Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Z WIZYTĄ U JANA KOBYLAŃSKIEGO NA TENERYFIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zjazd USOPAŁ na Teneryfie. Podczas zjazdu Janowi Kobylańskiemu towarzyszą Kazimierz Świtoń, gen. Jan Grudniewski, reż. Bohdan Poręba, płk Ludwik Wasiak, bloger Marek Chrapan.

Eugeniusz Sendecki z Telewizji Narodowej i red. Nowego Ekranu przeprowadza wywiad z Janem Kobylańskim.

 

Bohdan Poręba przemawia na zjeżdzie USOPAŁ

 

Relacja Eueniusza Sendeckiego z odsłonięcia pomnika Papieża Blogoslawionego Jana Pawla II

 

Więcej filmików: www.youtube.com/user/EugeniuszSendecki71

KOMENTARZE

 • JAKOŚĆ MATERIAŁU FILMOWEGO !!!
  Zwracam uwagę na kiepską jakość materiału filmowego:
  - brak obróbki (nie wycięto scen, które nie powinny być publikowane, np. jakaś przepychanka w trakcie ustawiania się do zdjęcia)
  - ruszająca się kamera (strasznie denerwujące)
  - zbytnie zbliżenia, szybkie zmienianie kadru (takie operatorskie ADHD)
  - brak utrzymywania ostrości (bardzo ważne !)
 • *****
  A w wolnej "demokratycznej" i katolickiej Polsce o tym wydarzeniu w "polskojęzycznych" mediach cisza jak makiem zasiał. :))) Dobrze, że przynajmniej pani jest na stanowisku oraz pan Eugeniusz, bo człowiek nic by nie wiedział.
 • *****
  Panie łazarzu zwolennicy PiS-u na pana Porębę wylali już tyle kubłów pomyj, że ho, ho, to stara śpiewka, nie trzeba się tym przejmować, pan Poręba dla Polski zrobił więcej niż ci wszyscy waleczni polscy patrioci i hurapatrioci, a przecież wystarczy przypomnieć sobie filmy pana Poręby, teraz już niby w wolnej Polsce o takich filmach o tej tematyce, które tworzył pan Poręba możemy sobie tylko, jak na razie pomarzyć, a przecież jest tyle wspaniałych tematów do zagospodarowania i tyle kart z naszej wspaniałej polskiej historii...

  Pozdrawiam.
 • @Łażący Łazarz 11:06:34
  Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. :)
 • @Uniplas 11:13:53
  Już się zaczyna. :)))))
 • @Uniplas 11:13:53
  Pierwszy wielki patriota i Polak Uniplas, który nigdy nie zgrzeszył, niczego złego nie uczynił, był zawsze gotowy na poświęcenie, był zawsze gotowy na to, aby stać w pierwszym szeregu walcząc o wolną i suwerenną Polskę. :)))

  My Polacy musimy się wspierać i dzielić ostatnią kromką chleba. :))) Tym co mamy. :)
  To jest prawdziwe pojednanie, a nie to co proponuje Jarosław i jego prowadzący z Izraela oraz z Opus Dei.
 • :))
  No to i panu Michalkiewiczowi też się dostanie od prawdziwych patriotów. :)))))
 • @Łażący Łazarz 11:32:24
  A jak walczyć z sądami doraźnymi?
 • @Łażący Łazarz 11:32:24
  Ale co jest nie prawdą w ty co napisałem, że wielu polityków z PiS-u należy do białej masonerii, że pisowskie uwielbienie dla syjonistów jest tak oczywiste, jak dwa razy dwa, że jest cztery?
 • @Łażący Łazarz 11:06:34
  Wolisz zatem "chamów" od "żydów"? Ojciec Rydzyk chyba też, bo zatrudnia w NDz, RM, WSKM paru "Grunwaldczyków".
 • @Łażący Łazarz 09:36:19
  ?

  Może zmień nazwę portalu na "Rzeczywistość"?
  Ja pierdolę!
 • @Jacek Jarecki 17:06:50
  NOWA RZECZYWISTOŚĆ :))
 • POZDROWIENIA Z TENERYFY...
  ...właśnie idziemy z Bohdanem Porębą nad ocean pogadać i nagrać to o czym pogadamy, a potem - opublikujemy na YT.
  :)
  Czołem Wielkiej Polsce! (CWP!)
 • @Ultima Thule 09:52:30
  Prosze wziasc pod uwage, ze filmowaniem zajmowal sie Genek Sendecki. Ten koles nie ma statywu i daje z reki, podobnie jak nasz kronikarz kompanijny. W dodatku Genek pracowal lata cale w stolecznej izbie wytrzezwien i od tych wyziewow i miazmatow sam stal sie nieco trunkowy i reka mu sie trzesie. Poza tym, chcial dobrze.
 • @Łażący Łazarz 09:36:19
  "Cenię Kobylańskiego własnie za to, ze mysli pragmatycznie, może w tym natłoku szmiry typu Ciacho i Sponsoring należałoby zrobic przysługę polskiej kinematografi i przywrócić Porębę do łask prawicy?"
  ___________________________


  Ooo.. To jest myśl złota by oblepić NE postPZPRowcami.
 • @OHV 22:31:35
  Zapewne w pańskiej rodzinie wszyscy w AK byli albo w Solidarności i to na pewno w tej pierwszej?
 • @Eugeniusz Sendecki 19:25:29
  Wy to macie fajnie :)) Tylko pozazdrościć !
 • Sowieciarze na Teneryfie
  Poręba:

  W 1969 wstąpił do PZPR. Działał w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, był członkiem Patriotycznego Ruchu Ocalenia Narodowego, współzałożycielem i jednym z ideologów Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald". Jako jeden z nielicznych głosował na ostatnim Zjeździe PZPR przeciwko rozwiązaniu tej partii, a wcześniej popierał linię polityczną Albina Siwaka (tzw. narodowy komunizm). W latach 1986-1989 był członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Grunwaldzkiego."

  Grudniewski kłamca mieniący się generałem.

  Kobylański:
  "W 2005 r. TVP ujawniła dokumenty, z których wynika, że w 1953 r. prokurator generalny Austrii ostrzegał przed Kobylańskim władze Paragwaju, dokąd ten początkowo wyemigrował (potem przeniósł się do Urugwaju). W tym dokumencie określono Kobylańskiego jako "niebezpiecznego agenta, prowokatora i sowieckiego szpiega" i osobę, która stanowi niebezpieczeństwo "dla wspólnych interesów Zachodu".

  Wasiak był oficerem Ludowego Wojska Polskiego


  Żenada i kompromitacja.
 • @carcinka 22:46:25 - Owszem. Przeżywamy fajne chwile...
  ... bo tutaj klimat piękny i ludzie mili. Sam nie wiem - czy się powinniśmy chwalić pobytem na Teneryfie na zaproszenie polskiego miliardera Pana Jana Kobylanskiego? Na pewno polscy czytelnicy NE będą się cieszyli i nam gratulowali, a wrogowie - będą nam zazdrościli. Słowiańskie szczere dusze nie są skłonne do przezywania zawiści, lecz współ-weselą się jak inny Polak przezywa coś tak pięknego jak my tutaj, coś tak dobrego - dla Polski. A Zły Duch Antypolonizmu na pewno się denerwuje i złości - bo SIĘ BOI, że nasi Rodacy idąc za przykładem naszym masowo i żywo się zaczną angażować w polskość, w narodowość, w walkę z antypolonizmem.
  Właśnie wgrałem piękne wystąpienie Pułkownika Wasiaka, który zainspirowany pomysłem Generała Grudniewskiego namawia Jana Kobylańskiego aby nie załamywał się oporem antypolskim w kraju ale szedł dalej i założył światowy kongres Polaków. Jest przecież naszym nieformalnym królem;
  http://www.youtube.com/watch?v=bg0cuN9jzro
 • @konserwatystka 22:58:55 - obawiam się, że Pani Duszę opanowuje Cień Zlego-Ducha-Złosci-i-Nienawisci...
  ...gdy czytam te pełne jadu słowa. Dlaczego Pani nie wspólweseli się z nami, z Polakami na Teneryfie odsłaniającymi pomnik spracowaną dłonią dobrego, pracowitego człowieka, który całe swoje życie poświecił Świętej Polskiej Sprawie? Czego Wy tacy jesteście, "konserwatystka"? Skąd w Was tyle złości antypolskiej? Co by na to powiedziała Wasza Matka?
  A, właśnie? Jakiej narodowości jest Wasza Mama?
 • @Eugeniusz Sendecki 23:05:43
  To są fakty, panie Sendecki.. a że pana bolą.. może jakieś lekarstewko pan sobie zafunduje... na ból.
 • x
  Na filmie z przemówieniem porębowym mamy bywalców komuszego stowarzyszenia Pro Militio.
  Ciekawam czy ksiądz Wójcik też stowarzyszony? A Michalkiewicz to już wstydu nie ma .. no ale jak się było tłumaczem w sowieckiej Agencji Nowostii to już trudno zmieniać front.

  I jak takie.. szmatławce śmią mienić się prawicą???
 • @konserwatystka 23:55:12
  No cóż.... Może z czasem szerzej popatrzysz na świat i na Polskę i odrobine przetrzesz oczy.
 • @radosław1 00:02:37
  Jeszcze kilka lat temu zachowywałem się tak jak pani konserwatystka, jednak w pewnym momencie czara goryczy u mnie się przelała, sami pisowcy oraz to, co robili ich politycy zupełnie mnie wyleczyło z pisowskiej choroby, być może i konserwatystka w pewnym momencie zrozumie, że bycie Polakiem to nie podział na lewicę i prawicę, że Polska nie dzieli się na tych, co są za PiS-em i tych, którzy opowiadają się za PO, no ale do tej przemiany potrzebna jest przeogromna wiedza i odrobinę pokory. :)
 • @Paweł Tonderski 00:25:21
  Co za bzdury Pan opowiada?

  Gdzie ja piszę o podziałach na PISy I Po.. no gdzie?  Piszę o sowieciarzach mieniących się "prawicą".
  I doskonale wiem, że krętaczom i kłamcom to zupełnie nie pasuje.
 • @konserwatystka 00:34:05
  Jacy sowieciarze, kobieto? A ty taka święta jesteś i Twoja rodzina? A czy ktoś kryje to, że pan Poręba był w PZPR-e i w Grunwaldzie, że pan Wasiak był w Ludowym Wojsku Polskim? Oceń sama, co jest lepsze dla Polski, czy ludzie, którzy mówią o patriotyzmie a potem nas sprzedają, tak jak to czynił PiS i Kaczyńscy, czy tak jak postępował pan Poręba albo pan Wasiak, czy oni zasiadali przy okrągłym stole do rozmów w Magdalence z ubecją, oni sprzedali Polskę, kobieto trochę rozwagi i rozumu! To oni strzelali Polakom w tył głowy, to oni mordowali Polaków w ubeckich mordowniach i enkawudowskich kazamatach?
 • @Paweł Tonderski 00:43:17
  Może pan zostawi łaskawie moją rodzinę i do tego sowieckiego szamba Jej nie miesza.

  Powtarza pan bzdurne teorie sztucznych podziałów sprokurowane na użytek idiotów politycznych.
 • @konserwatystka 00:51:14
  Pytam się, to nic zdrożnego, odpowiedz w swoim własnym sumieniu, a potem dopiero oskarżaj innych o nieuczciwość i bycie sowietaciarzem.
 • @Paweł Tonderski 00:54:03
  Sami się oskarżają swoimi życiorysami, postępowaniem i przynależnością do sowieckich organizacji.

  Zakłamana swołocz.
  Proszę się zająć swoim sumieniem a moje pozostawić w spokoju.
 • @konserwatystka 00:51:14
  Pani ciągle w swoich komentarzach personalni atakuje innych, widocznie jest pani bez skazy, dlatego zapytałem się o pani rodzinę i tą bliższą i tą dalszą, ale przecież nikt pani nie zmusza do odpowiedzi na to pytanie. Może pani na nie odpowiedzieć sobie we własnym sumieniu.

  Zna pani życiorysy tzw. polskiej prawicowej elity politycznej, tej najbardziej propolskiej i patriotycznej związanej z PiS-em? Przecież połowa PiS-u, to albo żydzi albo byli pezetperowcy, albo skoligaceni z pezetpeerią, więc niech pani nie pisze nic o sowieciarzach... Pani ma na tyle odwagi, żeby pisać pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, ma pani na tyle odwagi, żeby wyjść na ulicę jakiegoś polskiego miasta, aby na niej głosić swoje poglądy i to oficjalnie, nie kryjąc się za swoim "anonimowym" nickiem?
 • @konserwatystka 00:59:40
  Zakłamany to jest ktoś taki, kto ukrywa swoje pochodzenie narodowe, udaje Polaka albo ukrywa swoją przeszłość polityczną, pan Poręba tego nie czyni, to samo, jeżeli chodzi o pana Wasiaka, więc co pani rozumie pod pojęciem - zakłamana swołocz?!
 • .
  W pełni zgadzam sie z konserwatystką. Rzadko się mi to zdarza, ale nie tym razem.
  Wszędzie, dosłownie wszędzie postPZPRowskie łajno. Dotyczy to równiez wszystkich "partii sejmowych".
  Tragedia. NE ostatecznie pada.
 • @Paweł Tonderski 22:34:52
  "Zapewne w pańskiej rodzinie wszyscy w AK byli albo w Solidarności i to na pewno w tej pierwszej?"
  _______________________________

  Na pewno nikogo niebyły w łajnie zwanym PZPRem, ani też w żadnym podłajnie, czyli SD, ZSL.
 • @OHV 09:11:33
  Wierzę panu na słowo. :)
 • @Paweł Tonderski 01:02:15
  Dopóki nie występuję na zgromadzeniach organizowanych przez Kobylańskiego i jemu podobnych, dopóki nie pnę się po szczeblach kariery politycznej dopóty moje nazwisko i powiązania rodzinne pozostaną anonimowe.
  A co do moich oficjalnych wystąpień w realu to znana jestem z tego, że zawsze mówię prosto z mostu. Są tacy na Ekranie, którzy doświadczyli i teraz siedzą tu cicho. I dobrze. Powinni mi podziękować za dekonspirację. Centrala nie ma już z nich żadnego pożytku.

  Natomiast w/wymienione indywidua swoim zakłamanym postępowaniem wpychają pod fałszywą flagę michników i inne męty skrywając ich prawdziwe umocowania sowieckie. Michnik i spółka nie jest groźny dla Polski dlatego, że jest Żydem ale dlatego, że jest sowieckim agentem.
  Ale Kobylański i spółka nigdy Polakom tego nie powiedzą bo sami z tej samej bramki.
 • @OHV 09:11:33
  Jak nie mają rzeczowych argumentów to zabierają się za osobiste przycinki.. małe to i głupiutkie.

  [.. nie ma byłych czekistów.. są tylko czekiści.]
 • @t-rex:"Konserwatystka miesza, i nie tylko pod tym nickiem"
  No cóż.. każdy sądzi według siebie.


  Pan doskonale wie, że mam rację.
  I ja wiem, że Pan wie.
  I też wie Pan, że nigdy nic nie napisałam pod jakimkolwiek innym nickiem ..ani tu ani gdziekolwiek indziej.

  Tymi wpisami stracił Pan, w moich oczach, resztkę swojej wiarygodności.
  Ale muszę przyznać, że prawie mnie Pan nabrał.. przy mojej jednak naiwności sądziłam, że jest Pan przyzwoitym człowiekiem, dla którego prawda jest najważniejsza. Ale cóż.. najpierw trzeba się uwiarygodnić.. a potem to już łatwo....

  Ale ja nie odpuszczam... mam to po przodkach.
 • "Toż nawet Wyszyński podpisywał porozumienia"
  Delikatnie rzecz ujmując, żenujące porównania Pan czyni.

  A co do Poręby.

  Nie jest już tak istotne to co robił Poręba w prlu... ważne co robi teraz:


  "W latach 90. współpracował m.in. z Andrzejem Lepperem, Stanisławem Tymińskim i gen. Tadeuszem Wileckim, starając się powołać Blok Ludowo-Narodowy. Przed wyborami parlamentarnymi w 1993 kierował kampanią wyborczą Samoobrony RP. W wyborach tych kandydował bez powodzenia do Sejmu z listy tej partii w okręgu bydgoskim. Następnie wraz z grupą rozłamowców z Samoobrony RP, współtworzył Front Narodowej Samoobrony[4].

  Działał w krakowskim Stowarzyszeniu Nie dla Unii Europejskiej, był współproducentem i reżyserem kontrowersyjnych (o mocnym akcencie antyniemieckim) klipów antyunijnych w czasie przedreferendalnym. Po 2000 związał się ze środowiskiem Bolesława Tejkowskiego, zostając członkiem zarządu Polskiego Komitetu Słowiańskiego, wchodzącego w skład Soboru Wszechsłowiańskiego z siedzibą w Moskwie. Był członkiem władz Stronnictwa Narodowego, a następnie prezesem Stronnictwa Narodowego – Organizacji Politycznej Narodu. Zasiadł także we władzach Kresowego Ruchu Patriotycznego, Stowarzyszenia Patriotycznego "Wola – Bemowo" oraz Ruchu Obrony Godności Narodu Polskiego."


  Sowieciarz na 100%
 • Teraz mozemy popatrzeć na sprawę z dystansu i zauważmy...
  ...jaką medialną napaść na Porębę i Kobylańskiego urządził Newsweek.
  http://polska.newsweek.pl/marsz--marsz-poreba-pis-znowu-u-kobylanskiego,92426,2,1.html
  To jest bardzo ważna wiadomość. Oni się boją nas, uczciwych ludzi. Naszego stylu, polskiej radości, narodowego entuzjazmu płci męskiej.
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej