Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

ROLNIK NIE SZUKA (już) ŻONY...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... bo ta pilnuje gospodarstwa, zresztą po co "ciągnąć drewno do lasu" (w filmiku). A bardziej poważnie, to posłuchajcie 5-ciu postulatów protestujących rolników.

 

Nie miałam wcale zamiaru filmować, ale jak to mówią "natury nie da się oszukać". Komórka z HD to nie kamera, ale nawet dobrze wyszło po poprawkach.

 

 

Oczywiście solidaryzuję się z postulatami protestujących rolników, nawet jeśli termin protestu nie wydaje się przypadkowy.

 

Postulat dotyczący odstrzału dzików wcale, o dziwo (inaczej niż przedstawia się w mediach) nie jest dla rolników najważniejszy !

 

Z filmiku dowiecie się też m.in., że ziemniak czy marchewka umyte dla konsumenta są już traktowane jako... przetworzone ! Towar przetworzony, tzn. taki, którym zwykły rolnik nie może handlować. Polski rolnik, bo np. francuski już może.

 

Jeśli władza nie przychyli się do postulatów rolników, to na 25.04.2015 r. planowana jest w Warszawie wielka akcja protestacyjna. Przybędą na nią też frankowicze i inne grupy, które czują się pokrzywdzone.


Na koniec klasyczne pytanie: "Jesteś za miastem czy za wsią?"

 

KOMENTARZE

 • @
  ciekawe co wykombinują na tego 25 kwietnia , szkoda ,że ten przekaz trafia do tak małej liczby odbiorców , a ta zupa smakowała ?
 • @puuuq 20:47:22
  Bardzo smaczna.
 • @carcinka 20:53:36
  :) Pozdrawiam.
 • moim zdaniem
  ... i właśnie o to tu chodzi. Najważniejszym na dzisiaj prawem
  do wprowadzenia powinno być pozwolenie rolnikowi na bezpośrednią sprzedaż wyhodowanych przez niego a następnie przez niego przetworzonych płodów rolnych. Oczywiście zachowując rygory i przepisy
  dla wyprodukowanej żywności. Nie dość ze stworzy to rolnikom furtkę do dochodów to w dodatku osłabi i zredukuje potęgę i niszczycielskie oddziaływanie na mikroregiony korporacyjnych molochów handlowych zabijających polska ekonomie. Jest to najważniejszy krok do poprawy sytuacji w tej materii.
 • @carcinka 20:53:36
  ten film musi dotrzeć do większej liczby ludzi bo jeśli rolnikom uda się uwolnić od państwowej urzędniczej machiny dyktatu i kontroli , to jest szansa na podobny sukces innych sektorów , im mniej "troski" państwa , tym lepiej dla obywateli , niewielką liczbę kliknięć tłumaczę sobie wyjściem w teren ale jeśli jutro o tej porze nie będzie ze stu komentarzy i 1000 odsłon , to będzie znaczyło ,że nie ma co liczyć na jakieś zmiany na lepsze , nie tylko dla rolników ale dla wszystkich poza tymi , co do żadnych zmian nie dążą
 • @Repsol 20:56:21
  Hej !
 • @Stara Baba 21:59:30
  Nikt nic rolnikom nie da jeśli sobie tego nie wywalczą, a nawet gdy wywalczą nagle w prasie pojawi się seria artykułów o zatruciach spowodowanych przez rolników (nie myją rąk, itp.) PSL będący w koalicji z PO już dawno powinien załatwić postulaty rolników, a że tego nie robi, to daje wiele do myślenia.
 • @
  Bardzo dobrze, że pojawiło się zainteresowanie tematem.
  Postulaty są rozsądne i to minimum koniecznych zmian. Obawiam się jednak, że cele tej ekipy rządzącej, ale w PIS nie ma innych rozwiązań, są inne niż rolników.
  Czarno widzą przyszłość - społeczeństwo jest ogłupione i nie rozumie potrzeb rolnictwa i rolników.
 • @puuuq 22:13:05
  To skromny filmik zrobiony przypadkiem. Momentem kulminacyjnym ma być, z tego co mówili, 25.04. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy, jak sprawi się ich telewizja, o której mówią i PR internetowy.

  Postulat dotyczący prawa do przetwarzania żywności powinien zainteresować radio WNET, ale zupełnie mi to wtedy uciekło z głowy.
 • @carcinka 22:17:50
  Nie jestem zwolennikiem aby ktoś coś tam rolnikowi dawał. Rolnik nie jest święta krowa i prowadzi biznes oraz podlega procesom tak samo jak inne branże. Chciano zachodu bo "komuna" była zła tak wiec zachód przyszedł.
  Aczkolwiek racje ma Pani iż partie rządzące już dawno powinny zając się tą sprawą. Tylko ze to nie są pro Polskie partie. Sytuacja na dzisiaj jest taka iż aby coś w Polsce zmienić należy grac na całego i o całość, czyli przejąć
  demokratycznie Rząd a potem całe struktury w państwie. Inne gry nie dadzą żadnego rezultatu.

  (nie jestem z rodzin zajmujących się rolnictwem jednak jestem z prowincji
  i dokładnie rozumiem co tam w trawie piszczy)
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:18:24
  Stąd właśnie przypomnienie tego kultowego już pytania w notce: "Jesteś za miastem czy za wsią?" To takie samo skłócenie jak za PRL-u. W wersji "inteligenckiej" dziś do tego doszły tzw. "słoiki" kontra "rodowici" warszawiacy. Czego się nie robi, by utrzymać władzę.
 • @Stara Baba 22:36:10
  Nie można komuś czegoś dać, co mu się należy (taki jest właśnie europejski standard). Można oddać sprawiedliwość.
 • @carcinka 22:37:56
  A co się rolnikowi należy????? Rolnikowi za swoją pracę należy się tyle samo co facetowi prowadzącemu swoją firmę! Jeżeli ma zysk to są jego pieniądze, jeżeli nie to jego strata i ktoś inny na jego miejsce z produktami wejdzie. Jeszcze raz mowie, to nie ja krzyczałem za "Solidarnością" i nie ja chciałem zachodniego "wolnego rynku" a tak właśnie to działa. Co więcej, rolnik nie musi nic hodować a jedynie udać się do innej pracy jeżeli ją znajdzie a na swoich własnych prywatnych hektarach, na złość wszystkim, posadzić na środku jedną marchewkę i wbić napis "pocałujcie mnie w d....".
  Jego ziemia, jego biznes i jego prawo!

  Nietrudno jest zauważyć iż aby w Polsce coś zmienić sami Polacy powinni sobie odpowiedzieć jaką Polskę chcą posiadać. Socjalistyczną, wolnorynkową czy może "wolną amerykankę? Od tego należało by zacząć budowę kraju.
 • @Stara Baba 23:01:05
  Polacy zdiagnozowali już sytuację, teraz chodzi już tylko o wytworzenie antidotum :)
 • @Stara Baba 23:01:05
  //......aby w Polsce coś zmienić sami Polacy powinni sobie odpowiedzieć jaką Polskę chcą posiadać.//..................i tu jest "pies pogrzebany" bo wielu jeszcze nie wie , jedni pozostali w realnym socjaliżmie z jakimś dziwnym przekonaniem ,że państwo musi o wszystko zadbać , innym się wydaje ,że skoro jest kapitalizm , to musi być zaraz jakaś Kanada , zapominając zupełnie o tym ,że tym "Kanadom" nikt i nigdy nie przeszkadzał i od zakończenia światowej wojny mogły śmiało i niezależnie od nikogo się rozwijać , nam to nie było dane ,straciliśmy nie tylko te 45 lat ale też te sektory przemysłu , które być może z czasem stałyby się dochodowe ,rolnicy jak potrafią sami przetworzyć i sprzedać , to nie ma powodów by im to utrudniać , to samo dotyczy szeroko pojętego rzemiosła i usług , samo państwo z pracy tych wszystkich ludzi nie może liczyć na więcej niż z 10% z ich dochodów , stąd nieunikniona jest redukcja do minimum stanowisk w aparacie władzy od tej gminnej do samego sejmu i prezydenta ( zupełnie niepotrzebny urząd ),jednym słowem rola państwa musi się ograniczyć jedynie do naszej ochrony
 • @Stara Baba 23:01:05
  Panie Stara Babo. Miałem już przyjemność z Panem dyskutować i wiem że nic Pana poglądów nie zmieni. Postaw Pan ołtarzyk Gierkowi i Jaruzelskiemu i się do nich módl. Ale Twoje uwielbienie odnosi się do czasów które już są historią. To się nie wróci. Nie pomogą zaklęcia idiotów i zniewolonych umysłó w stylu "komuno wróć!". To już się wam na szczęście nie ziści.
 • @Stara Baba 23:01:05 //A co się rolnikowi należy????? //
  Wyraqźnie była tu o tym mowa. ąle Stara baba nie zrozumiała. -Należy mu się przywrócenie jego praw!
 • @Stara Baba 23:01:05 Tu już Stara Baba ma totalny odlot.
  //Co więcej, rolnik nie musi nic hodować a jedynie udać się do innej pracy jeżeli ją znajdzie a na swoich własnych prywatnych hektarach, na złość wszystkim, posadzić na środku jedną marchewkę i wbić napis "pocałujcie mnie w d....".
  Jego ziemia, jego biznes i jego prawo!// Bo Stara Baba chyba nie rozumie, Ze rolnicy właśnie chcą wolnego rynku, a mają jakiś socjalistyczny, totalitarny kołchoz z narzuconymi (myślę że dzięki Brukseli) regulacjami i ograniczeniami. A jedną marchewkę to będzie miał prawo sobie zasadzić, właśnie na własnym tyłku, po tym jak komornik pocałuje go tam właśnie, wyganiając go z własnej ziemi i oddając ją na licytację , do czego właśnie doprowadzą owe socjalistyczne rozporządzenia.
 • Brawo Carcinka!
  To jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy temat dotyczący dalszych losów Polski . -Nasza ziemia. Bardzo mądre postulaty. -Tylko rzeczywiście smutne że takie małe zainteresowanie. -No, ale to między innymi dzięki "polskim" politykom i merdiom polskojęzycznym. -Dobra robota. -Oby dotarły te postulaty do umysłów jak największej liczby Polaków. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @moher 00:49:27
  Skąd takie głupie pomysły i osądy? 1980 rok był rokiem w którym Polska miała szanse zacząć przekształcać się na inne właściwe oblicze.
  ZSRR był pogrążony w swoim kryzysie wojny w Afganistanie oraz przez Olimpiadę wiec nastało dla Polski rozluźnienie. Co ważniejsze, mieliśmy coraz więcej wykształconych w zawodach technicznych młodych ludzi których tak bardzo na początku nam w kraju brakowało. Przyszła jednak Solidarność i wszystko nad czym ludzie pracowali i odbudowywali sami z własnej głupoty zniszczyli. Osobiście w Polsce za tamtych czasów i "polskiej komuny" miałem do czynienia z bardziej prawdziwym wolnym rynkiem i prywatnym biznesem niż większość ludzi w Polsce w dniu dzisiejszym. Prawie każdy mój kolega którzy nigdy nie byli ani w partii ani nawet socjalistami posiadali swoje prywatne małe biznesy które mimo nieraz trudności z "jajogłowymi" kretynami na gorze lokalnej władzy dość dobrze prosperowały. Niektórzy nawet zatrudniali na stałe etaty mała liczbę ludzi! Rolnicy oprócz tego co zakontraktowali byli kompletnie niezależni od państwa i robili wyłącznie prywatny biznes. Oczywiście powie pan ze byli komunistami lub powiązanymi z SB. Opowiem ze g.....no prawda.
  Pamiętam jak w naszym okręgu były wybory na prezesa państwowej spółdzielni. Osobiście tam bylem jako zwykły człowiek który w pełni demokratycznych i jawnych wyborach razem ze wszystkimi mieszkańcami wybierał człowieka na to stanowisko. W sklepach GS w mojej okolicy można było spotkać sprzedawane plony a nawet wyroby mięsne i z warzyw od prywatnych rolników. GS pobierał tylko marże od sprzedaży. Dodam iż większość z okolicznych sklepów była w (jak to kiedyś mówili ludzie) prywatnej "ajencji". Nie brakowało także sklepów całkowicie prywatnych.Tak było z większością. Nawet polowa czynnych piekarni jak i elektryczne 2 młyny były prywatne. Co tu dużo mówić.
  Z mojej dalszej rodziny od czasów przedwojennych i po wojnie prowadzili biznes z własną prywatna olejarnia gdzie jeżeli produkcji nie wyprzedano na pniu wstawiano jadalny olej do większości ze sklepów. Mowie o rzeczach związanych z rolnictwem. Nie poruczam innych branż .
  Tak wiec głupie pocmokiwanie iż jestem komunista może sobie pan wsadzić w tyłek. Powtórzę jeszcze raz, tam gdzie ja żyłem sami tworzyliśmy o wiele bardziej prawdziwy wolny rynek i demokracje niż macie go teraz w kraju na dzień dzisiejszy.

  Swoimi mrzonkami i propaganda o zachodnim swiecie zniszczono Polske i Polakow. Nikt zwyklym ludziom nie chcial powiedziec prawdy ze na zachodzie zapieprza sie 3 razy wiecej niz za polskiej "komuny".
  Kto nie mial pojecia o prawdziwym biznesie i stronil od pracy pitolil na solidarnosciowych wiecach ludziom na uszy mrzonki o Kanadzie i ludziach lezacymi pod palmami. To oni odpowiedzialni sa za zniszczenie Polski.
 • @moher 01:06:16
  A pan myśli że w USA to jak było i jest nadal? Nikogo nie obchodzi skąd masz pieniądze i czy wogóle je masz. Nie masz mamony wiec powoli zdychasz a komornik zabiera wszystko! Może to nie ja tu jestem tym Ssssssocjalistą????
 • Autor
  Bardzo dziękuję za ten sympatyczny filmik. Te "przetworzona" marchewki czy ziemniaki, obok polityki kredytowej, są najlepszym dowodem na wrogość rządu wobec polskich przedsiębiorców, w tym wypadku rolników - poprzez wojnę fiskalną. Wszystkie chwyty dozwolone, aby tylko zrujnować polskiego przedsiębiorcę. Rolnicy stanowią ostatni przyczółek polskiej własności prywatnej, wojna rządu z nimi toczy się od zarania komuny.

  Dobrze, że rolnicy kontaktują się z rolnikami Francji, bo od nich mogą wziąć kilka wskazówek co do sposobów strajkowania. :) Tak rolnicy strajkują we Francji; akcja zaczyna się od 2:15:
  https://www.youtube.com/watch?v=1MOvmGIPi7w

  " - A to co to za maszyna? Rolnicza jakaś...
  - To jest kuchnia polowa"

  :)))))


  Miasto czy wieś?
  Miasto nie jest naturalnym środowiskiem człowieka. Urodziliśmy się po to, aby żyć w harmonii z naturą i ze sobą nawzajem, a nie w izolacji betonowej pustyni. Im większe miasto, tym większe odstępstwo od natury - tym większa patologia.
 • @moher 00:49:27
  "Nie pomogą zaklęcia idiotów i zniewolonych umysłów w stylu "komuno wróć!". To już się wam na szczęście nie ziści."

  To se ne wrati, bo to przychodzi z Zachodu w nieco zmienionej i o wiele bardziej brutalnej formie. Należy dodać, coraz bardziej brutalnej formie. Wszelkie zakazy, nakazy, reguły i regulacje, zasady i rozporządzenia, łącznie z mytą marchewką, są tego dowodem.

  (Gdzie jest Nimrod, kiedy jest potrzebny? On ma odpowiednie łączka obrazujące sytuację, mógłby coś wkleiić na ten temat. :)))
 • @Lotna 05:10:51 Niestety, masz rację.
  Na zachodzie nadal rządzą ci sami którzy między innymi projektami finansowali i bolszewizm. Ostatnio przyspieszają by opanować cały świat. Radzę to obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=0wlYQ5wDM8M
 • DZISIAJ (NIEDZIELA 22 MARCA 2015) JEST MSZA ŚWIĘTA...
  O godzinie 12:00, w zielonym miasteczku pod URM-em. Proszę o podawanie dalej tej informacji.
 • @Stara Baba 01:37:27
  W sklepach GS w mojej okolicy można było spotkać sprzedawane plony a nawet wyroby mięsne i z warzyw od prywatnych rolników. No to rzeczywicie wyjątkowa była ta Pańska okolica. https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR24aK-GNv_kS90a9hpUKmZkezP6Nc-johDcUYZMfFEIoS9t0ykQw https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR24aK-GNv_kS90a9hpUKmZkezP6Nc-johDcUYZMfFEIoS9t0ykQw
 • @Stara Baba 01:37:27 //Kto nie mial pojecia o prawdziwym biznesie i stronil od pracy...//
  Ten za miesięczną wypłatę mógł sobie nawet dżinsy sprawić i szpanować znajomym.
 • @Stara Baba 01:37:27
  //Powtórzę jeszcze raz, tam gdzie ja żyłem sami tworzyliśmy o wiele bardziej prawdziwy wolny rynek i demokracje niż macie go teraz w kraju na dzień dzisiejszy.// a powtarzaj Pan, Może młodzi uwierzą, bo nie znają tych złodziejskich czasów czerwonego zamordyzmu sterowanego z Moskwy. Ja już w tamtych czasach żyłem i mnie Pan nie weźmiesz "na Goebelsa" Pamiętasz Pan Te puste Haki u rzeźnika i jedyny produkt którego nigdy nie zabrakło na pustych pozatym półkach sklepu spożywczego, czyli octu? nawet chleba brakowało dla wszystkich.. Jaki ma Pan teraz interes by tak kłamać? Nie pochwalam obecnych czasów, ale nie cierpię gdy ktoś opowiada bzdury o komuszym raju w priwislańskim kraju.
 • @Lotna 05:10:51. //To se ne wrati,//
  To właściwie nie musi wracać, bo nigdy nie odeszło. Komuna ma się nadal dobrze na całym świecie, tylko zmienia metody zniewalania ludzi. Zmiana dekoracji, a cel nadal ten sam. A nasi lokalni polscy kacykowie nadal służą interesom sił rozgrywających ten świat, a nie polskiemu narodowi .
 • @Stara Baba 01:37:27 Jaki ma Pan w tym interes by tak kłamać?
  //Powtórzę jeszcze raz, tam gdzie ja żyłem sami tworzyliśmy o wiele bardziej prawdziwy wolny rynek i demokracje niż macie go teraz w kraju na dzień dzisiejszy.// a powtarzaj Pan, Może młodzi uwierzą, bo nie znają tych złodziejskich czasów czerwonego zamordyzmu sterowanego z Moskwy. Za Gierka Polacy nauczyli się kraść. Kto nie ukradł guzik miał. Jak mówił mi jeden policjant z drogówki, budujący dom; - Jak masz H.. to kombinuj i śmierć uczciwym frajerom. Niektórzy się nawet usprawiedliwiali, że jak nie ukradną, to Moskwa więcej weźmie, a tak to zostanie w kraju. Nawet mi to patriotycznie brzmiało. Ja już w tamtych czasach żyłem i mnie Pan nie weźmiesz "na Goebelsa" Pamiętasz Pan Te puste Haki u rzeźnika i jedyny produkt którego nigdy nie zabrakło na pustych pozatym półkach sklepu spożywczego, czyli ocet? nawet chleba brakowało dla wszystkich...Kto był pierwszy w kłebiącej się i wyzywającej się kolejce ten dostał ? Kobiety ciężarne i honorowi dawcy krwi mieli pierwszeństwo, a wojskowi i milicjanci mieli swoje kasynowe sklepy, gdzie mogli dostać nawet towary eksportowe, czy choćby te dżinsy czy damskie pończochy, oraz krzyk mody koszule non iron i zegarki elektroniczne, marzenie każdego Polaka, zarekwirowane biednym turystom na granicy za szmuglowanie? Jeden telefon na wieś jeszcze z czasów przedwojennych, droga z kałużami w których topiły się wozy i konie nogi łamały . -Jaki ma Pan teraz interes by tak kłamać? - Nie pochwalam obecnych czasów, ale nie cierpię gdy ktoś opowiada bzdury o komuszym raju w priwislańskim kraju. Wtedy to zdobywali ostrogi i dobrą szkołę cwaniactwa jak sobie radzić młode bezkarne wilczki - narybek "partii robotników i chłopów", takie jak Kwaśniewskie, Cimoszewicze, Pawlaki i reszta dzisiejszej sprzedajnej "jelity".
 • A czy Pan pamięta, jak szlachetny Castro, przywódca bratniego kraju
  Przysłał nam (z wdzięczności za otrzymywane corocznie od Polski na rozkaz z Moskwy dwa miliardy dolarów) na Boże Narodzenie pełny statek pomarańczy? Merdia trąbiły na ten temat. Zielone, bo zielone, ale partia je sprawiedliwie dzieliła, nakazując sprzedaż jednej na osobę, by polskie dzieci nie zapomniały jak pomarańcza wygląda? Pamiętam te pomarańcze jak dziś, bo mojej siostrze udalo się, jak to wtedy mawiano "dostać" jedną w sklepie i wszyscy w domu mieliśmy sprawiedliwie po kwaśnej "ćwiartce".
 • @moher 08:32:33
  Teraz rozumiem Twoje spustoszenie w makówce, jak się żywiłeś samym octem to nie dziwne..
  Porównaj Sobie ilość urzędników wtedy i teraz, ilość "uregulowań prawnych", a ustawa o VAT posiadająca 2000 stron przypisów i interpretacji - tego nawet by PRL nie wymyślił..

  Ile pracownicy tamtej epoki musieli by nakraść aby dorównać do dzisiejszych miliardów wyprowadzanych z takich firm jak KGHM (poprzez marketing, "nietrafione" inwestycje, audyty robione przez firmy zewnętrze, ustawione przetargi)? Wtedy kradli łyżeczką wszyscy, teraz kradną wagonami nieliczni.. Jakikolwiek system by nie był, to problemem są ludzie i tu masz rację..
 • "Poparcie dla rolników"
  Jako rolnik z wykształcenia (w 1980 r. skończyłem studia na Wydziale Rolniczym SGGW - AR) stawiam Carcince "5" za zajęcie się tematem. Aktualnie rolnicy stanowią jedyną grupę społeczną i zawodową, która potrafi się zorganizować, wyrazić swoje stanowisko i w sposób profesjonalny zademonstrować. Hasło z przeszłości "żywią i bronią" jest w pełni aktualne. Rolnicy stawiając swoje postulaty, reprezentują interes nas wszystkich. Inne grupy społeczne powinny przyłączyć się do protestu rolników. Na razie nie jest możliwe, aby powtórzyć skalę protestu z 1980 r., gdyż zniszczono duże skupiska zawodowe, a dzisiejsza reprezentacja związkowa jest sterowana układami polityczno - biznesowymi. Zapowiadane przyłączenie się "frankowiczów" oraz innych grup społecznych w zapowiadanej demonstracji na 25 kwietnia 2015 r. to pozytywny element w walce o nasze prawa.
 • "Odtwarzanie filmu video"
  Od kilku tygodni nie mogę odtwarzać załączonych filmów na NEon24.pl Co jest tego powodem? Z innymi filmami nie mam takich problemów.
 • @All
  Obejrzałem ten film i wiele innych wypowiedzi i nadal nie rozumiem o co chodzi..?

  To, że umyta marchewka jest już przetworzonym produktem, to jest chore, ale nie funkcjonuje to od dziś. Podobnie z datą możliwości sprzedaży ziemi obcokrajowcom.
  Nie mam problemu aby kupić prosiaka obrobionego czy też przerobionego na przetwory, marchewkę umytą bez rachunku też bez problemu kupię od rolnika (bez rachunku, tanio i smacznie)
  Wnioskuję z tego wszystkiego, że problemem są kredyty, w które zostali rolnicy wpuszczeni, podobnie jak frankowicze, ale jak by nie było każdy ma swój mózg i analizuje ryzyko inwestycji.
  Wiem, że zadłużenie rolników było zabiegiem celowym aby przejąć ich ziemię, tylko ja to wiem od początku, a oni dopiero obudzili się?
  Nie strajkowali, że muszą kupować zachodnie maszyny zamiast Ursusów, nie postawili się rządowi jak Ursusa niszczono!! Teraz wielkie strajki, bo się przeliczyli.. Kto ma za nimi wstawić się? Małżeństwo Biedronkowe posiadające dziecko i mieszkanie wynajmujące, gdzie opłaty stałe (wynajem, przedszkole itp.)to więcej niż zarobki i nie ma za co jeść, więc do providenta lecą aby nakarmić siebie i dziecko, zaciskając na sobie
  pętlę lichwiarską :(

  Mam żałować goopich rolników co to zamiast wspólnie powołać przetwórnie i giełdy owocowo-warzywne, a może nawet rzeźnie, wołają tylko niczym górnicy, że im się należy?

  Rolnicy są mimo wszystko w dużo lepszej sytuacji niż współcześni miastowi niewolnicy, mieli perspektywy, których nie wykorzystali, mają dopłaty do hektara, tańsze paliwo no i KRUS, mieszkają w domach swoich, a nie bankowych, a wielopokoleniowe rodziny zajmą się dziećmi aby nie ,musiały iść do drogiego przedszkola.
  Mam w rodzinie i znajomych rolników, żyje im się dużo lepiej niż przeciętnemu Polakowi, więc wiem o czym mówię.

  Problem istnieje, nie przeczę, ale problemem jest co innego..
 • @Analityk 10:12:54
  Zawsze możesz ściągnąć na dysk:
  http://netvideohunter.com/
 • @Analityk 10:10:56
  Jako branżowiec i to wykształcony, to może by Pan przedstawił te postulaty w szerszej formie niż tylko hasełka, które ciągle słyszę?
 • ..cd
  dodam, że istnieje coś takiego jak ekonomia skali. Załóżmy, że jeden traktor opłaca się na pole 40 hektarów, w Polsce na te 40 hektarów składa się 5 gospodarstw i każde ma traktor na kredyt..
  Tacy co mają 1 hektar i dwie świnki, konia i pięć kur to są hobbyści, a nie rolnicy. Chcą żyć bliżej natury, sami się żywić jak w XIXw. to nic mi do tego, ale oni chcieli by mieć telewizję satelitarną , telefony komórkowe, internet, a nie są w stanie wypracować zysku na te dobra "luksusowe" jak na XIXw.
 • @carcinka 10:36:17
  Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam.
 • @wk..ny 10:39:58
  Oczywiście zrobię to po obejrzeniu filmu video. Poprosiłem Carcinkę, aby mnie poinstruowała, jak sobie z tym poradzić. Zarówno pytanie jak i odpowiedź Autorki wpisu powyżej. Proszę się uzbroić w cierpliwość. Pozdrawiam.
 • @wk..ny 10:35:21
  Pamiętasz walkę o multipleks dla RM? 250 tys. ludzi na ulicy i w zasadzie była cisza, a po niej "z bulem" wydanie koncesji, ale już chyba bez preferencji, które otrzymali poprzedni koncesjonariusze.

  https://www.youtube.com/watch?v=qrW97yfXwjE

  Postulat nr 5 mówi o rozmawianiu rządzących z grupami społecznymi. W Polsce nie ma dialogu, jest za to dyktat - ten jest prostszy, a poza tym obywatele muszą wiedzieć, że to co dostają, to tylko z łaski albo że popełnili jakieś błędy (a władza pokazuje jak je niby trzeba usunąć, by otrzymali), a nie że mogą sobie coś wywalczyć.
 • @carcinka 10:57:26
  pełna zgoda, ale rolnicy głosują od lat na PSL, jako na swoich przedstawicieli.. bo jak nie oni to kto (pomijam ostanie fałszerstwa)?
  Możesz rozwinąć te ich postulaty? Jak na razie to ja napisałem więcej niż gdziekolwiek przeczytałem :(
 • @wk..ny 11:05:33
  Wystarczy, by każdy wiedział o 5-ciu postulatach - to podstawowa rola mediów.

  Od ich rozwijania są działacze, a najlepszym miejscem do ich rozwijania są komisje sejmowe i rządowe (rozwiązanie zastępcze: szpalty gazet, za co centrale związkowe powinny zapłacić ich wydawcom jeśli ci nie są zainteresowani publikacją za darmo poszerzonego materiału). A że nie wydaję gazety ani nikt mi nie płaci za w pełni profesjonalne przedstawienie postulatów, to musisz sam je sobie rozwinąć lub dotrzeć do źródła i po zaczerpnięciu z niego podzielić się z nami swoją analizą :)
 • "Postulaty rolników"
  Zanim uporam się z problemami technicznymi, czy ktoś mógłby mi podać postulaty rolników?
 • @carcinka 11:19:57
  Jak byś nie zauważyła, powyżej podzieliłem się swoim zdaniem w tym temacie i nie zgadzam się z rolnikami.. (w większości)
 • @wk..ny 11:56:16
  Chciałeś się jeszcze lepiej nie zgadzać (gdy poznasz je rozwinięte) czy przeciwnie. Dla samego rozwinięcia jest to bezprzedmiotowe.
 • @moher 08:32:33
  Panie @moher, manipuluje pan nawet czasem zdarzeń. Zdecydowana większość rzeczy które pan opisuje datują się po 1980-81 roku. To nie moja bajka i nie mój problem. Jak sobie pościeliliście tak teraz śpicie.
  Dodam tylko iż takich typów jak pan wtedy także było pełno. Dla małego przykładu, nie było żadnego ogrodnika który (jeżeli tamtymi czasy ktoś był w ten biznes wtajemniczony wie dokładnie) pomimo swojej ciężkiej pracy i uczciwie zarobionych pieniędzy nie byłby przez zawistnych ludzi jak pan wyzywany od złodziei, komunistów i partyjniaków. Człowiek ciężko pracował dla tego zarabiał pieniądze. To jednak powodowało ze dla niektórych zostawał "komunistą"! Taka mentalność trwa do dzisiejszych dni.

  (Pamiętam za PRL u swój zakup krajzegi. Kupiłem ją w prywatnym zakładzie gdzie w małym prywatnym pomieszczeniu facet miał swoją tokarkę, frezarkę, szlifierkę wiertarki i ręczne pilniki którymi dymał po metalu aż pot z gęby kapał. Podpisywałem rachunek od kupna przez który "prywaciarz" (dzisiaj zwany właścicielem biznesu) rozliczał się z państwem odnośnie podatków. Dodam jeszcze ze był to młody człowiek który po ukończeniu szkoły zawodowej "frezer tokarz" zamiast stać jak jego koledzy pod budką z piwem wziął się do konkretnej roboty)
 • @
  Co do tematu powtórzę jeszcze raz. Najpierw ludzie muszą wiedzieć
  i sami być świadomi czego chcą i jak ma wyglądać ich świat. Dopiero potem zacząć go budować ale na pewno nie zaczynając od złudnych roszczeń.
  Sytuacja rolników i polskiej wsi jest nieodłącznym pejzażem rzeczywistości całego państwa którą kreuje władza w Polsce. Aby coś zmienić należy mieć cel czyli zarys gospodarczo-polityczny przyszłej
  (tej chcianej) Polski a następnie należy demokratycznie przejąć władze.
  Żadne osamotnione i branżowe protesty nie odniosą skutku ani powodzenia szczególnie gdy są niekiedy dwuznacznie słuszne!
 • @carcinka 12:10:10
  chciałem poznać więcej ,aby utwierdzić się w swym przekonaniu, albo zmienić zdanie.. może ktoś mnie przekona..
 • @wk..ny 12:50:28
  Możesz mi podać pięć postulatów rolników z filmu video? Wtedy do nic się odniosę.
 • "Pochwała dla Carcinki"
  Udało mi się obejrzeć materiał video. Dobra robota! Na początku luźna rozmowa, a na końcu postulaty rolników.

  1. Obrona polskiej ziemi przed wyprzedażą.

  2. Bezpośrednia sprzedaż przetworzonej żywności do odbiorców.

  3. Sprzeciw wobec GMO.

  4. Rekompensata za straty poniesione z powodu dzików.

  5. Dialog społeczny dotyczący bezpośrednio problemów rolników i wsi, a pośrednio całego społeczeństwa.
 • "Postulaty rolników"
  Pozwolę sobie odnieść się do nich w innej kolejności, niż to przekazał przedstawiciel "Pospolitego Ruszenia" w filmie:

  1. Rekompensata za straty poniesione z powodu dzików;

  Nie jest to najważniejszy postulat dla rolników. Nie znam szczegółów, ale na podstawie wyrywkowych informacji wiem, że dla niektórych rolników straty z tytułu posiadania dużych powierzchni gruntów, były bardzo duże. Skoro z powodu decyzji administracyjnych doszło do znacznego zwiększenia populacji dzików i miało to wpływ na poniesione przez rolników straty, to również w trybie administracyjnym należy umożliwić dochodzenie uzyskania odszkodowania, dokładne ich policzenie oraz stosownie do powstałych szkód ich zrekompensowanie. Tak powinno funkcjonować państwo praworządne, które szanuje, dba i odpowiada za swoich obywateli.

  2. Sprzeciw wobec GMO;

  Wobec wątpliwości natury etycznej uprawa roślin oraz hodowla i chów zwierząt modyfikowanych genetycznie powinny być poddane uczciwej debacie społecznej, gdyż skutki dopuszczenia do obrotu żywności modyfikowanej genetycznie dotyczą zarówno rolników jako jej konsumentów jak też pozostałej części społeczeństwa. Chwała rolnikom, że występują w imieniu społeczeństwa. Może należałoby przeprowadzić nie tylko w tej sprawie referendum?

  3. Obrona polskiej ziemi przed wyprzedażą;

  Państwo suwerenne dba przede wszystkim o swoich obywateli, a pozostałych o tyle, o ile jest to uwarunkowane szeroko pojętym interesem narodowym i państwowym. Same tylko względy ekonomiczne nie mogą decydować o dopuszczeniu do wolnego obrotu w handlu ziemią. Doświadczenia z okresu zaborów są wystarczającym powodem, aby chronić ziemię jako dobro narodowe i warsztaty pracy polskich rolników. Rolnicy broniąc polskiej ziemi przed wyprzedażą, bronią polskiej racji stanu.

  4. Bezpośrednia sprzedaż żywności przetworzonej do odbiorców (konsumentów i pośredników);

  Jest to oczywiste jak to, że 2 x 2 = 4. Prawne ograniczanie rolnikom możliwości zbytu ich produktów po możliwie najwyższej cenie jest bezprawiem i godzi w ich żywotne interesy. To jawne okradanie rolników z ich dochodów. "Jeśli prawo jest w konflikcie ze sprawiedliwością, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa" (Mahatma Gandhi).

  5. Komisja Dialogu Społecznego w sprawach dotyczących bezpośrednio rolników i wsi, a pośrednio społeczeństwa;

  Brak dialogu w żywotnych sprawach rolnictwa i wsi oraz całego społeczeństwa to dylemat władzy, która nie posiada uczciwego mandatu społecznego do jej sprawowania. Postulat rolników jako poważnej grupy społecznej, aby władza z nimi rozmawiała, ustalała i decydowała w sprawach dotyczących ich samych, a jednocześnie całego społeczeństwa jest oczywisty i uzasadniony. Jednakże władza, której brakuje kompetencji, jest arogancka i skorumpowana, trzeba uświadomić, że nie jest wieczna. Doświadczenie rolników francuskich jest bardzo cenne w tej kwestii. Ostro walczyli o swoje prawa nawet wtedy, gdy Francją rządził Charles de Gaulle. Władza, która jest pewna siebie, uparta i pyszna, musi doznać upokorzenia. Do prawdziwego dialogu potrzebni są warci siebie partnerzy. Rolnicy polscy mają potrzebny potencjał. Nie wiem tylko, ile warci są ich przedstawiciele?
 • @Stara Baba 12:29:12.
  //Panie @moher, manipuluje pan nawet czasem zdarzeń. Zdecydowana większość rzeczy które pan opisuje datują się po 1980-81 roku. To nie moja bajka i nie mój problem. Jak sobie pościeliliście tak teraz śpicie.// Tak, Panie Stara Babo, dotyczą głównie lat po 1980. gdy dla ratowania zbankrutowanej i niezdolnej do spłacenia zaciągniętych przez Gierka długów komuny, matrioszka Moskwy Ja-ruski gienierał zamroził Polskę na lata stanu wojennego, by w końcu za pozwoleniem bankrutującej moskiewskiej bolszewii sprzedać Polskę przy okrągłym stole. To komuchy nam pościeliły, by w końcu sprzedać razem z rozlatującym się łóżkiem, w którym nas przetrzymywali i zabrudzoną przez nich pościelą.
 • @Stara Baba 12:29:12. //Teraz rozumiem Twoje spustoszenie w makówce, jak się żywiłeś samym octem to nie dziwne..//
  Po paru latach "socjalistycznego" cudu gierkowskiego, gdy przyszło spłacać kredyty rozkradane przy okazji nieudanych inwestycji i dzielone z bolszewikami moskiewskimi nie pomogło polskim komunistom Pozostawienie dla Polaków tego octu na pólkach i kartki na mąkę, cukier i przysłowiowy ogonek świni ęksportowej rabunkowe wydobycie węgla na Śląsku, z którym pociągi jechały jeden za drugim do Gdyni. Nie Pomogło że Jasiu rysował nauczycielce ogonek na tablicy jako świnkę, tłumacząc, że to świnka eksportowa, bo tyle zostaje w kraju. Nie pomogła wielkie połowy ryb, na pniu sprzedawanych wzachodnich portach.
 • @Stara Baba 12:29:12 To nie moja bajka i nie mój problem. Jak sobie pościeliliście tak teraz śpicie.//
  To komuna nam pościeliła i trzymała w swej czerwonej, śmierdzącej pościeli! Gdy w moskiewscy bolszewicy też zbankrutowali i towariszcz Gorbaczow nie mógł się wywiązać ze złożonej ludziom sowieckim obietnicy, że kazdego z nich będzie stać na zakup aparatu fotograficznego, i nawet prohibicja nie pomogła, wtedy opracowali z bankierami pierestrojkę a Jaruskiemu pozwolili na sprzedaż Polski. Polacy zawsze Ciężko pracowali (ja też), a owoce naszej pracy były i są marnowane, bądź rabowane. Więc wypraszam sobie Pańskie obraźliwe broniące i wybielające czerwonych złodziei insynuacje. Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 12:44:12 //Życie na kartki//
  http://static.polskieradio.pl/images/9c1240dd-dbbe-4903-93d4-17f52d0c7c92.jpg
 • @Stara Baba 12:29:12 -Nie kłam Panie Stara Babo! Jaki masz w tym cel?
  W ostatniej dekadzie PRL większość podstawowych produktów była reglamentowana. Mięso, masło, kaszę, ryż, alkohol, czekolada, czy benzynę trzeba było "zdobywać". Kartki na mięso zniesiono dopiero 1 sierpnia 1989.
 • @moher 19:34:25 Jak widzicie,
  Polak co miesiąc miał prawo żeby sobie kupić 10 deko czekolady. Ale ponieważ czekolady i kawy i tak w sklepach nie było, więc komuchy wymyśliły produkt czekoladopodobny. Ale i jego też trodno było "dostać" Urban tłumaczył Polakom, że to wina Reagana, ale żeby się tym nie martwili, bo rząd się sam wyżywi, a on wodwecie wyśle Polskie koce dla bezdomnych w Ameryce ;))) Taka jest naga prawda o komunie, a stara Baba zapiera sie że nie miała układów z komuną, a dobrze żyła. Ja też wtedy już żyłem. Więc wiem że ten Pan, a Stara Baba kłamie. Żyli wtedy dobrze ludzie przy korycie, przy czym szczególnie dobrze kombinatorzy, łapówkarze i złodzieje.
 • @Stara Baba 12:44:12
  W PRL produkowano zastępczą czekoladę, tzw. wyrób czekoladopodobny. Dziś tych smaków nie sposób podrobić. W PRL-owskim wyrobie czekoladopodobnym masło kakaowe było zastępowane cukrem pudrem, tłuszczem kakaopodobnym z domieszką kakao i lecytyny, a jak było trzeba to i kawą Inką.https://www.google.ca/url?
 • @moher 19:57:10
  http://www.biztok.pl/waluty/rosyjska-gospodarka-odradza-sie-niczym-feniks-z-popiolow-ze-wschodu-plyna-zaskakujace-dane_a20687
 • @moher 19:57:10
  http://wps.neon24.pl/post/120520,juan-kontra-dolar-drugie-starcie#comment_1140837
 • @Stara Baba 01:37:27 Nareszcie wiem dlaczego Stara Baba dobrze zyła za komuny!
  Bo jak pisze: - //Z mojej dalszej rodziny od czasów przedwojennych i po wojnie prowadzili biznes z własną prywatna olejarnia gdzie jeżeli produkcji nie wyprzedano na pniu wstawiano jadalny olej do większości ze sklepów. Mowie o rzeczach związanych z rolnictwem. Nie poruczam innych branż .// - Bo pokojarzcie z tym;
  -W czasach rozkwitajacego PRL-u, gdy istnieli jeszcze tak zwani prywaciarze, posiadajacy sklepy spozywcze, sprzedawali oni cos, co nosilo nazwe czekolady, a w smaku i wygladzie przypominalo mieszanke piasku, gliny i aromatu czekoladopachnacego. Jako dziecko pare razy probowalem to skonsumowac – ale „wysmienity“ smak tejze mieszanki, byl tak penetrujacy zmysly, iz do dzisiaj mam jeszcze go pod jezykiem. A do wyrobu tej namiastki czekolady potrzeba oleju! Zaopatrywał komuchów w tenże deficytowy produkt! Nareszcie zrozumiałem powód jego zachwytu i nostalgii za PRL-em, czyli w jego czasack Prywatnym Ranczem Leonida (Młodzym wyjaśniam, Leonida Breżniewa, szefa ówczesnego obozu socjalistycznego, dojącego Polskę na rzecz Moskiewskich bolszewikow).
 • @Analityk 20:00:59
  // "szansa na przetrwanie"
  Oby Chinom się udało. To szansa dla nas wszystkich.

  Analityk 22.03.2015 19:55:11// Taa......... szansa dla nas by przestać istnieć. Chińczycy, zapewniam Cię nie odwzajemnią Twojej miłości. Dla nich człowiekiem który się liczy jest tylko Chińczyk, a z państw tylko Chiny.
 • @Analityk 19:59:26 --Więc wolę Ruskich od Chińczyków,
  Zycząc im tak jak i Polakom życzę wszystkiego najlepszego, pomyślnego rozwoju i otrząśnięcia się z pozostałości gnoju komuny.
 • @Analityk 19:59:26
  http://janusz.neon24.pl/post/120148,historia-i-kultura-chinskich-sluzb-specjalnych
 • @moher 20:29:21
  To nie miłość tylko wyrachowanie.
 • @moher 20:35:31
  .... i zagrożenia NWO.
 • @moher 20:39:07
  Tego pana mi nie polecaj. To faryzeusz. Wolę bezpośredni dostęp do źródeł informacji.
 • @Analityk 15:22:01
  http://www.wykop.pl/link/2458751/umyte-marchewki-zywnosc-przetworzona-kolejny-absurd-w-panstwie-polskim/?utm_source=ostatio_popularne_wykopalisko&utm_medium=link_4&utm_campaign=ostatio_popularne_wykopalisko

  http://carcinka.salon24.pl/638159,co-kazdy-miastowy-wiedziec-powinien

  W Salonie cisza, tylko PO, PiS w coraz to innych konfiguracjach: Duda - Komorowski w miejsce Kaczyński - Tusk... ile można.
 • @Analityk 20:41:53 //To nie miłość tylko wyrachowanie.//
  Uważaj byś się nie przewiózł na tym "wyrachowaniu" Chińczycy są w tym bezkonkurencyjni. Brak empatii i skrupułów. No, może jak Anglicy ocenili dawno temu dorównują im w tym nasi....;)))
 • @carcinka 20:52:03
  Ile można? Zgadzam się z Tobą. Trzeba "odświeżyć" salon.
 • @Analityk 20:44:30 //Tego pana mi nie polecaj. //
  Być może masz rację. nie analizowałem tego dokładnie. ale mam własne doświadczenia, i zgadzam się z tym, że dla Chińczyka liczą się tylko Chiny, niezależnie czy mao, czy cesarz. Gdy jednemu skrytykowałem co złego zrobił Mao gotów był mnie zabić. Gdy chwalisz Chiny, jesteś witany uprzejmie, z uśmiechem. I to był chiński emigrant. Keep smiling!
 • @Analityk 20:42:55//.... i zagrożenia NWO.//
  -Tak. w chwili obecnej to jest największe zagrożenie. https://www.youtube.com/watch?v=0wlYQ5wDM8M
 • @moher 20:59:23
  My Słowianie potrafiliśmy sobie z nimi radzić. Nasza historia nie zaczęła się 1000 lat temu. Nawet Rzymianie czuli przed nami respekt. Daliśmy się jednak opleść tym, którym się wydaje, że cały świat do nich należy i wszyscy powinni na nich pracować. A niby dlaczego?
 • @moher 21:09:58
  Tutaj się z Tobą zgadzam - NWO.
 • @Analityk 21:03:58 Budowniczowie NWO
  To ci sami, lub następne generacje tych, co zbudowali komunizm. cel pozostaje ten sam.
 • @Analityk 21:11:29 //A niby dlaczego?..
  //Daliśmy się jednak opleść tym, którym się wydaje, że cały świat do nich należy i wszyscy powinni na nich pracować. A niby dlaczego?// Dlatego, że mając skrupuły, daliśmy się naiwnie podejść złu. A ze złem nie powinno nawet się dyskutować. Trzeba być bardzo roztropnym, a także stanowczym.
 • @moher 21:06:50
  W tego rodzaju relacjach szanują Cię na tyle, na ile zasługujesz. Oczywiście "Cię" dotyczy każdego. Jeśli my sami się nie szanujemy, to jak mamy oczekiwać szacunku od innych?

  Oczywiście nie zasłużyliśmy sobie, aby 100 lat po wiktorii wiedeńskiej dać się rozebrać przez zaborców, po zatrzymaniu bolszewików w 1920 r. i udziale w pokonaniu hitlerowskich Niemiec trafić pod sowiecką dominację i po obaleniu komunizmu stać się nędzarzami Europy.

  Zacytuję teraz sześć zasad chińskiej myśli politycznej: obserwujcie chłodno i spokojnie, zabezpieczajcie pozycje, zdobywajcie zaufanie, ukrywajcie własne możliwości, czekajcie na swój czas, nie wychodząc przed szereg, nie podnoście głowy, żądając przywództwa.
 • @moher 21:23:34
  Oczywiście, a szczególnie wtedy, kiedy zło pojawia się pod pozorami dobra. W kuszeniu Jezusa na pustyni są trzy takie sytuacje. Trzeba być przebiegłym jak wąż i nieskazitelnym jak gołębica.
 • @Analityk 21:26:35 //Oczywiście nie zasłużyliśmy sobie...//
  ---Ale dużo w tym naszej winy. Daliśmy się podejść (Mówiąc o uczciwych Polakach). //Jeśli my sami się nie szanujemy, to jak mamy oczekiwać szacunku od innych?//. -No właśnie! -Szanujmy się! Chińskie; -//nie podnoście głowy, żądając przywództwa.//. To tylko jeden z dowodów na niewolniczy charakter ich mrowiskowej cywilizacji.
 • @Analityk 21:26:35
  Niektóre gatunki mrówek nie są wstanie założyć samodzielnie nowej kolonii. Są uzależnione od innych gatunków, do których muszą niezauważone wniknąć i w bardzo szybki, sprytny sposób przejąć kontrolę nad obcym gniazdem. Mowa jest tu o jednej z metod zależnych na założenie kolonii przez młode królowe, które m.in same nie potrafią otwierać kokonów swojego potomstwa.

  czasowe pasożytnictwo społeczne

  Czasowe pasożytnictwo społeczne, polega na tym, że młoda, już zaplemniona królowa po rójce zrzuca skrzydła, a następnie wnika do gniazda obcego gatunku. Posiada ona specjalne zdolności ułatwiające jej przejęcie kontroli nad cudzą kolonią i tłumienie atakujących ją z początku mrówek. Zazwyczaj królowa przed wejściem do obcego gniazda zabija przebywającą tam robotnicę. Następnie naciera się nią, by uzyskać zapach kolonii, a potem trzymając w żuwaczkach, dostaje się do gniazda.W naturze mrówki widząc i czując zapach robotnicy zatrzaśniętej w żuwaczkach nie zauważają wroga, który wniknął do ich kolonii. Niestety często zdarza się (Nie wiem dlaczego autor tego opracowania użył słowa niestety- czyżby sam należał do gatunku oszustów -pasożytów?- przypisek mój, -moher), że ów pasożyt zostaje zidentyfikowany i szybko zabity.
 • ciąg dalszy o losach mrowiska zainfekowanego przez udającego matkę oszusta ;
  Królowa pasożytnicza i jej główne zadanie
  Królowej, której mimo nikłych szans na przetrwanie udaje się wniknąć wgłąb mrowiska, pozostaje szybkie dostanie się do jednej z komór z potomstwem. Tam przebywa przez pewien okres wraz z larwami i poczwarkami, by na stałe nasiąknąć zapachem obcej kolonii. W trakcie tego etapu królowa wydziela feromony, które mają sprawić, że robotnice zainfekowanego gatunku będą coraz chętniej jej służyły.

  Po pewnym czasie królowa pasożyta dzięki silnym feromonom uzyskuje władzę nad robotnicami, które zaczynają coraz częściej ją czyścić i przekazywać pokarm. Wkrótce potem zabijają własną, tracącą poparcie wśród córek matkę, lub zostaje ona zabita przez pasożytniczą królową.
 • @moher 21:45:51
  Oczywiście, że tak. Brakowało nam zawsze jedności na co dzień. Mobilizowaliśmy się w obliczu zagrożenia. Ale właśnie teraz żyjemy w warunkach ogromnego zagrożenia.

  Chiny stoją teraz przed wyzwaniem do światowego przywództwa. Szukają jednak porozumienia w Azji z Japonią, Koreą Pd. Pomimo rywalizacji z USA kraje Europy Zachodniej współpracują z nimi również w sferze finansowej.

  Brak suwerenności Polski bardzo ogranicza pole manewru. Szczególnie wewnętrzne ograniczenia są przysłowiową "kulą u nogi". Ale sytuacja nie jest beznadziejna.
 • c. d. o pasożycie. -"dwubarwne kolonie"
  W pewnym etapie można zaobserwować dwubarwne kolonie np. po pojawieniu się robotnic Lasius umbratus pasożytujących na Lasius niger, co widać na zamieszczonych zdjęciach: http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/26bae1d414124829eb7f2de218b74a38_XL.jpg
 • @Analityk 21:26:35 "Brainwashed" czyli mrówki, które dopuściły obcego do tego, by "wyprał im mózgi"
  Większość robotnic, nieświadomych zabójstwa jakie zostało dokonane, odtąd opiekują się potomstwem obcej mrówki, która w bardzo szybkim tempie składa ogromną ilość jaj, by jak najwcześniej doczekać się swojego potomstwa.

  W miarę wymierania gatunku pierwotnego (poprzez starzenie się robotnic i brak osobnika odpowiadającego za reprodukcję) jego miejsce zajmuje gatunek pasożyta. Ostatecznie gniazdo powraca do jednogatunkowości, ale pod "flagą" innego gatunku mrówek. Tak kończy nieostrożny gatunek, który przegapia moment opanowywania swojego gniazda.
 • @Analityk 21:30:19// Trzeba być przebiegłym jak wąż i nieskazitelnym jak gołębica.//
  Ano... Tego Pollakom brakuje.
 • @Analityk 22:02:00 //Ale sytuacja nie jest beznadziejna.// ---Oczywiście!.---Weżmy choćby przykład austriacki...
  Wystarczy, by Polacy zaczęli szczerze się modlić. To najpotężniejsza broń. Bo -"Któż jak nie Bóg!" ---Jak każdego roku 12 września, w święto Imienia Marii, odbędzie się w Wiedniu nabożeństwo różańcowe, podczas którego katolicy Austrii dziękować będą Matce Bożej za odzyskaną przed 55 laty wolność.

  Nabożeństwo z udziałem kilkunastu tysięcy wiernych z całego kraju, odbywa się zazwyczaj w największej hali sportowej Wiednia. W tym roku zakończy je procesja na Plac Bohaterów w wiedeńskim Hofburgu, gdzie stoi krzyż upamiętniający pierwszą wizytę w Austrii papieża Jana Pawła II we wrześniu 1983 r. Przy tym krzyżu i na tym placu Jan Paweł II odprawiał „nieszpory europejskie”. Od tego czasu odbywają się tam nabożeństwa modlitewne.

  Papieski krzyż był obecny również przy trzeciej wizycie Jana Pawła II w Wiedniu w 1998 r. Natomiast w 2004 r. został przewieziony do Mariazell na Mszę św. kończącą „pielgrzymkę narodów” i Środkowoeuropejski Dzień Katolików. Do dziś krzyż pozostaje na swoim dawnym miejscu – na wiedeńskim Placu Bohaterów w Hofburgu.

  Nabożeństwo w dniu Imienia Marii organizuje rokrocznie w wiedeńskiej hali widowiskowej Wspólnota Różańca Pokuty. Założył ją 2 lutego 1947 r. w Wiedniu franciszkanin, o. Petrus Pavlicek. 22 sierpnia 1948 r. oddał się w opiekę Matce Bożej. Od tego czasu powołany przez niego do życia ruch modlitewny zaczął się szybko rozrastać i działa obecnie w 135 krajach, skupiając ponad 3 mln osób, w tym w Polsce ponad 80 tys. O. Pavlicek organizował comiesięczne nabożeństwa pokutne, głosił liczne kazania oraz zainicjował „Peregrinatio Mariae” – pielgrzymowanie figury fatimskiej po całej Austrii.

  W czerwcu 1949 r. o. Pavlicek przywiózł z Fatimy figurę Matki Bożej dla wiedeńskiego kościoła franciszkanów. Kiedy w ulicznych procesjach i nabożeństwach pokutnych modlono się o wolność Austrii, figurę umieszczono pośród wiernych i stała się ona w ten sposób symbolem wolności. Po podpisaniu układu państwowego w maju 1955 r., który przywracał wolność temu krajowi, modlitwy prowadzone są w intencji pokoju na świecie, modlono się w intencji chrześcijan w krajach pod panowaniem komunistycznym.

  Obok corocznych uroczystości w święto Imienia Marii Wspólnota organizuje rekolekcje i dni pokuty, nastawione zwłaszcza na ludzi poszukujących odpowiedzi na ważne, życiowe problemy i oddalonych od Kościoła. Wydaje też własne czasopismo „Betendes Gottesvolk” (Modlący się Lud Boży), mające nakład 420 tys. egz. Jest również producentem filmów, np. o Fatimie czy też cyklu „Świadkowie wiary”. Obecnie na czele Wspólnoty stoi o. Benno Mikocki. Międzynarodowa Wspólnota Różańca Pokuty liczy dziś ponad 700 tys. członków w ponad 130 krajach świata.

  O. Mikocki powiedział KAI, że naród austriacki zawsze otaczał wielką czcią Maryję. Świadczy o tym „najbardziej austriackie święto” – Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, obchodzone bardzo uroczyście 8 grudnia jako święto państwowe. Tego dnia w 1647 r. cesarz Ferdynand III oddał Austrię w opiekę Maryi.
 • @Analityk 22:02:00 //Chiny stoją teraz przed wyzwaniem do światowego przywództwa.//
  Oby stały jak najdłużej "przed" bo "po" będzie tragiczne. ---Niech lepiej nie spełnia się, uważane przez nich najgorsze z klątw-życzeń -"Obyś żył w ciekawych czasach"
 • @Analityk 22:02:00 Polacy są trzinniczkami
  https://www.youtube.com/watch?v=pNSn9eYow6s
 • @moher 03:01:20
  Słuszna metafora. Żydzi to kukułki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej