Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fragmenty "Zapisków Oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego w adaptacji Krzysztofa Wojciechowskiego, w roli głównej Bogusz Bilewski. Zapoznajcie się z kapitalnym życiorysem S.Piaseckiego autora "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy"

KOMENTARZE

 • Kapitalna książka :)
  Czytałem, śmiałem się, i odnosiłem do wiedzy historycznej oraz wspomnień moich Dziadków z cyklu "jak to było na prawdę" :)

  No i ś.p. Bogusz Bilewski...

  Świetna sprawa :D

  5* i pozdrawiam
 • cytuje:
  http://merlin.pl/Zapiski-oficera-Armii-Czerwonej_Sergiusz-Piasecki,images_product,20,83-88736-89-2.jpg

  "Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach, widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię - tak ludzką jak i kultury - pod zmieniającymi się okupacjami, na tle których ten czerwony "bohater", zmieniał kolor zależnie od sytuacji, co znacznie mu ułatwił jego zmechanizowany system myślenia i brak wysubtelnionych uczuć."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej