Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Drogi publiczne w państwie teoretycznym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Druga część z cyklu DZIKA REPRYWATYZACJA

 

Red. Anna Raciniewska pyta Prezesa GTT Sp. z o. o. Piotra Kaczmarczyka o to czy istnieją w Polsce prywatne drogi publiczne i gdzie są pieniądze dotyczące terenów o nieustalonym stanie prawnym. Na pewno nie w depozycie sądowym.

 

 

KOMENTARZE

 • @Carcinka
  Widzisz jak słabo z komentarzami ,zalecam dotknij tematu Polska idzie na wojnę z Rosją , a zdziwisz się co będzie w komentarzach. Serdecznie Pozdrawiam .
 • @Repsol 23:50:04
  To temat bardziej niszowy, zupełnie zrozumiałe, że "wojna" z Rosją, do której nas próbuje się zagonić budzi większe emocje.
 • @carcinka 00:21:41
  Już nas zagoniono . Też mi przykro .Ukłony.
 • Carcinka
  Szanowna Pani
  Kiedyś i na tym forum już opisałem historie jak przez moje pole wybudowano drogę publiczną.A tak aby to było tak dokładniej to zastosowano art 51.pkt.1 ust.2 ustawy o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985.Tutaj zastosowano taki precedens by uczynić drogę publiczną to musiała mieć znamiona czynu społecznego.I tak w latach dziewięćdziesiątych grupa działaczy spod znaku koniczynki czyli PSL by sobie zrobić na koszt państwa drogę i przy okazji uzyskać odrolnienie terenu bo ta część miała wejść i weszła w obręb miasta Rzeszów, a wiadomo co za tym idzie działki budowlane.Przy okazji wycięto i kawał lasu kolo 1,4 ha i tak powstała ładna droga dzisiaj to jest ul.św Marcina.Ustaw oczywiście nie przewidywała w wskazanym artykule żadnego odszkodowania.Dla mie nie było pojęte by Skarb Państwa stał się właścicielem mej nieruchomości rolnej bez mojej zgody,jak i zaprzeczając temu by w okresie przewidywanym przez ustawe ta droga jeszcze nie istniała.Droga zgodnie z ustawa miała istnieć z dniem 1.10.1985 a na moim polu została wybudowana w 1991 roku.
  Jakiekolwiek moje protesty czy skargi w postępowaniu administracyjnym czy sądowym nie dały rezultatu,bo żaden za nic nie mógł to przejecie było z mocy ustawy.Właściwie a to już upłynęło przeszło dwadzieścia lat wystąpiłem do sądu o ustalenie prawa czy stosunku prawnego Skarbu Państwa dotyczące mych nieruchomości z dniem wejścia ustawy,no jestem ciekaw bo dostałem zawiadomienie od sadu że wyrok ma zapaść w kwietniu tego roku.
  To tylko jeden z wielu ,jak w moim przykładzie obraz jak można zrobić drogę publiczna dla tkz.dobra publicznego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej