Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Wielki Książę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Mój brat... już Polakiem.” (Akt III, scena 9) "Kordian", Juliusz Słowacki

 

Krótki obraz o moim mentorze reżyserze Krzysztofie Wojciechowskim (skąd się bierze jego wrażliwość) i o... "Wielkim Księciu Konstantym".

„W tym mniej więcej czasie (po bitwie grochowskiej) wśród armii (rosyjskiej) poczęła obiegać niemądra pogłoska, że wielki książę uparcie odmawia udziału swego oddziału w wojnie z Polakami. Opowiadano także, że znajdując się jako bezczynny świadek bitwy grochowskiej, zobaczył pułk ułanów polskich atakujących jazdę rosyjską. Na myśl o tym, że to on uczył ten pułk, tak dalece zachwycił się jego dzielną postawą, że zaczął klaskać i wołać: Potem zwróciwszy się do otaczających go oficerów, wyrzekł tak często powtarzane przez siebie zdanie: "Żołnierze polscy to najlepsi w świecie żołnierze!”

 

"Patriotyzm jest jak rasizm" - głosi Gazeta Wyborcza,  a TVP nie zamierza pozostawać w tyle. Posłuchajcie miejscami gorzkich słów ostatniego reżysera z zespołu PROFIL, który nie wstydził się za Bohdana Porębę i który jest dumy ze swojej rodziny, swojej wiary i z tego, że jest Polakiem.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej