwowość w szeregach beneficjantów obecnego układu politycznego. Nawiasem mówiąc nie wiadomo naprawdę dlaczego tych podpisów jest 750 tys. a nie jakaś inna liczba ponieważ Kancelaria Sejmu doliczyła się tylko 520000 ważnych podpisów , a dalsze podpisy uznano za nieistotne i wszystkie razem  zgodnie zmielono . W najnowszym numerze Newsweeka (Polska) niezmiernie się denerwuje na akcję muzycznego kolegi Zbigniew Hołdys , który nie szczędzi obelg i wymysłów samemu Kukizowi jak i wszystkim zwolennikom wprowadzenia JOW. W artykule oczywiście jest wiele słów poświęconych niedoskonałości demokracji na świecie łącznie z napadami terrorystów na Ambasady USA ( co jak rozumiem ma wskazywać że świat nie lubi Ameryki i jej systemu wyborczego ). Jako jedyny defacto argument przeciwko postulatowi JOW przy wyborach do Sejmu Hołdys prezentuje nam apokaliptyczną wizję ludzi ,których ordynacja JOW wprowadziłaby do Sejmu -poczynając od nieśmiertelnego Stokłosy poprzez gangsterów z Pruszkowa, malwersantów i złodziei . Zdaniem autora zrealizowanie projektu Kukiza to dla Polski upadek i katastrofa pod każdym względem. Czytając te ‘poetyckie strofy’ Hołdysa zastanawiam się tylko nad jednym –skąd on to wziął ? Zbigniew Hołdys wiele podróżuje po świecie i był w wielu krajach  - w tym tak okropnych jak USA, Kanada czy Wielka Brytania. Gdzie On to wszystko zobaczył? Być może od nadmiaru zagranicznych wrażeń nie zauważył że w Polsce już od roku 2002 odbywają się wybory w jednomandatowych okręgach wyborczych. Wprawdzie nie są to takie wybory jakie proponuje Kukiz ale są to JOW takie jakie obowiązują w Republice Francuskiej , które właśnie proponowała Platforma Obywatelska . W tych wyborach wybrano około 7500 wójtów   , burmistrzów i prezydentów miast i nie wykryto w nich tych potwornych patologii o jakich pisze Hołdys. W tej sytuacji wypada nam przypisać katastroficzny widok parlamentu po wyborach JOW -jaki prezentuje Hołdys – bogatej ale jednak chorej jego wyobraźni."

jerzyprzystawa.salon24.pl/454348,majaki-zbigniewa-holdysa

 

A tu możemy zobaczyć Pana Profesora 30 lat młodszego (archiwalny film z zebrania Grupy Roboczej Komisji Krajowej "S" w Szczecinie w dniu 05.08.1989 r. z udziałem m.in. znanych na NOWYM EKRANIE: Romualda Szeremietiewa, Antoniego Macierewicza, Jerzego Przystawy, Edwarda Mizikowskiego, Jana Rulewskiego).

 

Całe swoje życie poświęcił działalności obywatelskiej dla dobra Polski, najpierw w opozycji solidarnościowej, potem, jako jeden z nielicznych, dostrzegając wady ustrojowe polskiego systemu politycznego, promując wiedzę na temat funkcjonowania systemów wyborczych. 

Niech spoczywa w pokoju!

KOMENTARZE

 • @
  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...niech odpoczywa w pokoju wiecznym ...amen
 • RIP
  Pan Profesor przez wiele lat publikował na Now@ on-line http://ekotrendy.com/nowaonline/archiwum.htm
  czym wzbogacał przekaz polityczny i kulturowy tego miesięcznika.
  Składam najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Profesora.
  Marek Stefan Szmidt
 • UMARŁ WIELKI CZŁOWIEK !
  Prof. Przystawę poznałem 23.09.10 w Harendzie. Prof. przyszedł pół godziny przed terminem spotkania ze swoim asystentem (?) i książkami pod ręką. Pogadaliśmy z 20 minut, prof. liczył że w ramach raut anplakt pogadamy sobie tego dnia szerzej o JOW - nic jednak z tego nie wyszło.

  W następnym roku był Marsz JOW. Prof. wtedy uspokoił na moją prośbę jednego takiego cwaniaka, co sadził się do Łazarza za baner NE - gostek złorzecząc pod nosem usłuchał. Taki był prof. Przystawa - pełen autorytetu, ciepły i życzliwy człowiek, otwarty na innych, szukający tego co łączy, a nie tego co dzieli.

  Było dla mnie honorem móc z nim rozmawiać i mailować. Niech odpoczywa w spokoju.
 • [*]
  Pan Profesor wiele dobrego dla Polski zrobił. Kilku jeszcze tylko takich Profesorów zostało. Zawsze miał swoje zdanie i swoje priorytety. Jak choćby ostatnie jego teksty w sprawie Rumunii. Przez ostatnie wiele lat wytrwale walczył o JOWy. Ale nie można zapominać o jego udziale w wyjaśnianiu afery FOZZ, pracy w Radzie Wrocławia, wcześniejszej działalności opozycyjnej.

  Cześć Jego Pamięci.
 • Cześć Jego Pamięci!
  ...niechaj odpoczywa w pokoju.....
 • RIP
  Niech Bóg przyjmie Go do krainy pokoju i światłości oraz włączy do społeczności Świętych.

  Profesor zasłużył sobie na najwyższy szacunek i wdzięczną pamięć całym życiem.

  Kontynuujmy jego dzieło, jeśli potrafimy.
 • Cześć Jego pamięci
  ['] ['] [']
 • Kolejna przedwczesna śmierć, szkoda :(
  To bloger NE, opozycjonista, patriota, przedstawiciel elit, profesor, działacz polityczny niepoprawny jak my, w pełni zasłużył na uhonorowanie i dużą delegację społeczności na pogrzebie. Rzadko który profesor aktywnie dyskutuje, komentuje, inni nas niestety lekceważą traktując blogosfery jak słupy ogłoszeniowe. Nie godni my debat z profesorami?

  Jaka ordynacja jest w niebie przy Bogu? JOW? Błędem było zacietrzewienie i zapatrzenie się na jedną opcję. Demokracja to dyskurs.

  Nic nie wiedziałem o chorobie Profesora, jest to dla mnie pełne zaskoczenie. Szkoda. Jacy będą profesorowie wychowani już w III RP? Jestem pełen obaw np patrząc na prof. Wielomskiego.

  Bóg z Nim.
 • Wieczne odpoczywanie ...
  A urodził się Pan Profesor w Czortkowie na Podolu.
  I pamiętał o Lwowie, o Kresach z równą troską jak o fundamentach ustroju naszego życia publicznego.

  Pamiętał i mówił z troską i z polską wiarą w człowieka. Wiarą w jego życie wieczne.
 • RiP
  Niech Mu światło słodkim będzie.
 • RIP
  To ogromna strata dla Polski.
  Świeć Panie, nad Jego duszą +++
 • [*]
  [*][*][*]
 • Dla Rodziny Pan Profesora i wszystkich bliskich NE
  Szanowny Panie Profesorze!

  Oglądasz nas wszystkich teraz, z innej już nieco perspektywy.
  Wielka szkoda, że Pan Bóg powołał Pana Profesora do siebie.

  My, którzy w wielkim smutku pozostaliśmy tutaj - w Naszej Ojczyźnie - ślubujemy - wspólnie razem walczyć o jej dobro i przyszłość.
  Będziemy kontynuować niedokończoną ziemską misję Pana Profesora.

  Tak nam dopomóż Boże Wszechmogący.

  Ryszard Opara +++++

  Odszedł Wielki Człowiek, Wielki Polak - Patriota Wizjoner.
  Cześć jego pamięci!!!
 • @Łażący Łazarz 15:05:23
  Ano. Dlaczego nie? Brał udział w pracach "Grupy Roboczej".
 • c@rcink@ :)
  CZEŚĆ PAMIĘCI PROFESORA! -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Czy choroba była naturalna, czy chorował na to od wielu lat?
  To uprawnione pytanie w reżimie III RP.

  Zmarły prowadził antysystemową działalność groźną dla reżimu PO, systemu, układu III RP, a jesienią nasiliła się kampania społeczna na rzecz JOW, zasługa Kukiza, ale przecież dał tylko nowy start jako znany celebryta, były leming który nieco przejrzał na oczy.

  Czy nie warto sprawdzić przyczyny choroby, zgonu? Nie mogli Go sprytnie podtruć? Mogli! Dla służb, najemnych zabójców to drobiazg. Śmierć będzie wyglądała naturalnie, ale jakoś tak jednak nieoczekiwanie po miesiącu czy kilku choroby z niczego.

  Zalecam specjalistyczną sekcję, ale to zależy od Rodziny. Przynajmniej niech specjaliści przeanalizują historię choroby.
 • Żal...
  Wieczny odpoczynek...
  "Spieszmy się kochać ludzi..."(ks. J. Twardowski)
  Najcieplejsze kondolencje dla Rodziny Zmarłego.
 • Spełnią się Pańskie marzenia..
  Miałem zaszczyt rozmawiać na temat JOW.Argumenty i wielkie przekonanie o urzeczywistnieniu się tej idei. Takiego powinniśmy Go zapamiętać. Przjdzie ten czas, że JOW zmieni oblicze polskiej ziemi.
  Zapewne chciałby Pan Profesor, by nie zapomniano o tej koncepcji.
  Niech odpoczywa w pokoju.
  JL
 • @Marek Kajdas 18:38:34
  nie ma to jak "światła" rada "światłego" człowieka(?)
  Zamiast kondolecji....
  Co za ludzie tu wypisują...
 • Onegdaj bralem udział w obrzydliwej akcji dezawuującej Panów Przystawę i Dakowskiego...
  Było to chyba w roku 2006-tym, bądź 2007-mym, gdy temat jednomandatowej ordynacji wyborczej wypłynął w Radio Maryja i sporo słuchaczy (katolików narodowości polskiej) zainteresowało się tematem i osobą Pana Przystawy i Dakowskiego. Ja wtedy działałem w ZChN-ie i byle świadkiem i uczestnikiem jak w tej organizacji dezawuowano tych ludzi. Kierownictwo tej formacji było zaniepokojone, że środowisko prawicy polskiej inne niż ZChN pojawia się na antenie popularnej wśród elektoratu rozgłośni. W mojej obecności na lubelskich spotkaniach organizacyjnych tego stronnictwa były opowiadane bardzo przykre rzeczy o promujących JOW-y. Byłem wtedy młody i naiwny i dałem się zainspirować - żeby negatywnie wypowiedzieć się o nich na antenie Radio Maryja. Później do mnie dotarło, że skrzywdziłem ludzi uczciwych. Pana Dakowskiego udało mi się później spotkac w Warszawie i przeprosić za wyrządzoną krzywdę i ten moje przeprosiny przyjął ze zrozumieniem. Pana Przystawy, który mieszkał we Wroclawiu (o ile pamiętam?) nie spotkałem i już nie spotkam, a więc i nie przeproszę osobiście. Bardzo mi źle z tego powodu.
  Proszę o przekazanie moich przeprosin Rodzinie, Współpracownikom i Znajomym Pana Profesora.
  +
 • @Łażący Łazarz 19:44:02
  Ja pisałem tylko że Kropiwnicki akurat mógł tam być, bo wtedy w działał w tej ekipie/środowisku. Nie wiem czy teraz do tego przyznaje się w swojej oficjalnej biografii.
 • WIELKA STRATA DLA POLSKI
  Madry czlowiek,wielki polski patriota.

  Zal!

  Niech Niebo Go przyjmie do siebie.
 • [`] [`] [`]
  ..........
 • Choć nie podzielałem zdania Profesora w temacie JOW to cenię i szanuę Go i Jego wysiłki
  w tym temacie.
  Dodam że nie wiele jest osób w III RP o których mam podobne zdanie.
 • [']
  Cześć Jego pamięci
  ['] ['] [']
 • Doprawdy smutna wjadomość
  Przesyłam wyrazy współczucia Rodzinie Pana Profesora i wszystkim blogerom którzy czują podobnie jak ja

  Cześć Jego Pamięci

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej