Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
913 postów 931 komentarzy

carcinka

carcinka - Reporterka. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

MÓJ DEBIUT REŻYSERSKI (aktualizacja)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj 5 kwietnia, w 80-tą rocznicę urodzin śp. Bohdana Poręby miał miejsce mój debiut reżyserski.

 

W teatrze dla dzieci Piccolo w Łodzi przy ul. Tuwima 34 udało mi się zaprezentować dzięki uprzejmości organizatorów oraz zaangażowaniu wdowy po Bohdanie Porębie Pani Lucyny Jakubiak - Poręby, dwie części „Ostatniej Drogi Bohdana Poręby”: „Mszę” (1:22:44) oraz „Pogrzeb” (1:24:36). Publika nie była zbyt duża, gdyż życzeniem Pani Lucyny było, by pokaz miał odbył się w gronie zaproszonych osób. Obie części filmu spotkały się z co najmniej dobrym przyjęciem - wiele osób do mnie podchodziło po projekcji i gratulowało. Wiem z relacji osób trzecich, że parę osób się popłakało....

PS Wkrótce postaram się zrobić krótki filmik z tej uroczystości

 

Lucyna Jakubiak - Poręba

 

Podziękowanie za film

 

Najstarszy syn Bohdana: Maciej

 

Teatr Piccolo w Łodzi

 

Po pokazie udaliśmy się na obiad

 


Jeśli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem filmu zapraszam na //www.carcinka.pl/carcinka/Kontakt.html

 

 

Ostatnia Droga Bohdana Poręby - cz.I Msza (intro+napisy)

 

 

Ostatnia Droga Bohdana Poręby - cz.II Pogrzeb (intro+napisy)

 

KOMENTARZE

 • @Autorka
  Gratuluję!
 • @Naczelny 20:54:45
  Dziękuję.
 • Byłem na Pani stronie, gratuluję. Obejrzałem trailer Pani filmu o Wołyniu....
  Nie wiem czy zdobędę się na obejrzenie całości, ale trzeba to koniecznie zrobic. Trzeba by ten film obejrzała cała Polska i nie tylko.
  Nie mam słów na to co tam się stało... Nie ma słów na określenie tych ludzi, Polaków(?) popierających banderowców na Ukrainie, na czele z Jarosławem Kaczyńskim.
  Nie wiem czy gratuluje to właściwe słowo, chyba raczej dziękuję...
  Jest Pani jedną tych Osób, które ocalają od zapomnienia, ten bardzo ważny Tom Polskiej Historii.
 • Gratuluję
  Przedewszystkim za porzyteczną pracę . Pozdrawiam
 • @KrisJora 22:13:25
  Poręba to kontrowersyjna postać i dlatego ciekawa. W swoim filmie chciałam uchwycić 2 wymiary: Sacrum i Profanum. Nerwem Profanum był oczywiście "Grunwald". Tylko prawda jest ciekawa.
 • @Jan Paweł 21:55:01
  TVP zaproponowała wyłączność i 100 zł :)) TV Republika 500 zł za dwie emisje (potem podbili do 1000 zł) co jest śmieszne zważywszy że takie filmy chodzą od 10.000 do 30.000 zł. Po prostu pieniądze są dla swoich. Braun narzeka, ale jego filmy są kupowane.

  "Ostatniej Drogi" też nikt nie wyda, bo nie widzi interesu (taki wniosek po rozmowach) lub nie chce się narażać.
 • GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ
  Bardzo dobrze, że następczynią Poręby jest piękna kobieta obdarzona wielkim intelektem. To przyniesie sukces w przyszłości. Radość dla nas wszystkich.
 • @Nathanel 02:20:45
  Tym niemniej nazwisko "Poręba" w niektórych uszach brzmi jak dżuma pomieszana z cholerą. W połączeniu z NE, a przecież to mój pierwszy portal, brzmi to niczym jakaś czarna sotnia.

  PS. Dostało mi się za NE po obiedzie. Pewien młodzieniec z Wierni Polsce Suwerennej najwyraźniej próbował poszczuć na mnie przypominając, że montowałam materiał o negatywnym wydźwięku (który NE po interwencji zdjął) o pewnym wojskowym wiązanym z WPS (tak jak Poręba) co chciał budować mauzoleum ku czci bolszewików w Radzyminie. Spotkał się jednak ze "ścianą" i musiał odstąpić.
 • @Eugeniusz Sendecki 05:33:40
  Dziękuję z komplement. Następcą Bohdana jest jednak oczywiście reż. Krzysztof Wojciechowski - jedyny reżyser, który był na mszy i pogrzebie z dawnego "Profilu". Czy sukces? Nie sądzę. W każdym razie zrobię za jakiś czas jeszcze, po drobnych modyfikacjach, z tych 2 części (z których każda się samodzielnie obroni) wersję skróconą - jakieś 90 min.
 • @carcinka 23:07:03
  TVP zaproponowała wyłącznośc i z całą pewnością stosowną... półkę dla tego Filmu. O grandzie honorarium nie wspominam w kontekście kapitału jakim TVP dysponuje, bo jest to kpina z Narodu Polskiego. TV Republika to wg mnie taka zawoalowana Gazeta Wyborcza, coś takiego jak Gazeta Polska, więc nie dziwię się.
  Myślę że poważną rolę w upowszechnieniu Pani filmów mogłyby odegrac środowiska polonijne, więc chyba wszyscy tu w Polsce czekamy na ich rękę mecenatu, wyciągniętą do Pani
  Przy okazji widac jaką TVP jest telewizją publiczną, narodową, jaką (a raczej czyją) pełni misję.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 08:08:59
  Film trafił do Jana Kobylańskiego, nomen omen kresowiaka, ale do niego jest cała kolejka artystów, polityków, itd. więc mógł go przeoczyć. W każdym razie wynik jest ten sam czyli bez wynagrodzenia. Szkoda że NE został z premedytacją zniszczony przez Oparę i Grabowskiego, bo to mogło być medium, które by promowało polski punkt widzenia i polską kulturę. Po Pani Editor i wcześniejszych "przeróbkach" zostały już prawie same zgliszcza i niedobitki starych nowoekranowiczów. Serce pęka....
 • @Jan Paweł 08:08:59
  Pięknie Pan to zauważył ta cena za kurz na ich półce nie jest niczym nowym , niech się wypchają, to może trafią do muzeum historii zaprzaństwa i zapomnienia razem ze swoim guru - ministrem , który tak niegodnie zachował się wobec wdowy Pana Poręby. Koniecznie proszę obejrzeć zakończenie części "Profanum" . Tam jest zawarta wielka wiedza na temat tego jakim jesteśmy narodem skoro wybieramy takie "osobistości" i one decydują o losach Twórców nawet po ich śmierci.
  Serdecznie Pana pozdrawiam
 • autorka
  Carcinko gratuluję i dziękuję bardzo za wspaniale zmontowane dwie części filmu. Za świetnie dobrane wstawki, za pokazanie osoby Pana Poręby w prawdziwym świetle. Filmy są bardzo wzruszające, nie da się ich oglądać z suchymi oczami. Nie wyobrażam sobie, żebyś musiała z nich coś powycinać, wszystko zawarte w nich jest bardzo ważne. Niech sobie trwają i po półtorej godziny. To dokument i historia. Myślę, że tylko w podziemiu będziesz je mogła wyświetlać, tak jak „Zatrutą Krew Bratnią”. Wielka szkoda, bo każdy Polak powinien je obejrzeć.

  „Tak mało Polski nam pozostało, a bez Bohdana Poręby jest jej jeszcze mniej”.
 • @ewinia 13:38:54
  Cieszę się, że ci się podobało...do łez. Nie ma większego komplementu dla twórcy. Gdyby to jednak nie był Poręba, a jakiś zwykły reżyser, to na pewno nie udało by się tych łez wycisnąć.

  Wersje pełne części, które same się bronią (mogą być pokazywane oddzielnie) zostaną dla tych co chcą więcej. Dla reszty zrobię maks. 90 min., bo tyle zwykle trwa film i tą wersję chyba będę pokazywać. Tak, ładnie ten chłopak przemawiał. Rozmawiałam z nim w sobotę, może nawiążemy jakąś współpracę.
 • @chabor 11:39:00
  Dziękuję za skierowanie mojej uwagi na "Profanum". W pełni się z Panem zgadzam i też pozdrawiam serdecznie.
 • @carcinka 08:36:26
  niektóre artykuły na NE miały po parę tysięcy wejśc... szkoda. Zgadzam się z Panią.
 • @carcinka 13:47:31
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:06:41
  Cześć Krzysztof.
 • @Autorka
  Czemu "update now"? To już po polsku się nie umie?
 • @Naczelny 05:33:49
  To specjalnie dla interesariusza.
 • Gratulacje
  BRAWO GRATULUJĘ!
 • @Adam Czeczetkowicz 23:49:56
  Dzięki Adam. Był tu taki podlasiecośtam i chciał coś ode mnie, ale go postraszyłam tobą i czmychnął kasując wpisy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej