Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

NOWA PRAWICA W NOWYM EKRANIE (teraz już całość konferencji)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

12.08.11 r. W konferencji w NE udział biorą: Romuald Szeremietiew (RS PwP), Janusz Korwin Mikke (NP), mjr Michał Fiszer.

W temacie:

carcinka.nowyekran.net/post/23627,janusz-korwin-mikke-w-nowym-ekranie-intro

KOMENTARZE

 • @carcinka
  Dzięki za film. :)
  Wysłuchałam z najwyższą uwagą. "Koń jaki jest każdy widzi...", ale dobrze posłuchać Fachowców. Doskonałe zdanie Pana Szeremietiewa na koniec, mówiące, że zawodowych żołnierzy pilnują ochraniarskie firmy. Dodając swoje trzy grosze, chce się dodać i to, że ewidentnie zabrakło tych ochraniarskich firm przy katastrofach: w Mirosławcu i w Smoleńsku...
 • Kiedy zaprosicie Palikota ???
  Ciekawy jestem jak się czuli patrioci, żołnierze AK patrzący na tego radzieckiego agenta w Nowym Ekranie

  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/23252,nowa-prawica
 • @ALL
  Ciekawy jestem zdania ministra Szeremietiewa, jako wojskowego - jak mu się siedziało koło agenta plującego na Powstanie Warszawskie ??? Jak się czuł kiedy wymieniał z tą kreaturą grzeczności? Nie miał ochoty napluć mu w twarz ???
 • Co tam robi Michał Fiszer
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100615&typ=po&id=po01.txt
 • @Ewidentny Oszust
  "jak mu się siedziało koło agenta plującego na Powstanie Warszawskie ???"
  To samo pytanie przyszło mi do głowy.
  Pozdrawiam
 • @Dziadek Wojtek
  Dzięki za tego linka, bardzo ciekawe:

  "Major (Fiszer) wielokrotnie sugerował publicznie błąd załogi tupolewa mający polegać m.in. na katastrofalnym w skutkach wprowadzeniu niewłaściwych danych do systemu ostrzegawczego TAWS (w metrach zamiast w stopach). Tezę tę miażdżąco skrytykowali piloci na innym portalu branżowym."

  Albo nE zacznie patrzeć na to, kogo zaprasza / promuje albo ja się stąd wynoszę dołączając jednocześnie do ekipy pana Ściosa. Tyle kreatur w jednym miejscu jak na tym spotkaniu dawno nie widziałem - co w śród tych sprzedawczyków robił Szeremietiew - w głowie mi się to nie mieści.
 • ????
  Widok tego grubego kłamcy odstrasza i podważa w ogóle wiarygodność NE. Czy w imię rozmawiania ze wszystkimi NE chce się zeszmacić? Czegoś tu nie rozumiem. Wiatr zawiewa a chorągiewka podąża jego śladem. Gruby szmaciarz chce się teraz wkręcić do grupy Szeremietiewa? Żenujące!!!
 • @Dziadek Wojtek
  Konferencja była NP - M. Fiszer, jeśli się dobrze orientuję, przywędrował z JKM.
 • @carcinka
  Pozostaje tylko zapytać, kiedy jako następny VIP-guest, na NE trafi (przywędruje) "człowiek honoru" Cz. Kiszczak ?
 • "nowa" prawica?
  jeżeli pan Korwin-Mikke jest "nowy", to ja jestem królewna Śnieżka:)
 • fiszer
  Rzeczywiście jeśli Fiszer jest funkcjonariuszem WSI to jego wiarygodność jest niewielka.Niebezpieczne jest zapraszanie tego typu osób gdyż osobnicy tacy zajmują się przede wszystkim donosicielstwem za pieniądze i gotowi są przekazywać różne informacje swoim zleceniodawcom.Pan Szeremietiew również padł ofiarą takiego funkcjonariusza niejakiego Tadeusza Rusaka zamieszkałego w Krakowie który zmyślił historię o jego przestępczej działalności.
 • Wszyscy
  Janusz Korwin-Mikke to jeden z niewielu najporządniejszych, najuczciwszych, najmądrzejszych, najbardziej patriotycznych polskich polityków. Takie ciągłe chamskie komentarze dotyczące jego osoby tylko obniżają poziom dyskursu politycznego na Nowym Ekranie.

  Moim zdaniem nE nie stanie się porządnym i liczącym się portalem dopóki będą tu przysrywać najlepszym politykom różne internetowe mendy epatujące swoim chamstwem i prymitywizmem. Najlepsza metoda eliminacji tych mend to po prostu częstsze zapraszanie polityków takich jak Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Artur Zawisza czy Krzysztof Bosak.
 • @Dziadek Wojtek
  Dzięki za link. Inaczej "zobaczyłam" tę "trójcę"(?).
 • @GPS.65
  Nie wiem, czy Michalkiewicz chciałby dyskutowaćz JKM, którego nazwał Myszka Miki Korwin Miki. I mial rację, Mikkego wypowiedź o PW jest niegodna Polaka.
 • @kaczysta.pl
  wszyscy z jednego pnia. Nie ma się co dziwić.
 • @kaczysta.pl
  Dziś zawędruje na NE jeszcze jeden weteran ...
 • Autor
  No i bardzo dobrze, choć późno. Prawica musi ze sobą kooperować i dyskutować.
  Tego najbardziej obawia się układ, stosujacy tu z powodzeniem zasadę dziel i rządź.
 • x
  Za cicho! Przez was będę musiał kupić sobie wzmacniacz i coś do odsiewania szumów. :p

  Fajny gest z tą wizytówką: Szeremietiew? On nie bierze.. :D
  -Tak, panie Fisher zadzwonimy!
  -Ale ja nie mam telefonu.

  http://www.youtube.com/watch?v=CK8GDsW4t00

  Mam nadzieję, że mi Pan wybaczy tą drobną złośliwość!:)
  Ma pan niewątpliwą okazję, na NE wyjaśnić/bronić swojego stanowiska w sprawie tzw. tragedii smoleńskiej. Lekko nie będzie!:p

  Wiemy dzięki tej konferencji, że NP i PwP jest blisko w kwestii wagi MON.
  Czy Państwu komentatorom, wydaje się, że w polityce można spotykać się tylko z osobami krystalicznymi, że można sobie dobierać adwersarzy? (Niezależnie od prawdziwości zarzutów.)
  Tzn. w zasadzie z kim? Proszę o jakąś krótką listę, bo rozumiem, że siłą rzeczy nie może być długa.:)
  NP w tej chwili jest chyba silniejsze od PwP, to źle, według Państwa, że lider PwP i NP potwierdzili publicznie zbieżność w kwestii?

  Jednocześnie Pan Generał już wyjaśniał, że nie chodzi na konfy, aby się całować po dupach, tylko mówić o trudnej sytuacji wojska. Teraz już nie tylko po to, ale zasada zostaje.

  Pozdrawiam
 • @carcinka
  " M. Fiszer, jeśli się dobrze orientuję, przywędrował z JKM"

  Muchy tak mają że lecą za g* - po co to g* ściągać do nE?
 • @GPS.65
  "Janusz Korwin-Mikke to jeden z niewielu najporządniejszych, najuczciwszych, najmądrzejszych, najbardziej patriotycznych polskich polityków" ... bla bla bla ...

  W odpowiedzi zacytuje:
  "Niech żyje nam Towarzysz Stalin, co usta słodsze ma od malin!"
 • @Wiesław P
  Ja mam ostatnimi czasy również coraz większą ochotę, ale jest jeszcze kilka spraw do poruszenia, więc póki co tu siedzę i obserwuje ruchy nE, póki co nie wszyscy tutaj potracili rozum i honor.
 • x
  Kto to straszy, że sobie pójdzie? A Ewidentny! Do ściosa! No, niech Pan tylko nie gryzie tam za bardzo kagańca, bo banem pogonią i trzeba będzie wrócić! Tam się chodzi w zaprzęgu, albo fora ze dwora. Nie ma miejsca na jakieś niesubordynacje, ale narrację ma Pan pasowną.:)
 • Bełkot
  Polityczny folklor. Doktór nauk wojskowych, specjalista od onuc. JKM - świr już chyba certyfikowany, pilot grubszy od kabiny w samolocie Kim są Ci Panowie i jakimi sukcesami mogą się pochwalić w życiu publicznym ?
  Oni chcą coś w tym kraju zmieniać ? Zacznijcie od waszych fryzur.
 • @BłękitnyOceanistniej
  Major Fiszer:
  Major Michał Fiszer – chętnie i szeroko spekulujący w mediach na temat przyczyn katastrofy prezydenckiego tupolewa na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj – to funkcjonariusz Wojskowych Służb Informacyjnych. – Od 1997 roku pracowałem w WSI, ale w Oddziale Łącznikowym Biura Ataszatów Wojskowych. Pracowałem tam trzy lata, z czego rok byłem obserwatorem wojskowym w Iraku i Kuwejcie – przyznał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Fiszer.

  „Major Michał Fiszer występujący w mediach jako były pilot to oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W swej karierze wielokrotnie zajmował się inwigilowaniem i inspirowaniem mediów, teraz wspiera szefa MON, Bogdana Klicha”. W ten sposób luki w życiorysie jednego z ekspertów lotniczych postanowił uzupełnić konkurencyjny portal branżowy Altair.com.pl, którym kieruje Tomasz Hypki. Publikacją oburzony jest jej bohater. (…)

  Spór już znalazł swoje odzwierciedlenie w opiniach internautów. „W Polsce są dwa zasadnicze koncerny medialne związane z tematyką militarną: AL Altair oraz Magnum-X, z czego bardziej wpływowy jest ten drugi, co więcej, ma dobre układy w ministerstwie i wojsku. Gra pomiędzy nimi toczy się o wpływy z reklam – słabszy partner (Altair) stara się zdobyć ogłoszenia firm europejskich, w tym celu nachalnie krytykuje USA i firmy stamtąd pochodzące” – czytamy na jednym z branżowych forów.
  Całość: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100615&typ=po&id=po01.txt
 • @Ewidentny Oszust
  To jest projekt polityczny, więc honor nie ma tu nic do rzeczy:-))
  Nad wszystkim się unosi duch ojca założyciela.
 • @Ewidentny Oszust
  Dla Pana Ewidentnego Oszusta człowiekiem godnym szacunku jest jedynie mąż stanu, człowiek honoru, prawdziwy patriota, mistrz wszechwag, skarbnica mądrości Jarosław Kaczyński. Brat uczestnika okrągłego stołu, Fan komunisty patrioty Gierka, Człowiek który całe życie wisi u państwowego cyca i nie skalał się nigdy pracą w realnej gospodarce, ale za to uważający się za tytana intelektu w sprawach gospodarczych itd.

  Ps. Panie EO kult jednostki to jest bałwochwalstwo i zarazem ciężki grzech :)
 • @jakze
  dla ciebie za to ekspertem od katastrofy smoleńskiej jest Fiszer

  nie tylko dla EO Kaczor jest najważniejszy, bo dla mnie też
  blisko 8 milionów Polaków dało wyraz swojego poparcia dla JK
  zobaczysz ile głosów weźmie pan Szeremietiew, to se wtedy pogadamy:-)
  Korwin z Fiszerem zaiste doborowe towarzystwo, do gry w dupniaka zwanego czasem "salonowcem"
 • "Polska, cała ci moja ona" ... zdaje się mówić JKM :)
  http://img849.imageshack.us/img849/4599/dsc05435b.jpg
 • @PissOff
  Polska w potrzebie ...?
  Tak sie chcecie promowac? - samo wystapienie z korwinem, po tym co wymyslil jest dalece niestosowne !!!
  Jestem bardzo ciekaw jak Szeremietiew odniesie sie do tego pokazowego procesu? Co ciekawe Stalowa Wola to teren Romualda ...

  PS,
  a tu od wczoraj jest cala konferencja
  http://www.polityczni.pl/korwin,mikke_o_zmianach_personalnych_w_mon,audio,51,6147.html
 • @ckhopi
  Jaki sprzęt i net taka szybkość zamieszczenia - ja zrobiłam bez zbędnej zwłoki. Trailer był o 22.00, a cz. I o 2.00. Apropos - tam nie ma trailera :))
 • @Ewidentny Oszust
  Zapytaj "górę", ja zasadniczo tylko kręcę.
 • @carcinka
  tak tylko zwracam uwage - jesli nE chce uchodzic za profesjonalny portal powinien profesjonalnie dzialac
 • @gallux
  Ja mam 33lat i nie mogę na wszystko patrzeć przez pryzmat katastrofy smoleńskiej, muszę myśleć o przyszłości. Pan J.Kaczyński identycznie jak Tusk/Napieralski i humanidalny robot Pawlak mają mnie i mi podobnych za przeproszeniem w dupie. PiS rządziło przez dwa lata i nie dotknęło nawet palcem kwestii dla mnie istotnych czyli wysokości podatków, ZUSu który blokuje rozwój gospodarczy itp. Za to ochoczo zajmowali się obsadzaniem stanowisk w spółkach skarbu państwa patrz. Kazio Marcinkiewicz.

  Ps. To że na Kaczyńskiego zagłosowało 8milionów ludzi nie jest dla mnie żadnym argumentem, bo M jak Miłość ogląda więcej :) Większość z tych 8 milionów miałoby kłopoty powiedzeniem jaki program ma PiS. Ja ten program przeczytałem i z niego nie wynika by PiS chciało zrobić coś dla ludzi takich jak ja.


  http://www.youtube.com/watch?v=L7ZWOnCqR3Y
 • pytanie do - Romuald Szeremietiew
  JAKIE JEST PANA STANOWISKO W SPRAWIE PROCESU POKAZOWEGO ZAPOWIEDZIANEGO PRZEZ JKM ?
 • @ckhopi
  Napisz do Łazarza i przedstaw mu swoje uwagi. Kwestie jakości video, itp.: szef NE.tv Kacper Gizbo.

  Inne kwestie ... zapraszam :))
 • @berecik
  Proszę o konkrety. O co chodzi?
 • @Wiesław P
  Panie Wiesławie przystopuj pan trochę z tym obrażaniem ludzi. Dla mnie Kaczyński/Tusk/Napieralski/Pawlak to różne frakcję tego samego towarzystwa. Kropka
 • NOWA PRAWICA
  nowa prawica albo jesteście głupcami albo...agentami tuska i jego bandy
  jeśli jesteście głupcami to mak donald już zaciera kościste łapki (dziel i żądź lub władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy ) jeśli jesteście głupcami to wiecie że tylko w jedności śiła (trzeba wspierać to co już jest zbudowane i ma przebicie czyli PIS) JKM to człowiek enigma nigdy nie przekroczył progu wyborczego (nie ta krowa która dużo ryczy dużo mleka daje)
  jeśli jesteście agentami no to cóż można wam rzec przejżeli was seawolf i inni
  ja mogę tylko powiedzieć od siebie jest tu wszystko pomieszane jakieś fiszery specjaliści fiatowce które zajmują sie numerologią i przewidują przyszłość jakieś proroki typu alef stern jakieś czarowniki zaklinacze
  cieszę sie bo już was opuszczam zmęczyłem sie wami a lubiałem tu wchodzić
  szkoda że pan Szeremietiew dał sie w to wciągnąć....
 • Szanowni Panowie z "Nowej Prawicy"
  nie jesteście żadną prawicą i nie macie pomysłu na swoje życie, więc tym bardziej na Polskę. Wyborcy nie uwierzą w kolejne przefarbowanie. Wiedzcie tylko, że służby, ktore najpierw dają pieniądze na powstanie partii, by nie wygrał PiS i tym samym ich układ był konserwowany, nieprawomyślnym dają później sznur. Zastanówcie się, czy warto.
 • @trybeus
  Mam BARDZO podobne skojarzenia - pozdrawiam.
 • Konferencja o armii powinna być z udziałem Szeremietiewa i np żołnierzy NSZ żeby coś TYM symbolem pokazać
  Oceniam akcję jako błąd i tak naprawdę jako całkowicie głupią, złą, błędną deklarację polityczną, drogę bratania się z Nową Prawicą, JKM. Śmierdzi mi to dealem wyborczym. Wchodzimy na listy NP? Beze mnie! I tak nie zostałbym zaproszony, zapewne Pan Romuald ma kandydatów już od dawna szykowanych. Oby nie takich jak ten major. Kiedy otwarcie i pokazanie kart? 30 sierpnia? Wcześniej?

  Trefny major wg mediów też jest sporym zgrzytem.

  Nowa Prawica zapewne (bo chodzi o zwiększanie popularności) chętnie zbrata się z NE, z kandydatami prawyborów, ale niedoczekanie. Większość ludzi odmówi jak sądzę, tak jak ja. Jeżeli tworzący się ruch PwP zbrata się z Nową Prawicą, to także przestanę być sympatykiem PwP aspirującym do członkostwa formalnego. Znowu niewypał? Czy przedwczesne strachy, fałszywy alarm paniki? Jestem przeczulony na Korwina, na jego kolejne DOTKNIĘCIE MEDUZY ZNISZCZENIA. On ma na nazwisko jeden procent. Nigdy nie wejdą do sejmu przy progu 5%. Może jednak zostać senatorem, ale gdzie? W sieci w prawyborach?

  Oglądam I część i nic specjalnego nie słyszę. Nic nowego, odkrywczego.

  PS. Nie twierdzę że JKM bredzi w każdym zdaniu, ale wystarczy 10% absurdalnych bredni żeby całości nie traktować poważnie. Oddzielmy dobre idee od osoby JKM i Nowej Prawicy całkowicie nieudanej jako siły ratującej Polskę, Polaków, ba świat. Trzeba nam siły katolicko-narodowej, katolicko-patriotycznej, katolicko-obywatelskiej, a nie fanatycznych liberałów z ciągotami LIBERTYŃSKIMI, anarchistów antypaństwowych, tym samym antypolskich, antynarodowych.
 • @Marek Kajdas
  A co PiS może zaoferować ludziom oprócz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej? Obniży podatki w takim stopniu, bym nie miał poczucia, że pracuje wyłącznie na pracowników sfery budżetowej? Nie bo to partia etatystyczna i dla członków PiS wygrane wybory to perspektywy szybkiej kariery w instytucjach państwowych. Ale co mnie obchodzi kariera jakiś biurokratów, ja mam inne ambicie i cele.
 • @
  Szeremietiew Ok.

  nie popieramy dywersanta i szkodnika JKM
 • @berecik
  Nowa Prawica jest zwolennikiem państwa minimum i dlatego mi odpowiada. Ja nie potrzebuję urzędnika od każdego aspektu mojego życia. Obecne państwo ma charakter totalny, uczy, leczy, organizuje koncerty, wpiera akcje pij mleko :) itd To jest komunizm Ja tego nie chcę bo to złodziejski system.
 • @berecik
  Tytuł jest oficjalny: nazwa partii i nazwa portalu. Nie dam się wciągnąć w przepychanki :))
 • @Wiesław P
  Wiesiu :) Ja nie chcę nic od RP chcę tylko by się od mojej osoby odpieprzyła. Nie chce żadnej emerytury i nie chcę płacić na ZUS. Ty Wiesiu jesteś już na emeryturze albo masz blisko do niej i chcesz wszystkim rządzić mną i moimi pieniędzmi przy pomocy swojego złotego cielca J. Kaczyńskiego.
 • Lepiej pozno niz wcale - prawdopodobnie...
  Troche pozno uwierzylam tym, co krytykowali Szeremietiewa. Dolaczam z ta chwila do nich.
 • zabraklo tylko kanapy...
  gdyby to byly lata dziewiedziesiate ubieglego stulecia - to jeszcze mozna bylo by sie nabrac, nabrac na...nowosc...)))

  gdyby ci panowie mieli dobre intencje, to raczej by nie dzielili ...A okreslili sie po jednej stronie - obecnej sceny politycznej...I ja wspamagali w mysl zasady... w ilosci sila...

  I jak to sie dzieje, ze po lewej stronie bolszewickiej nigdy nic sie nie dzieje ...tuz przed wyborami

  A tu o Mikke:


  Korwin Mikke sam o sobie – Jan Bodakowski

  Aktualizacja: 2010-11-27 2:45 pm

  Od 20 lat aktywnie obserwuje środowisko UPR. Co kampania – poznaje coraz to nowe pokolenie osób zaangażowanych w promowanie wolności gospodarczej. Co kampania – ludzie ci szybko są zniechęcani do działalności politycznej. Gdyby tak się nie działo to zapewne środowisko UPR byłoby ważnym elementem polskiej sceny politycznej. Po tych 20 latach wolnościowy ZBOWiD złożony z byłych sympatyków środowiska UPR mógłby być największą organizacją kombatancką. Wielu z kombatantów środowiska UPR winą za 20 lat klęsk obarcza Janusza Korwin Mikke (zarzucając mu świadomą działalność na szkodę prawicy). Przypadek Korwina Mikke według części jego krytyków jest zgodny z modelem realizowanym od czasów carskiej Ochrany. Carska Ochrana tworzyła podporządkowane sobie organizacje opozycyjne, organizacje te monopolizowały miejsce opozycji na scenie politycznej i nie pozwalały na spontaniczne powstanie nie kontrolowanej przez władze opozycji. Ochrana w ten sposób nie dopuszczała by spontaniczna opozycja zagroziła stabilności systemu. Prawdziwości takiego modelu w odniesieniu do UPR nie ma jednak jak sprawdzić. Wiadomo tylko że w ciągu 20 lat nie pojawiła się żadna osoba będąca alternatywą dla Korwina Mikkę.

  Niewątpliwie destruktywną cechą Korwina Mikkę (niszczącą środowisko UPR) były poglądu pana Janusza wykraczające daleko poza zdroworozsądkowy program środowiska UPR. Poglądy które skutecznie odwracały uwagę wyborców od słusznych postulatów środowiska UPR. Zapisem między innymi takich poglądów jest wywiad jaki z Januszem Korwin Mikke przeprowadził wydawca „Najwyższego Czasu” Tomasz Sommer. Wywiad ten ukazał się pod tytułem „Korwin wolnościowiec z misją” (choć dogmatyczny monarchizm Korwina często sprzeczny jest z tym co zwykło się uważać za wolności polityczne, Korwin za ideał uważa monarchie absolutną i odrzuca model ustrojowy znany z Pierwszej Rzeczpospolitej).

  Zdaniem Korwina ojciec powinien wychowywać syna dopiero od 5 roku życia, wychowaniem córek powinna zająć się matka. Dla Korwina wychowanie religijne powinno też być domeną matki. Koedukacje znany publicysta uznaje w szkołach za szkodliwą (bo zabija ona popęd seksualny i agresje chłopców). Dziewczęta zdaniem polityka powinny uczyć się tylko do 15 roku życia bo kobiety do nauki się nie nadają – za to mogą wykonywać takie pożyteczne prace jak pielęgniarstwo. Dzieci według Korwina powinny pracować zarobkowo.

  Według Janusza Korwina Mikke „w każdej dziedzinie mężczyźni są lepsi” od kobiet. Korwin uważa ze kobiety powinny wykonywać czynności nie obciążające fizycznie ani psychicznie. Zdaniem publicysty kobieta nie może kierować, potrzebuje by ktoś nią kierował. Według polityka dopiero po menopauzie kobiety są zdolne do angażowania się w politykę na szczeblu lokalnym. Korwin głosi, że dla kobiet niezwykle korzystna jest poligamia, dzięki poligamii więcej kobiet ma szanse na potomstwo od atrakcyjnego partnera, dodatkowo więcej kobiet jest zdolnych do kopulacji niż mężczyzn (przez impotencje i homoseksualizm). Zdaniem Korwina poligamia powinna być zalegalizowana, bo liberalizm jest ważniejszy od moralności katolickiej.

  W kwestii wieku dopuszczającego do prokreacji Korwin uważa że z kobietą można kopulować po pierwszej jej miesiączce, a chłopiec zdatny jest do kopulacji gdy wykształci mu się jabłko Adama. Publicysta uważa że prostytucja powinna być zalegalizowana a przepisy dotyczące małżeństwa należy znieść.

  Wiara i kościół nie są istotne dla Janusza Korwin Mikke. Wiara jest pewną konwencją mająca konsekwencje obyczajowe. Wszystkie religie odwołujące się Biblii (w tym i islam) są bliskie prawdy według publicysty. Korwin uważa że nie da się stwierdzić które wyznanie jest prawdziwe. Korwin deklaruje „że z awersją odnoszę się do kultu Matki Boskiej”. Kult Maryi zdaniem Korwina jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, jest herezją. Dodatkowo szacunek jakim darzona jest Maryja jest dla Korwina społecznie szkodliwy bo uzależnia mężczyzn od kobiet. Równie szkodliwy dla Korwina jest kult świętych. Korwin głosi że Bóg stworzył świat ale w niego nie interweniuje, a objawienia i stygmaty to dziwactwo. Chlubą publicysty jest to że nie czytał niczego co napisali święci. Nie z powodu wiary ale z powodów obyczajowych Korwin Mikke jest zwolennikiem powrotu łaciny do liturgii, popiera lefebrystów i celibat. Dla Korwina Mikkę wiara jest tylko skutecznym sposobem kontroli społecznej, kwestie teologiczne nie wzbudzają jego zainteresowania. Polityk deklaruje że do kościoła chodzi regularnie i przyjmuje komunie. Korwin twierdzi że „nie wierze, że Pan Bóg przejmuje się specjalnie tym, kogo Watykan uznaje za ”świętego”, a kogo nie”, a „obecny kościół właśnie się biurokratyzuje – i w obecnej formie odejdzie wraz z upadająca cywilizacją”.

  Zdaniem Janusza Korwina Mikke Wielki Wschód nie jest wolnomularstwem i podszywa się pod masonerie, masoneria regularna jest pożyteczna bo wspiera monarchie. Publicysta deklaruje że w USA sam by się do masonerii zapisał. Dla Korwina problem żydowski nie jest istotny, a Stanisław Michalkiewicz przejaskrawia go by jego publicystyka była poczytna. Korwin Mikke deklaruje że „nie jestem nacjonalistą, nie uznaje prawa narodów do samostanowienia”.

  Najlepszym ustrojem zdaniem Korwina jest monarchia. Według polityka monarchia chroni przed nacjonalizmem i antysemityzmem, rozwiązuje wszelkie problemy. Monarchizm publicysty jest powodem jego sympatii dla Rosji rządzonej po dyktatorsku przez Putina. Dla Korwina Rosja jest normalnym krajem bo jej ustrój to dyktatura, USA i UE to demokracje więc państwa nienormalne. Dla publicysty najgorszym złem jest demokracja. Według Korwina „monarchia nie prowadzi wojny, o której z góry wiadomo, że ją przegra”, monarchie wprowadzą kapitalizm by władcy mieli wystarczające środki na wojny.

  Celem Janusza Korwin Mikke jest nowy ustrój Polski: inicjatywa ustawodawcza dla Rady Stanu (wybieranej przez tych mężczyzn i kobiet którzy mają od 55 do 60 lat) i senatu (połowa senatorów z wyborów, połowa z mianowania), rola sejmu ograniczona do uchwalania podatków, rząd pozbawiony inicjatywy ustawodawczej (sejmu wybieranego przez mężczyzn między 45 a 50 rokiem życia), wprowadzenie monarchii (monarcha mianować ma dowódce armii Wielkiego Hetmana, powoływać premiera który powołuje rząd który zajmuje się administracją, sądami, finansami, gospodarką terenami i ochroną środowiska), nadanie Radzie Koronnej uprawnień (do nadzoru nad wojskiem, policją, dyplomacją, służbami specjalnymi). Zdaniem polityka przyszły król Polski nie powinien być Polakiem. Korwin chce podzielić Polskę na baronie, królestwa, księstwa i arcyksięstwa, wprowadzić dla kobiet osobne sądownictwo, prawo karne oparte na precedensach, dobrowolne niewolnictwo, Janusz Korwin Mikkę przewiduje że w pożądanym przez niego ustroju Polska była by katolicka w sprawach reprezentacyjnych (w sprawach merytorycznych suwerenem był by tylko monarcha), prócz katolicyzmu w sferze publicznej mógłby istnieć tylko judaizm i islam (inne religie dopuszczalne były by tylko prywatnie).

  Janusz Korwin Mikke deklaruje że jest ewolucjonistą (i to bardziej radykalnym niż Darwin). Dla Korwina moralność ani instytucje społeczne nie są stałe tylko ewoluują. Na Korwinie żadni myśliciele zachodni czy polscy nie zrobili wrażenia, nie inspirowali go, z entuzjazmem wypowiada się o Lemie.

  Prócz mniej lub bardziej oryginalnych poglądów Janusz Korwin Mikkę w swych odpowiedziach na pytania Tomasza Sommera przybliża czytelnikom swoje barwne życie. Korwin urodził się 27 października 1942 roku. Do 9 roku życia był komunistą, miał w pokoju pokoju portrety Stalina i Mao. Debiutował w czasopiśmie „Współczesność” którego redaktorem był Putrament a sekretarzem redakcji Piotr Wierzbicki. W 1962 zapisał się do Stronnictwa Demokratycznego (wykreślono go z listy członków w 1983 roku). Dzięki członkostwu w SD miał dostęp do „Biuletynu Specjalnego” w którym publikowano tłumaczenia artykułów z zachodu. Pierwszy raz został aresztowany w 1964 roku za zorganizowanie na Uniwersytecie Warszawskim wiecu w sprawie „Listu 34”. Spędził kilka miesięcy w areszcie. W 1968 za protesty na politechnice siedział w areszcie pół roku. W 1976 założył seminarium „Prawica – Liberalizm – Konserwatyzm” podczas którego kilkadziesiąt osób dyskutowało. W 1978 wydaje swoje pierwsze nielegalne publikacje. Z kolejnych nielegalnych publikacji utrzymuje rodzinę. W 1980 krótko jest doradcą w Stoczni Szczecińskiej skąd jest wyrzucony za sprzedaż swoich nielegalnych publikacji. Po strajkach był doradcą Solidarności Rzemieślniczej (lokal tej organizacji też wykorzystał do sprzedaży swoich broszur). W stanie wojennym był internowany. Siedział w celi z Gabryjelskim Janowskim. W internacie poznał Stanisława Michalkiewicza. W latach 1983-1988 odnosił największe sukcesy jako wydawca. Wydał w sumie 100 tytułów, w nakładach od 500 do 1500 egzemplarzy. W 1987 powołał Stowarzyszenie Polityki Realnej wraz z: Ryszardem Czarneckim, Stefanem Kisielewskim, Stanisławem Michalkiewiczem, Robertem Smoktunowiczem i Andrzejem Sadowskim. W 1990 powstała Konserwatywno Liberalna Partia UPR. W 1991 został jednym z trzech posłów UPR (był inicjatorem ustawy lustracyjnej, zgłosił ją gdy władze Unii Demokratycznej były na obiedzie u wizytującego Polskę prezydenta Izraela). Pierwszego rozłamu w UPR dokonał UOP, drugiego przeciwnicy lustracji. Z perspektywy czasu Janusz Korwin Mikkę uznał że lustracja była szkodliwa bo należało zyskać poparcie bezpieki. Za bardziej szkodliwe od bezpieki Korwin uznaje związki zawodowe.

  Jan Bodakowski

  KOMENTARZ BIBUŁY: “Wielu [...] winą za 20 lat klęsk obarcza Janusza Korwin Mikke, zarzucając mu świadomą działalność na szkodę prawicy. Przypadek Korwina Mikke według części jego krytyków jest zgodny z modelem realizowanym od czasów carskiej Ochrany. Carska Ochrana tworzyła podporządkowane sobie organizacje opozycyjne, organizacje te monopolizowały miejsce opozycji na scenie politycznej i nie pozwalały na spontaniczne powstanie nie kontrolowanej przez władze opozycji. Ochrana w ten sposób nie dopuszczała by spontaniczna opozycja zagroziła stabilności systemu.”

  Rzeczywiście, trudno jest dzisiaj sprawdzić i udokumentować te zarzuty, ale owoce tej działalności niewątpliwie wskazują właśnie w tym kierunku. W sumie – smutny, miejscami przerażająco idiotyczny oraz bardzo niebezpieczny obraz zdeformowanego modelu prawicy i jej przedstawiciela – heretyka i zdaje się, nie wyrośniętego z fascynacji młodzieńczych polityka.
 • @katharsis
  nie tylko TY sie zawiodlas ja tez stracilem resztki zlodzen !
  Wydaje sie ze cala ta "ekranowa krucjata" prowadzi na manowce
  Szkoda gadac. Ciekawe jak PwP ustosunkuje sie do pomyslu jkm-a w sprawie procesu pokazowego
 • @berecik&carcajou
  Wywaliłam oba nie konstruktywne komentarze - proszę o nie insynuowanie głupot i więcej ogłady.
 • @Wiesław P
  Obowiązki? Płacić podatki na utrzymanie coraz liczniejszej nomenklatury? która za moje pieniądze wybuduje wspaniałe, nikomu niepotrzebne stadiony ? Przecież to PiS wmontował nas w ten absurd jakim jest euro 2012.
 • @berecik
  Jeszcze raz zmusisz mnie do usunięcia komentarza to dostaniesz u mnie bana. Ochłoń.
 • To ma być nowa prawica?!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Wiesław P
  PO ponad dwudziestu latach tzw III RP - juz dziecko by sie polapalo o co w tym wszyskim chodzi...Ale wydaje sie, ze oni traktuja nas ciagle jak glupcow,

  wydaje mi sie tez, ze z tym wystapieniem swego czasu w sejmnie, w ktorym Mikke niemal rozdzierajac koszule - wolal!!! : na liscie (agentow) jest tez prezydent Walesa...to byla to zwykla prowokacja dajaca alibi, dla terrorystow z ...nocnej zmiany...

  Tego typu 'inicjatywy' pojawiajace sie tradycyjnie przed wyborami...A majace na celu rozbicie i oslabienie prawicy wlasnie w nadchodzacych wyborach - nalezy traktowac jako sabotaz sluzb,

  PJN- ma tu PO dobne zastosowanie - biorac pod uwage z kim Kowal sptyklal sie za poza granicami Polski...


  - jedym slowem...wszystkie ruki na POklad - przeciwko pis...
 • @berecik
  Możesz pisać co chcesz - byle zgodnie z prawdą. A co jest prawdą o mnie, to ja wiem najlepiej.
 • @victor
  http://www.youtube.com/watch?v=diZu489GXdY

  to jest ciekawe :)
 • @carcajou
  Zapewne znasz ten art. http://lukas.nowyekran.pl/post/23227,przywodcy-powstania-warszawskiego-pod-sad
  zastanawiam sie jedynie czy w red. nE sa myslacy ludzie czy pozostali sami wywrotowcy - a moze Wam podoba sie pomysl przeprowadzenia w Stalowej Woli "pokazowego procesu". Nikt z Was nie uswiadomil Pana Romualda ze w jego okregu szykuje sie taka prowokacja.
  Aresztuja Staruchowicza za organizacje obchodow rocznicy PW, a Wy zapraszacie JKM do studia i publiczne fotografujecie sie z nim !!! - KIBICE pewnie wam podziekuja. Ta pseldo konferencja to kpina i kompromitacja PwP i nE
 • Bóg Ojczyzna Honor i gniew.
  http://www.youtube.com/watch?v=hfKkB0y9dLQ


  P.S. Po partiach kanapowych nastał czas na partie wychodkowe.
  Hańba! Na pohybel takim partiom!


  http://www.youtube.com/watch?v=vr9G2gjgI8A
 • @berecik
  UEFA przed podjęciem decyzji konsultuje sprawę z władzami danego państwa. PiS się zgodził na organizację tej imprezy, która przyniesie tylko straty. Stadiony po euro będą stały puste i będą generować ogromne koszty budżetom miast. No ale co to obchodzi Kaczyńskiego on nie będzie na to pracował tylko zwykli ludzi :)
 • berecik
  dlatego tylko opcja zerowa badz IV RP bedzie w stanie wyeliminowac (po okraglym stole) bolszewicka agenture z polskiego zycia publicznego...

  A do poki dopoty to sie nie stanie...cala to bolszewicka cholote nalezalo by POtraktowac smiechem...gdyby nie ta plaga 'samobojstw' w POlszy.

  Faktem jest, ze oni sie juz tak zaplatali, ze tylko stan wojenny moze ich uratowac...na jakis czas.
 • Fiszer, Hypki i inni agenci wpływu
  Przypomnijmy co ten prosowiecki ekspert mówił w styczniu:

  - Popełniona została cała seria błędów (podczas lądowania), trudno się tu nie zgodzić, bo ja nie mam żadnej podstawy, żeby kwestionować to, co ogłosił MAK - ocenia raport MAK ekspert lotnictwa, były pilot wojskowy mjr rez. dr Michał Fiszer z miesięcznika "Lotnictwo".

  - Pilot przyjął tutaj większą prędkość i wskazuje to, że zakładał odejście na drugi krąg. Łatwiej jest, szybciej się odchodzi na drugi krąg z większej prędkości niż z mniejszej. Miał zaprogramowaną niewłaściwą ścieżkę podejścia, typową dla lotnisk komunikacyjnych zachodnich, natomiast na lotniskach rosyjskich, wojskowych jest nieco inny kąt podejścia, bardziej płaskie podejście do lądowania - wyjaśnia Fiszer.

  "Brak danych o ciśnieniu lotniskowym; błędna ocena wysokości"

  - Załoga nie zdawała sobie sprawy, na jakiej jest wysokości, ponieważ niewłaściwie wykorzystywano wysokościomierze dostępne w kabinie. Odczytywano wysokość z radiowysokościomierza, jednocześnie na głównym, najważniejszym wysokościomierzu dowódcy załogi nie wprowadzono ciśnienia lotniskowego, tylko zostało standardowe i kontrola - według tego wysokościomierza - oczywiście tylko utrwalała załogę w błędnej ocenie wysokości. Dlatego nie doszło do przejścia na drugie dojście, ponieważ oni nie mieli świadomości, na jakiej są wysokości faktycznie - przekonuje były pilot wojskowy.

  więcej tu:
  http://www.acontrario.pl/viewtopic.php?f=27&t=847&hilit=Fiszer

  Równie dobrze można zapraszać Edmunda Klicha.
 • PS'
  http://www.youtube.com/watch?v=YWIKghiZV-o&feature=feedu
 • cyborg59
  I jedno i drugie!

  JKM i Fiszer! Tutaj?! Mają TVN inne zaprzyjaźnione stacje!!! Tu ich inie musi być!
 • @berecik
  Wszyscy byli za (Platforma Pis Sld Psl) czyli cała banda, która okupuje ten kraj.

  Korwin o Euro 2012 w 2007

  http://www.youtube.com/watch?v=newLOPyXoJo
 • x
  Bez kitu, nie rozumiem tego zjawiska. Wasza zdolność do porozumienia, czy choćby debaty, jest zerowa.
  Nie macie siły sięgnąć choćby jednego głosu w gminie, zamanifestować czegokolwiek w realu. No, ale nawrzucać absolutnie wszystkim wokół to jest, rzecz którą umiecie świetnie! Obawiam się, że to nie przypadek.
  To jest torpedowanie i paraliż, gdzie takiej polityki uczą?
  Nie wierzę, że na plebanii, toć plebanie politykowały ze wszystkimi możliwymi reżimami, w trosce o dobro. Oczywiście.
  Nie doczekałem się propozycji, z kim nE-OLW-PwP powinien debatować, szukać wspólnych mianowników. Z nikim?
  Czy czekać na zbawcę Jarosława, czyli nigdy. PIS jest za ważny i ześciosowany.
 • @ckhopi
  Po pierwsze nie pracuję, póki co, w NE, a na pewno nie mam decydującego wpływu na jego linię (to odnośnie "Wam"). Co do artykułu, to nie doceniasz wywiadu R.Sz. Co on na to? Nie jestem jego rzecznikiem. R.Sz. wydał ważne oświadczenie ws. Smoleńska i tego się trzymam zapraszając go na LS.
 • @jakze
  "Stadiony po euro będą stały puste i będą generować ogromne koszty budżetom miast."

  Nie przejmuj się Słońce Peru je wypełni ... kibicami (ale na murawie, a nie na trybunach). Wyjdzie taniej niż więzienie.
 • @carcajou
  Widzę że dla Ciebie problem niegospodarności nie jest problemem, najważniejszy jest Smoleńsk, a to że ludzie nie mają pracy bo PO/PiS/SLD/PSL sabotują gospodarkę tego kraju w każdy możliwy sposób nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne by kadry partyjne miały posady i mogły trwonić grabione ludziom pieniądze. To się nazywa nowoczesny patriotyzm w wersji PiS.
 • @carcajou
  Ok - przepraszam za to "WAM".
  Problem jednak tkwi nie tyle w samych deklaracjach R.Sz. ale w szerszym kontekscie. LS to piekna akcja i jestem 100% za!!!
  Pytam jednynie - po jaka cholere kumac sie z Korwinem...
  Jestem ciekaw jak Ty podchodzisz do kwestii wspomnianego procesu ?
  Czy pokazywanie sie z JKM nie zaszkodzi wizerunkowi R.Sz ?
 • @jakze
  Widzę (poza innymi brakami) kłopoty z rozumieniem - przecież napisałem, że inwestycja się zwróci.
 • @carcajou
  Rany boskie :) Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk,
 • AUTOR!!!
  Czy naprawdę nie można dźwięku zrobić głośniej??????????????
 • @ckhopi
  Pytasz mnie co ja na to prywatnie? Powiem oględnie, że nad bardzo wieloma rzeczami głośno ubolewam ... i staram się robić swoje.
 • @jakze
  W "inwokacji" o sprawach boskich. Prawidłowo. Potem pokazujesz, że opanowałeś Ctrl C+Ctrl V. "Smoleńsk" - rozumiem że to jakaś mantra - oddajesz hołd?
 • @ckhopi
  JAKIE JEST PANA STANOWISKO W SPRAWIE PROCESU POKAZOWEGO ZAPOWIEDZIANEGO PRZEZ JKM ?
  ....................................
  Muszę to mówić? Proszę przeczytać co na temat Powstania wielokroć twierdziłem, także na stronie nE napisałem.
  Oczywiście, że "sądzenie", to pomysł niemądry, ale krytykami decyzji o Powstaniu są nie tylko agenci i kanalie.
  Proszę też pamiętać, że wspólne wystąpienie z kimś, kto ma inne poglądy nie oznacza, że ja mam swoje zmienić.
  Ponadto np. nie byłem premierem rządu, w którym wicepremierem był śp. Andrzej Lepper, czy mam uważać, że premier tamtego rządu skompromitował się?
  Apeluję o dorobinę rozsądku w tych opiniach z kim można, a z kim nie można występować przed kamerą.
  Pozdrawiam.
  RSz.
 • Pamiętamy!
  http://www.youtube.com/watch?v=jYBGI6lYkgc&feature=related  1768 - 1772

  1794

  1830 - 1831

  1863 - 1864

  1905 - 1907

  1914 - 1918

  1918 - 1920

  1939 - 1989 ... [1944 1956 1970 1976 1980 - 1983]

  2010
 • @carcajou
  Ja nie pojmuję dlaczego Wy niczym innym się nie zajmujecie tylko Smoleńskiem, historią itp. Ja osobiście uważam, że Tusk powinien podać się do dymisji dlatego, że to jego rząd był odpowiedzialny za nieudolną organizację wizyty prezydenta L.Kaczyńskiego (Nie wiem czy to był zamach). W sprawach historycznych moim zdaniem można mieć różne opinie, można również potępiać przywódców powstania - jest to podstawa do możliwości uprawiania historii jako nauki.

  Czy oddaje hołd? Ja niczego dobrego nie zaznałem od strony ludzi którzy zginęli w tej katastrofie, szacunek dla zmarłych nic więcej.
 • @Szeremietiew
  A zna Pan ta anegdote o niesmaku...?
  "Oczywiście, że "sądzenie", to pomysł niemądry, ale krytykami decyzji o Powstaniu są nie tylko agenci i kanalie. "
  To nie jest niemadry pomysl tylko haniebny wystepek i prowokacja,
  co do krytyki to i owszem zgoda ale nie mozna jej mylic z obelgami.
  W Stalowej Woli odbedzie sie ten proces to Pana okreg, prawda
  Pan JKM jest autorem tego Haniebnego pomyslu, a Pan nie wypowiada slowa krytyki - co wiecej przekaz leci w swiat i to nie tylko za posrednictwem nowego ekranu ...
  A argument z Lepperem uwazam za zupelnie nietrafiony
 • p.Szeremietiew
  "Ponadto np. nie byłem premierem rządu, w którym wicepremierem był śp. Andrzej Lepper, czy mam uważać, że premier tamtego rządu skompromitował się?"

  A p. J.Kaczyński miał inne wyjście? Przypomnę, że PO odmówiło koalicji i NIE ZGODZIŁO na ponowne wybory.

  "Apeluję o dorobinę rozsądku w tych opiniach z kim można, a z kim nie można występować przed kamerą."

  To prawda, to pana sprawa. Jednak sprawą pana krytyków, jako potencjalnych pana wyborców (to pan ubiega się o reprezentowanie Polaków w parlamencie) jest wyrażenie swojej opinii o tych zaproszeniach.

  "krytykami decyzji o Powstaniu są nie tylko agenci i kanalie"

  Ooo! To prawda! Tak jak nie tylko agentami i kanaliami są ludzie głoszący o polskim współudziale w Holokauście!

  A może my chcemy bronić Polki i jej Historii a nie tylko słuchać jacy to jestesmy BE!
 • @jakze
  Czemu Smoleńsk? Przyjdź na LS to może zrozumiesz, że tu chodzi o Polskę, a nie tylko 96 osób. Tu chodzi o ciebie ... jak najbardziej bezpośrednio.

  Apropos: Czy dostałeś ty lub twoi rodzice mieszkanie za złotówkę? Czy ktoś z twojej rodziny przepisywał na kogoś z rodziny własność? Czy byliście benificjentami becikowego, odpisów podatkowych w tym temacie?
 • Szeremietiew
  to nie sa inne poglady na Powstanie, to jest szczucie - na swietosc polska, to tak jakby kwestionowac korzenie polskosci...cywilizacje skad Polska sie wywodzi...tym b. gdy,

  Rosja i Niemcy...gloryfikuja swoja II wojenna historie...


  ps. idac dalej panska mysla, to wychodzi na to, ze do stolu mozna siasc z karzdym...
 • @Wiesław P & Kur ra
  Proszę panowie się ustawiać na PW, a nie u mnie na blogu. Komentarze oczywiście usuwam - następne w tym stylu usunę także.
 • carcinka
  Już dostali ostrzeżenie.
 • Kur Ra
  Ok! Zostałeś do jutra zablokowany.
 • @Kur Ra
  Skomentuj to, ale bez "obijania mordy cwelowi"
 • carcinka
  Skomentuje jutro, jak ochłonie.
 • @ckhopi
  "A zna Pan ta anegdote o niesmaku...?"
  Znam. Idzie tak: Pamiętasz jak ciebie podjrzewaliśmy, że zwędziłeś nam z domu pieniądze? No więc pieniądze znalazły się. No znalazły, ale niesmak jednak pozostał.
  "A argument z Lepperem uwazam za zupelnie nietrafiony"
  Dlaczego nietrafiony - Lepper lepszy na wicepremiera od Korwina dyskutanta.
 • @victor
  Nie zamierzam odpowiadać za wszystkie poglądy Korwina. Mam własne i inne poglądy na wiele spraw niż on! W sprawie Powstania Warszawskiego też mam zdanie odmienne, jasne i każdy kto zechce może je poznać. Niech Pan zbyt daleko "za moją myślą nie chodzi".
  Pzdr.
  RSz.
 • @Szeremietiew
  Gdyby Lepper wyskoczyl z takim pomyslem jak JKM nigdy nie zdobyl by takiego poparcia inna sprawa ze on napewno na taki pomysl by nie wpadl.
  JKM istnieje na polskiej scenie politycznej od ok 20 lat i niewiele zdzialal. Lepper ledwie przebiegl po tej scenie i pobil JKM na glowe
 • Szeremietiew
  obawiam sie, ze sie nie rozumiemy,

  Pan prowokacje, antypolonizm, nazywasz...wlasnym zdaniem...
 • @carcinka
  "Czy dostałeś ty lub twoi rodzice mieszkanie za złotówkę? Czy ktoś z twojej rodziny przepisywał na kogoś z rodziny własność? Czy byliście benificjentami becikowego, odpisów podatkowych w tym temacie?"

  Na wszystko odpowiadam Nie.

  Ps. Z mojej perspektywy wszystkie partie siedzące w parlamencie są w swej istocie nie do odróżnienia - wszystkie zainteresowane są wyłącznie obsadzaniem stanowisk swoimi ludźmi i marnowaniem publicznych pieniędzy. Identycznie wygląda sprawa na szczeblu samorządowym.
 • @jakze
  Ja mogę szanownemu Panu zaproponować, tak jak proponowano
  naszym Rodzicom i Dziadom:
  Krew, pot i łzy.
  Taka była zawsze Polska.
  A Pan, typowy wytwór peerelowskiej rodziny z ukochanym jedynaczkiem:
  Mamo ja chcę cukierka! A jak nie, to tupię i kładę się na chodniku!
  A weź się za robotę, i stwórz sam sobie przyszłość, a nie żądania i roszczenia!
 • @ALL
  Z powyższej dyskusji wynika coraz wyraźniejsza polaryzacja opinii blogerów i komentatorów na tematy zasadnicze czyli linii politycznej portalu NE.
  Zamiar główny: zabrać głosy PiS-owi.
  Pomysły trzeciej siły, OWL, PwP od przeszło miesiąca staczają się w niebyt .
  I to na własne życzenie polityków z bożej łaski, określając ich bardzo delikatnie.
  Inaczej być nie mogło.
  Blogerzy i komentatorzy to ludzie myślący. ;)
 • Mikke... i wszystko jasne. Oszołom i opluwacz Powstania Warszawskiego.
  Jak można się tak kompromitować! Z dywersantem przy jednym stole...
 • @Tomasz A.S.
  Witam, witam ...

  P.S. Dzwonię, lecz nie odpowiada?!

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/23444,antoni-macierewicz-zaprasza-las-smolenski
 • @Szeremietiew
  "Nie zamierzam odpowiadać za wszystkie poglądy Korwina. Mam własne i inne poglądy na wiele spraw niż on! W sprawie Powstania Warszawskiego też mam zdanie odmienne, jasne i każdy kto zechce może je poznać. "

  Powstanie Warszawskie różnie jest oceniane, nie to jest najważniejsze.
  Po cholerę Pan nobilitował Korwina Mikke swoim nazwiskiem, twarzą, dorobkiem życiowym, także nami poprzez Nowy Ekran? Veto na takie numery! Właśnie Pan przygasił albo zgasił zarodkowy jeszcze ruch PwP. Mowy nie ma żeby to miał być sojusznik Korwina Mikke, Nowej Prawicy. Mowy nie ma! Konferencja pozornie na temat merytoryczny w istocie jest w czasie wyborczym CZYSTO POLITYCZNA i niesłychanie wymowna.

  Proszę postawić na Naród Polski, a nie na czarne owce choćby akurat głośno meczały, były medialnie znane i były warte 1-3%. Nie warto!!! Damy radę bez Korwina i Nowej Prawicy, przecież Panu podpowiadam co trzeba zrobić. Utwórzmy ruch katolicko-patriotyczny w istocie zgodny z Pana światopoglądem. Nie będzie żadnej kolizji. Proszę do niego zaprosić księdza Małkowskiego, a nie błazna Korwina. Błagamy o to!
 • @carcajou
  Witam, witam...

  Po materiale o Aleksandrze Jakubowskiej zrób jeszcze na swoim blogu materiał o Oleksym lub Napieralskim, to na pewno Antoni do tego szacownego grona dołączy ;)))))
 • @Tomasz A.S.
  Widzę, że mnie czytasz :)) AM na pewno na takich żaczków nie ma czasu więc liczą się ... układy. Czy jest układ, by AM pojawił się na LS? Jeśli nie we wrześniu, to może być w październiku, na rocznicę ... po przegranych wyborach (dla nasz wszystkich).
 • @carcajou
  Ja chcesz to przegrywaj wybory.
  Ja nie mam zamiaru. :))))
 • @Tomasz A.S.
  Na pewno przed wyborami napiszę stosowną notkę.

  Pozdr.
 • @wszystkich
  Kolejna kompromitacja PwP na NE.
  Teraz to już tylko czekamy na spotkanie z gen. W.Jaruzelskim.
  Bronkowi takie spotkanie pomogło, to może i ..............
  Prawybory.net
  głosy R.Szeremietiewa
  wynik na dzisiaj sprzed chwilki
  48 na tak
  35 na nie
  Zabójczy wynik!!!!
  Odpowiedzi R.Sz. na komentarze, też wielce chwalebne.
  Nic dodać nic ująć.
 • @Tomasz A.S.
  "
  A weź się za robotę, i stwórz sam sobie przyszłość, a nie żądania i roszczenia!"

  Ja sobie buduje przyszłość, nie żeruje na nikim i nikogo nie okradam tylko przeszkadza mi w tym czerwony motłoch z PiS/PO/PSL/SLD, który cały czas ma jakieś doskonałe pomysły jak tu ukraść moje pieniądze i je roztrwonić.

  Ps. Najlepszym wyjściem dla tego zapyziałego kraju byłoby, żeby te pseudo elity tuski, kaczyńskie, kalisze itd wsiadły do tego drugiego tupolewa który jeszcze został i rozpieprzył się gdzieś. Nie mogę już patrzeć na te tępe fałszywe ryje :)
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, proszę nie błagać! To polityka! Proszę ŻĄDAĆ!!!
  Albo odwrót!
 • PODZIĘKOWANIA ZA "NOWĄ PRAWICĘ" W "NOWYM EKRANIE"
  Przypomnę krytykom JKM, że tzw. Prawica, nie kończy się na nim, macie do wyboru aktualnie jeszcze trzy inne komitety wyborcze, jak:
  ZS i LOS
  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/23463,zwiazek-slowianski-i-liga-obrony-suwerennosci-nowymi-komitetami-wyborczymi

  oraz
  KW Prawica
  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/19820,komitet-wyborczy-prawicy

  Zatem te katolicko-pisowskie "poszczekiwania głupków" w wielu powyższych komentarzach trzeba uznać za zdecydowanie nieuzasadnione. Innymi słowy, uznać za prostackie i chamskie pisowskie trolowanie bez większego sensu i głębszej myśli.

  Polski Katol, wydaje się być takim zdrajcą mimo woli spod znaku autodestrukcji.
 • @Demaskator.
  No cóż. Po tej konferencji trochę nieszczęśliwej wiele osób pokazało swoją twarz.
  Żalosne
 • @jakze
  "czerwony motłoch z PiS/PO/PSL/SLD"
  Wyjedź na bezludna wyspę, powspinaj się na palmy po banany i kokosy.
  Uważaj tylko, by ciebie te czerwone małpy nie ubiegły!
 • @Tomasz A.S. - Prawdziwe "miękkie"lemingi tylko na NE :)) Gdzie idziej zawsze ci sami.
  http://img18.imageshack.us/img18/8611/graphq.png
 • @Tomasz A.S.
  Według Ciebie mam być zachwycony obecną sytuacją, a jak PiS wygra wybory mam piać z zachwytu
 • Nikt nie spytał eksperta Fiszera o Kaliningradzkuju obłasć
  ze wszystkimi jej "zabawkami", strefą wolnego przepływu w razie zaobserwowania wojskowej aktywności w tym rejonie.
  Ach, zapomniałam - on się spieszył gdzieś...
 • @jakze
  Ktokolwiek wygra, ty na pewno będziesz darł szaty.
  Bo przecież wygra "czerwony motłoch z PiS/PO/PSL/SLD".
 • @Marek Kajdas
  > Nowa Prawica zapewne (bo chodzi o zwiększanie popularności)
  > chętnie zbrata się z NE, z kandydatami prawyborów, ale
  > niedoczekanie. Większość ludzi odmówi jak sądzę, tak jak ja.

  Super! Proszę odmawiać i się obrazić na Nowy Ekran! Dobrze będzie jeśli socjaldemokraci stąd odejdą, a nE zbliży się do Nowej Prawicy. Popieram ten kierunek rozwoju nE!
 • @GPS.65
  Seksizm polityczny Pan uprawia....
 • @ajkju
  > Nie wiem, czy Michalkiewicz chciałby dyskutować z JKM

  Nie dość, że by chciał, to z nim dyskutuje od lat. JKM i Michalkiewicz mają identyczne poglądy i to oni są twórcami UPR-u i jej programu. Bardzo dobre jest to, że na Nowym Ekranie propagowani są ci politycy! I bardzo dobrze, że to zniechęca do publikowania i komentowania na nE różnych socjaldemokratów czy narodowych socjalistów.
 • @Tomasz A.S.
  "Z powyższej dyskusji wynika coraz wyraźniejsza polaryzacja opinii blogerów i komentatorów na tematy zasadnicze czyli linii politycznej portalu NE.
  Zamiar główny: zabrać głosy PiS-owi.
  Pomysły trzeciej siły, OWL, PwP od przeszło miesiąca staczają się w niebyt .
  I to na własne życzenie polityków z bożej łaski, określając ich bardzo delikatnie.
  Inaczej być nie mogło.
  Blogerzy i komentatorzy to ludzie myślący. ;)"

  Jeszcze nie spisujmy NE na straty, ale wywiad z senatorem PO kandydującym ponownie z ramienia PO.... to już przekroczenie Rubikonu. NE promuje korwinowców? Trudno, to przynajmniej opozycja i w połowie spraw mają sporo racji. Jednak promocja PO to już co innego!!! Hańba!!! To czas wyborczy przecież, nie jakieś historyczne wspominki!

  Czy faktycznie Pan Szeremietiew wystartuje do senatu (być może z poparciem Nowej Prawicy co wydaje się w tym kontekście dosyć pewne i logiczne...) a my zostaniemy na lodzie? Wyborcy PiS wrócą do PiS, reszta zapewne oleje wybory, bo po co głosować na jakieś kanapowe szyldy bez szans w rodzaju LOS?

  Chcemy tworzyć ruch PwP, już widać że muszą być w nim różne frakcje i ok, niech będzie konfederacja-front nawet kłócących się frakcji. Byle coś powstało co nie zgaśnie dzień po wyborach. I żadnej bliskiej sztamy z Korwinem Mikke, to szokujące że muszę to tłumaczyć. Tacy gracze i taka wpadka. Silną armię chcą i działacze SLD niektórzy, czy to jest jednak wystarczający powód żeby wspierać SLD???

  CO TU JEST NAPRAWDĘ GRANE? Czym jest NE? Dokąd zmierza? Jaki ma być docelowo? Sytuacja może zmierzać do przesilenia w okolicach ustalenia się list wyborczych, czyli do 30 sierpnia, bo listy OLW-NE-PwP z udziałem kandydatów prawyborów nie będzie, prawda? Z dużej chmury mała deszcz w postaci siku wróbla?

  Zabrać głosy PiS-owi? Nawet gdyby tak było, to komu je dać? Korwinowcom? Bez jaj, NP liczy najwyżej na 3%, ale po rozbiciu UPR może być to trudne. Wyborcy PiS pójdą raczej do Marka Jurka i Prawicy Rzeczypospolitej, zwłaszcza że ich listy będą pełne ciekawych szyldów, nazwisk. Wyborcy PiS zapewne też odpuszczą zniechęceni klęskami i nie pójdą głosować. Coś jak żydzi, bez walki (politycznej) pokornie pójdziemy na holokaust z ręki PO.

  Zabrać głosy PiS i komu je dać? Tym od Rulewskiego? Aaaaaa jeżeli tak, to spakuję manatki z kolejnego Salonu24 zresztą przez tę samą firmą wykuty NIEUDANY dosyć kod. Gdzie forum dyskusyjne? Jeżeli jest to jakaś gra, montaż sprytnych razwiezdkowców, bezpieczniaków itd, to zapomnijcie o rozwoju NE w oparciu o charyzmatycznych blogerów. Po co kolejny Salon24 tyle że o szerszych ramach wolności słowa? Mieliśmy walczyć z PO, SLD, PSL, a tu jakieś zapraszanie senatorów PO. Mieliśmy walczyć z postkomuną.

  Należało od początku NE dogadać się z PiS i do wyborów ich promować. Później tworzyć własny ruch mocno antysystemowy, bo na to PiS nie ma jaj nawet po Smoleńsku. Wszystko się rozsypuje, trzeba to jakoś wreszcie uporządkować, napiszcie wyraźnie co jest grane. Jeszcze można wiele naprawić. Uchrońmy Polskę przed nierządem PO-SLD-PSL i ich wasali. Postawmy na PiS z konieczności i rezerwowo na Marka Jurka mającego jakieś tam szanse na kilkanaście mandatów. Mogą się bardzo przydać.

  Trzeba już myśleć o nowych ideach? Ruch Jana Pawła II, obywatelski ruch zwykłych katolików niekoniecznie szczególnie żarliwych jak circ i inni. Ludzie są słabi, ale jednak wierzymy w Boga, w Polskę, w Naród Polski, cenimy nauczanie Jana Pawła II, który nam przedstawiał słabo nam znany KNS. Po 1989 roku promowanie KNS było w III RP właściwie zakazane jeszcze bardziej niż w PRL. Jak to zainicjować... może ksiądz Małkowski?
 • @Marek Kajdas
  http://www.youtube.com/watch?v=wjfZ4JG57tc
 • @Tomasz A.S.
  Będę darł szaty do momentu gdy poniższa piosenka się zdezaktualizuje i będzie śmieszna ! To taki imperatyw moralny, nie wiem czy zrozumiały dla Ciebie. http://www.youtube.com/watch?v=lXSVqm8zlRo

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej